[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ :: View topic - МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ-ВЕСТИ И ИЗВЕСТУВАЊА!
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ
http://www.makstrip.com.mk/forum/

МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ-ВЕСТИ И ИЗВЕСТУВАЊА!
http://www.makstrip.com.mk/forum/viewtopic.php?f=11&t=1130
Page 1 of 26

Author:  THEMICO [ 29 Jan 2009, 14:29 ]
Post subject:  ВАЖНО!!!!

Заради префрлање на форумов на уште посигурен сервер и на додавање на нови сигурносни срања и дрн дрн дрн.....деновиве имафне и можно е ќе имаме чат пат технички онаквања........Се е во ред не кревајте паника :lol: :lol:
Форумов е професионален и бара професионална техничка поддршка нали :) (од канада бјдвеј)
Поздрф!
НАскоро нови адреси и нови домејни+

Author:  THEMICO [ 29 Jan 2009, 22:01 ]
Post subject:  Re: ВАЖНО!!!!

Ke se apdejtuva servero kaj i da e,.....
Ke nemet forum pola sat do sat......

Author:  rastaman [ 02 Feb 2009, 08:11 ]
Post subject:  Re: ВАЖНО!!!!

Има нова класификација по активност, постови и сл...
Но и додаток за стрип автори.
Ако некој е заборавен, по грешка е, па слободно нека се јави, да си добие наставка!
(се наоѓа под аватарот, под Локација)
Или ако има некој идеа за некоја друга наставка, пишете

Author:  rastaman [ 02 Feb 2009, 13:51 ]
Post subject:  Re: ВАЖНО!!!!

Ова е класификацијата по активност, постови и сл...

0-100 Џуниор Џедај
101-250 Надежен Луд Научник
251-500 Суперхерој Под Стечај
501-800 ******
801-1200 *****
1201+ *******

Author:  Tet0eC [ 02 Feb 2009, 15:14 ]
Post subject:  Re: ВАЖНО!!!!

Ѕвездичките значат дека се скриени и не сакаме да ви ги кажeме погорните класи,
(со цел интрига, саспенс, тензија, ова она), а не дека не сме ги измислиле сеуште :)

Author:  jovce krstitelce [ 03 Feb 2009, 03:06 ]
Post subject:  Re: ВАЖНО!!!!

:mrgreen:

Author:  rastaman [ 03 Feb 2009, 16:19 ]
Post subject:  Re: ВАЖНО!!!!

друштво
нешто ни се има десено на форумов, ги снема аватарите, па ако не ве мрзи може да си ги ре-аплоудувате
а во меѓувреме ние ќе се трудиме да ги вратиме

Author:  rastaman [ 03 Feb 2009, 16:24 ]
Post subject:  Re: ВАЖНО!!!!

е и ова
повеќето работи што се постирани (т.е. атачирани) директно на сајт, исто се во проблематичниот дел.
среќа е што повеќето работи ни се преку imageshack, phtobucket i sl...

Author:  rastaman [ 03 Feb 2009, 18:58 ]
Post subject:  Re: ВАЖНО!!!!

Честитки за Tet0eC, стана
Надежен Луд Научник

Author:  Tet0eC [ 03 Feb 2009, 19:49 ]
Post subject:  Re: ВАЖНО!!!!

Види, надежен сум бил од увек, а луд поприлично... таман е угодено :mrgreen:
За научник делот малку ќе се потрудиме, на отсек evil mastermind сум ориентиран...

Author:  rastaman [ 05 Feb 2009, 02:14 ]
Post subject:  Re: ВАЖНО!!!!

Dueli na clenovi
viewtopic.php?f=49&t=168

Author:  rastaman [ 05 Feb 2009, 18:14 ]
Post subject:  Re: ВАЖНО!!!!

доколку треба банер за до сајтов

http://img132.imageshack.us/my.php?image=bannerxf2.jpg
со линк до
http://www.makstripovi.com/

Author:  rastaman [ 06 Feb 2009, 02:17 ]
Post subject:  Re: ВАЖНО!!!!

http://on.net.mk/default-MK.asp
link na onnet do nasiot forum :)

Author:  THEMICO [ 06 Feb 2009, 02:29 ]
Post subject:  Re: ВАЖНО!!!!

:D Super....

Author:  KRALe [ 06 Feb 2009, 12:37 ]
Post subject:  Re: ВАЖНО!!!!

Браво за ова...
(сега станавме вистински нинџи... :) )

Author:  rastaman [ 10 Mar 2009, 13:33 ]
Post subject:  Re: ВАЖНО!!!!


Author:  THEMICO [ 27 Apr 2009, 13:50 ]
Post subject:  ВАЖНООООО!!!!

Од денеска вашиот и наш омилен стрип форум и на следнава адреса:

www.makstrip.com.mk


Поздрав
Екипа на Македонски Стрип Форум

Author:  Skywalker [ 27 Apr 2009, 14:34 ]
Post subject:  Re: ВАЖНООООО!!!!

Се шири "фирмата"... :)

Author:  the Jester [ 27 Apr 2009, 14:36 ]
Post subject:  Re: ВАЖНООООО!!!!

faster than a speading bullet ............. stronger than a locomotive !!!!!!!!!

Author:  THEMICO [ 27 Apr 2009, 14:54 ]
Post subject:  Re: ВАЖНООООО!!!!

Doprva ke se shiri :)

Author:  Tet0eC [ 18 May 2009, 21:12 ]
Post subject:  Re: ВАЖНООООО!!!!

Мини известување:

Сите топици на тема Весели Четвртак, Луденс и останатите балкански стрип-издавачи се преместени од Стрип Актуелности во Балкански Стрип, каде што реално и припаѓаат. Стрип Актуелности подфорумот нека си остане резервиран за изданијата што се издаваат во Македонија и, се разбира, секакви актуелности поврзани со стрипот во Македонија, од изложби, салони па натаму...

/Од редакцијата :lol:

Author:  KRALe [ 19 May 2009, 19:46 ]
Post subject:  Re: ВАЖНО!!!!

Ете, мојот 501 пост го започнувам тука, со мојата нова титула.

Сега и официјално сум Пензиониран Мрчатор

Браво Мајсторе...овај... Браво за мене!!! :P :lol:

Author:  rastaman [ 19 May 2009, 19:58 ]
Post subject:  Re: ВАЖНО!!!!


Author:  THEMICO [ 24 Sep 2009, 22:47 ]
Post subject:  ВАЖНО-(или зш го немаше форумот еден ден)

...за да одморите тро..... :)
Мајтапо настрана серверот се заебаваше нешто,па баравне шо....сега е релативно се средено освен појавата да фалат работи од пред 4 дена????+некој аватар...
Така да као не ви е мака....аплоудирајте пак....
Сега би требало да е ок се,а и да не е ќе биди :D
Поздрф!

Author:  THEMICO [ 24 Sep 2009, 23:12 ]
Post subject:  Re: ВАЖНО-(или зш го немаше форумот еден ден)

Значи ушеднаш се од пред 4 дена ќе треба да се препостира...било да е стрип,илустрација или глупости од онај...
Ајде малку на работа на труд :)

Page 1 of 26 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/