[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ-ВЕСТИ И ИЗВЕСТУВАЊА!
It is currently 27 Sep 2020, 02:40Reply to topic  [ 647 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Next
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ-ВЕСТИ И ИЗВЕСТУВАЊА! 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
ou yeah! :D

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


01 Mar 2010, 13:34
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Statistikite na sajtot velat deka ima okolu 2500 unikatni posetiteli(razliciti ip) mesecno,iliti okolu 100+- dnevno

Sajtov porasnuva mnogu brzo sho e super
Poz

_________________
ејм фор д бушес!


02 Mar 2010, 00:04
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Инспириран од скорешниве случувања да расчистам неколку работи околу целите и правилата на форумов.

Форумов е напраен од стрипаџии за стрипаџии(или оние кои се осеќаат такви).
Форумов е за дружење.Мене лично ми фалат стрипаџии во Битола така да ова фино ми дојде за дружба.
Форумските правила се доста прости-секој има право на се,се додека тоа е во рамките на пристојно однесување(без навреди лични или слично) усвоено со меѓународниот стандард за пристојно однесување.
Секој од администраторите а и членовите има попаметна работа одколку да седи на компјутер.
Сакаме стрипој,а најверојатно и вие-така да си прајме муабет за то и се поврзано одоколу.
Цртате?Анимирате-нас ни е занает тоа(администратори)-научете нешто од нас,а голема е веројатноста дека и ние ке научиме нешто од вас.Уште поголема веројатност е дека некој од вас ке продолжи во овој занает со наша помош.Веќе се има случено тоа.
Имате домашни проблеми?Здравствени проблеми-тоа тука нема да се реши.....пошто ова е едноставно виртуелно дружење од кое сите имаме барем некаква социјална корист.

Дајте бе за стрипој прајме муабет-најубата споредно споредна работа-не тупете со сериозни теми и размислувања и кавги.

Коментирајте конструктивно.
Давајте предлози.
Давајте критики.
Примајте критики.
Учете.
ПОкажете.

Дајте да читаме стрипови и да си цртаме и да се заебаваме...баталете глупости........

Секој е добредојден и никој не е под присила тука.....

ФОРУМОТ ГО ПРАТ ЧЛЕНОВИТЕ!


ТОлку ми текна засега....и за крај фотка од афганистански петел.....Image

_________________
ејм фор д бушес!


23 Mar 2010, 15:38
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8775
Location: The Realm of Kapištec
::
Reply with quote
Се разликуе од кратовски петел рецимо?

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


23 Mar 2010, 15:42
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Интересно и досетливо прашање.
Кратовскиот петел има истакнат кљун со подвлечени горни зацрти кои се протегаат од лево кон десно,а афганистанскиот е препозатлив по кусото крзно и интегритетот кон транзиција.Секако има и копја кои се кршат околу ова,ама во кратки црти тоа е тоа.
Ево и некоја фотка за погоре пишаното.
Kratovski petel

Image

_________________
ејм фор д бушес!


23 Mar 2010, 15:49
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8775
Location: The Realm of Kapištec
::
Reply with quote
Ова само искусно, иЗтренирано око може да го примети.
Live and Learn

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


23 Mar 2010, 15:52
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


23 Mar 2010, 16:12
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Majtapo nastrana-bi cenel koga bi se pridrzhuvale do pravilata lugjeto.

_________________
ејм фор д бушес!


23 Mar 2010, 16:15
Profile WWW
Reply with quote
:lol: :lol: :lol:


24 Mar 2010, 01:23
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 23 May 2009, 10:18
Posts: 461
Reply with quote
ова ко пропагандна предизборна порака звучеше хехехе
шега настрана добро кажано
убав петел -имам таков на имотот, за на лето го чувам за супа

_________________
Пазете се... демниме бавчи!!!


24 Mar 2010, 09:34
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


24 Mar 2010, 09:41
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
mene za 18 rodenden pokraj orginal germanski shlem od 2 svetska vojna(use go imam) star vors boenka,pauer rendzhers i slichno,i petel mi donesoja....zagref beshe i drugiot den go issrkafne doma.....

_________________
ејм фор д бушес!


24 Mar 2010, 10:47
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
:lol: :lol: :lol:
ova za petelot :D

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


24 Mar 2010, 12:01
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 23 May 2009, 10:18
Posts: 461
Reply with quote
ам шом сте по петли, ве чекам ко ќе затоплит кај мене во Св. Наум на чорба од петел :lol:

_________________
Пазете се... демниме бавчи!!!


24 Mar 2010, 13:44
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


24 Mar 2010, 13:54
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 23 May 2009, 10:18
Posts: 461
Reply with quote
немаТ проглем :)
кешки и Ох да се собериме
па и два петли че закоља ак требиТ

_________________
Пазете се... демниме бавчи!!!


24 Mar 2010, 19:39
Profile
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 16:35
Posts: 5116
Reply with quote
Napravena e i DA grupa za Макстрип, taka da na tie so uste ne im e pratena pokana, posto neznam DA na site eve link i pustajte request-i.

http://makstrip.deviantart.com/

_________________
http://darkoristevski.blogspot.com/


27 Mar 2010, 12:25
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


27 Mar 2010, 12:42
Profile YIM WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 16:35
Posts: 5116
Reply with quote
ај ке проверам шо е како е

_________________
http://darkoristevski.blogspot.com/


27 Mar 2010, 13:40
Profile WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 16:35
Posts: 5116
Reply with quote
мислам дека е средено

_________________
http://darkoristevski.blogspot.com/


27 Mar 2010, 13:46
Profile WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 16:35
Posts: 5116
Reply with quote
а да... и не се срамете слободно клавајте си ги илустраците и стрипојте шо ги кревате и на ДА во макстрип :)

_________________
http://darkoristevski.blogspot.com/


29 Mar 2010, 01:19
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Ова е најубава вест на денот (И не е првоаприласка шега!):

„Most users ever online was 25 on 01 Apr 2010 11:17“

Браво Дечки и Девојки, мило ни е што Ви се допаѓа овој форум, и се гордееме со ВАС.
(иако ова е мое лично - модераторско- мислње, верувам дека и останатите админи/модератори/посетители ќе се сложат со мене!)

...И нека ни се множат вакви убави вести! ;)

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


01 Apr 2010, 19:32
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
sekoj den se poke i poke napredvame(za razlika od nekoj drugi-primer :D :D :D)

_________________
ејм фор д бушес!


01 Apr 2010, 19:38
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Ајде аирлија, 250 членови денес, со 30666 постови во преку 1360 топици. Машала...

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


12 Apr 2010, 14:08
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


12 Apr 2010, 15:58
Profile YIM WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 647 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron