[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Здружение за промовирање на стрип културата „МАКСТРИПОВИ“
It is currently 30 Sep 2023, 03:35This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 28 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Здружение за промовирање на стрип културата „МАКСТРИПОВИ“ 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Конференција „Политика за млади за Град Скопје“
Проект „Креирање на Локална Младинска Стратегија за Град Скопје“

28 ноември 2012 година

Презентација на работата на здружението „Макстрипови“ на меѓународна конференција посветена на младите,
додека нашиот дел беше искуството и комуникацијата со младите.
Наш презентер беше средношколецот Филип Китевски, кој сите ги воодушеви

Image

повеќе инфо:
viewtopic.php?f=17&t=3358

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


28 Nov 2012, 23:52
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Годишно собрание на здружението „Макстрипови“
28 ноември 2012 г.

Одржано е годишното собрание, споделени се многу мислења, генерирани неколку нови потенцијални идеи.
Присуствуваа 17 членови (треба да проверам во евиденцијата за точна бројка)

Претседавач - Давор, записничар - Крале, заверувачи - група автори

за повеќе инфо:
viewtopic.php?f=11&t=3351

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


28 Nov 2012, 23:57
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Основачите на Макстрипови

цртеж: Здравко Гиров
колор: Стефан Коцевски

Image

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


29 Nov 2012, 00:13
Profile YIM WWW
Display posts from previous:  Sort by  
This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.   [ 28 posts ]  Go to page Previous  1, 2

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron