[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ-ВЕСТИ И ИЗВЕСТУВАЊА!
It is currently 27 Mar 2023, 10:37Reply to topic  [ 647 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Next
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ-ВЕСТИ И ИЗВЕСТУВАЊА! 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Заради префрлање на форумов на уште посигурен сервер и на додавање на нови сигурносни срања и дрн дрн дрн.....деновиве имафне и можно е ќе имаме чат пат технички онаквања........Се е во ред не кревајте паника :lol: :lol:
Форумов е професионален и бара професионална техничка поддршка нали :) (од канада бјдвеј)
Поздрф!
НАскоро нови адреси и нови домејни+

_________________
ејм фор д бушес!


29 Jan 2009, 14:29
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Ke se apdejtuva servero kaj i da e,.....
Ke nemet forum pola sat do sat......

_________________
ејм фор д бушес!


29 Jan 2009, 22:01
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Има нова класификација по активност, постови и сл...
Но и додаток за стрип автори.
Ако некој е заборавен, по грешка е, па слободно нека се јави, да си добие наставка!
(се наоѓа под аватарот, под Локација)
Или ако има некој идеа за некоја друга наставка, пишете

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


02 Feb 2009, 08:11
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Ова е класификацијата по активност, постови и сл...

0-100 Џуниор Џедај
101-250 Надежен Луд Научник
251-500 Суперхерој Под Стечај
501-800 ******
801-1200 *****
1201+ *******

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


02 Feb 2009, 13:51
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Ѕвездичките значат дека се скриени и не сакаме да ви ги кажeме погорните класи,
(со цел интрига, саспенс, тензија, ова она), а не дека не сме ги измислиле сеуште :)

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


02 Feb 2009, 15:14
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 04:41
Posts: 530
Location: Macedonia
::
Reply with quote
:mrgreen:

_________________
„Јас го разбирам свето како поле за културно заебавање меѓу стрипаџите“.
Гоце (пред да ја формулира мислата во за нас веќе познатио облик)

https://www.facebook.com/fantasyillustrationbitola


03 Feb 2009, 03:06
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
друштво
нешто ни се има десено на форумов, ги снема аватарите, па ако не ве мрзи може да си ги ре-аплоудувате
а во меѓувреме ние ќе се трудиме да ги вратиме

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


03 Feb 2009, 16:19
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
е и ова
повеќето работи што се постирани (т.е. атачирани) директно на сајт, исто се во проблематичниот дел.
среќа е што повеќето работи ни се преку imageshack, phtobucket i sl...

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


03 Feb 2009, 16:24
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Честитки за Tet0eC, стана
Надежен Луд Научник

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


03 Feb 2009, 18:58
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Види, надежен сум бил од увек, а луд поприлично... таман е угодено :mrgreen:
За научник делот малку ќе се потрудиме, на отсек evil mastermind сум ориентиран...

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


03 Feb 2009, 19:49
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Dueli na clenovi
viewtopic.php?f=49&t=168

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


05 Feb 2009, 02:14
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
доколку треба банер за до сајтов

http://img132.imageshack.us/my.php?image=bannerxf2.jpg
со линк до
http://www.makstripovi.com/

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


05 Feb 2009, 18:14
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
http://on.net.mk/default-MK.asp
link na onnet do nasiot forum :)

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


06 Feb 2009, 02:17
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
:D Super....

_________________
ејм фор д бушес!


06 Feb 2009, 02:29
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Браво за ова...
(сега станавме вистински нинџи... :) )

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


06 Feb 2009, 12:37
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


10 Mar 2009, 13:33
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Од денеска вашиот и наш омилен стрип форум и на следнава адреса:

www.makstrip.com.mk


Поздрав
Екипа на Македонски Стрип Форум

_________________
ејм фор д бушес!


27 Apr 2009, 13:50
Profile WWW
Reply with quote
Се шири "фирмата"... :)


27 Apr 2009, 14:34
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 03 Feb 2009, 19:52
Posts: 554
Location: Skopje
Reply with quote
faster than a speading bullet ............. stronger than a locomotive !!!!!!!!!

_________________
.... i'm like a monkey in a banana factory !!!


27 Apr 2009, 14:36
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Doprva ke se shiri :)

_________________
ејм фор д бушес!


27 Apr 2009, 14:54
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Мини известување:

Сите топици на тема Весели Четвртак, Луденс и останатите балкански стрип-издавачи се преместени од Стрип Актуелности во Балкански Стрип, каде што реално и припаѓаат. Стрип Актуелности подфорумот нека си остане резервиран за изданијата што се издаваат во Македонија и, се разбира, секакви актуелности поврзани со стрипот во Македонија, од изложби, салони па натаму...

/Од редакцијата :lol:

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


18 May 2009, 21:12
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Ете, мојот 501 пост го започнувам тука, со мојата нова титула.

Сега и официјално сум Пензиониран Мрчатор

Браво Мајсторе...овај... Браво за мене!!! :P :lol:

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


19 May 2009, 19:46
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


19 May 2009, 19:58
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
...за да одморите тро..... :)
Мајтапо настрана серверот се заебаваше нешто,па баравне шо....сега е релативно се средено освен појавата да фалат работи од пред 4 дена????+некој аватар...
Така да као не ви е мака....аплоудирајте пак....
Сега би требало да е ок се,а и да не е ќе биди :D
Поздрф!

_________________
ејм фор д бушес!


24 Sep 2009, 22:47
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Значи ушеднаш се од пред 4 дена ќе треба да се препостира...било да е стрип,илустрација или глупости од онај...
Ајде малку на работа на труд :)

_________________
ејм фор д бушес!


24 Sep 2009, 23:12
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 647 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron