[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Предлози, пофалби и конструктивни критики
It is currently 28 Mar 2023, 13:24Reply to topic  [ 499 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Next
Предлози, пофалби и конструктивни критики 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Ако имате некаков предлог за било што поврзано со фунционирањето на форумот,
некоја идеја за подобрување или за зголемување на ефикасноста,
сте приметиле некаков пропуст
или пак само сакате да не’ пофалите/искритикувате

- слободно пишете тука, не се срамете ама ич, сите сме другарчиња овде :D

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


25 Jan 2009, 19:58
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
::
Reply with quote
Eve eden predlog od mene, da ima strip - kolumni, i jas i Davor i Ernesto kolku sto se sekjavam, pisuvaa na drugion forum, se dodeka administratorot ne polude i ne izbanira i izbrisa se zivo od nas na toj forum... :roll:

Mislam deka ne bi bilo loso strip kolumnite da prodolzat tuka, vo bilo kakva forma...Ne mora da se pisuva na odredena tema ili naslov, ednostavno neka bide za strip ili okolu stripot...

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


26 Jan 2009, 01:35
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
уф
зошто да не, ама ја не ветувам дека ќе спремам нешто
претходно направив една, почнав и толку
може да ја побарам и тука да си стои исто...

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


26 Jan 2009, 01:42
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Ќе формирам нов борд “Стрип Колумни“ во Стрип Ситуација, најидеална локација ми изгледа. Може таму да се пренесат и старите колумни, тоа би било баш добро за нас останатите кои немале можност да ги читаат претходно.

Мини правило ваљда би било секоја колумна во посебен топик да иде, за да може да се дискутира на раат, без да се меша со претходните...

ЕДИТ: Бидна. Еве директен линк: viewforum.php?f=48

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


26 Jan 2009, 02:24
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 27 Jan 2009, 05:14
Posts: 277
Location: Bitola
::
Reply with quote
jas samo pofalbi imam zasega ke vidime za potamu!

_________________
viewtopic.php?t=140
::Ilustracii na Forumot::
http://sentinelite.deviantart.com/
::Deviant Art::


27 Jan 2009, 05:26
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
...aj kje vidime be....bitolaska shema :D dobrodojdeni ste,i ne samo da zborate klajte neshto ebago :D

_________________
ејм фор д бушес!


27 Jan 2009, 16:44
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 10:00
Posts: 191
Location: Svilajnac
::
Reply with quote
Evo, dva pitanja.

Biranje moderatora - jel ih birate po popularnosti, aktivnosti na forumu, ili jednostavno izaberete jednog shto se vishe chlanova skupi, pa drugog za josh vishe, itd...?

Korisnichke grupe - neki forumi ih imaju, neki ne. Ima li ovaj forum tu mogucnost, i ako ima, hoce li biti usergroup-ova, i ako ih bude, kakve ce da budu?

_________________
http://hotforhoth.wordpress.com/

http://www.pokazivac.com/author/ivan-veljkovic


27 Jan 2009, 17:34
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Svi smo prijatelji....osim sto smo sa nekima vise prijatelji :D

_________________
ејм фор д бушес!


27 Jan 2009, 17:39
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


27 Jan 2009, 17:40
Profile YIM WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 10:00
Posts: 191
Location: Svilajnac
::
Reply with quote

_________________
http://hotforhoth.wordpress.com/

http://www.pokazivac.com/author/ivan-veljkovic


27 Jan 2009, 17:40
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
а за второто прашање, ќе ти одговори Руки на годината :)

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


27 Jan 2009, 17:41
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Ај да се јави и Руки-то :D

User-defined групи се можни, се разбира. Не сме стигнале ваљда до таму за да размислуваме на темава (бар ја не сум), а и во моментов не гледам некоја особена потреба (освен како награда за поактивните членови).

Кога ќе се стори поголема корисничка база, најверојатно и ќе креираме групи.
Во меѓувреме, слободно давајте предлози (име/опис) за конкретни групи...

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


27 Jan 2009, 22:00
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 27 Jan 2009, 05:14
Posts: 277
Location: Bitola
::
Reply with quote
abe lugje vo red e forumot se vaka taka...i mi4o bara da pu6tame ne6to.ama ne gleam ovde takva sekcija so takva namena...zato predlagam da ima takov topik kaj 6o ke se postovat vaka novi raboti od sekoj 6o bi sakal.ne6to kako 6o be6e makedonski avtori ilustracii kaj aco...normalno nemora site avtori da bidat makedonci....zna4i sakam da kazam ne zabelezav mesto na forumo za postovanje na ilustracii stripoj i takvi raboti.

_________________
viewtopic.php?t=140
::Ilustracii na Forumot::
http://sentinelite.deviantart.com/
::Deviant Art::


30 Jan 2009, 04:01
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 11:18
Posts: 1899
Location: SKOPJE
::
Reply with quote

_________________
Pepe Le Pew: Why did everyone leave? Oh, but of course! Already I have achieved a post of honor, and have been left to defend the fort. Viva la Republique!


30 Jan 2009, 04:07
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


30 Jan 2009, 07:45
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
DA!

_________________
ејм фор д бушес!


30 Jan 2009, 10:25
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 04:41
Posts: 530
Location: Macedonia
::
Reply with quote
Неколку работи сеа да искоментирам, т.е. одма да си кажиме шо не бендисва, а шо не... :lol:

Глеам на некој од стрип авторите шо се клаени на сајто (не на форумо), наместо сајтој ко ке кликниш на нив излегват јпг-и. Ете, за Поповски - немате да клајте некој стрип од него? Објавуваше тој нешто во КЛИК на времето. Ако немате, ке скенирам и ке ви пратам од него еден стрип од 1 табла, можи да го клајте наместо та сликата од то чупето шо го претставува него. Или уше поубо, клајте го и стрипо и сликата едно до едно...
Исто, кај овие постариве автори (Топуз, Димано, Филипов..) клајте поќе некоја слика, сигурно можи од негде да се ископат... :D

И трето, форумо ми изгледа малку одпоќе комплициран. т.е премногу начичкани се работиве со то постојте, топиците......сфаќам дека е ова некоја апгрјдована верзија на то форумите, али ако можи да се напрај попрегледен, а вервам дека можи, би било супер... Чоек треба да си ги бележи местата кај шо пишел нешто и како се стигнува до нив ако сака нареднио ден одма да си го најди постот.... :x И ако можи - а сите знајме дека можи - нека си биди тексто во заглавијата еден, или англиски или мак латиница или мак кирилица...ова чисто за поќе да личи ко шо треба, за поарна претставителност на самио форум....ете то ...

Во кратки црти - форумо да продолжи да си ја следи логиката на функционирање на сајто - едноставно, али ефективно.....

Уше еднаш пофалби за сајто како е среден, се гледа некоја мајсторија тука. :D

Ај.

:mrgreen:

_________________
„Јас го разбирам свето како поле за културно заебавање меѓу стрипаџите“.
Гоце (пред да ја формулира мислата во за нас веќе познатио облик)

https://www.facebook.com/fantasyillustrationbitola


30 Jan 2009, 18:26
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 11:18
Posts: 1899
Location: SKOPJE
::
Reply with quote
ako sakas da si gi najdes svoite postov na brz i bezbolen nacin, se sto treba e da kliknes na "View your posts" linkot
koj se naoga vo gorniot desen agol!
ti gi redi hierarhiski ! ;)

_________________
Pepe Le Pew: Why did everyone leave? Oh, but of course! Already I have achieved a post of honor, and have been left to defend the fort. Viva la Republique!


30 Jan 2009, 18:32
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 04:41
Posts: 530
Location: Macedonia
::
Reply with quote
Е, фала...уше не сум го проучил скроз форумо, али ке биди со време... :P

_________________
„Јас го разбирам свето како поле за културно заебавање меѓу стрипаџите“.
Гоце (пред да ја формулира мислата во за нас веќе познатио облик)

https://www.facebook.com/fantasyillustrationbitola


30 Jan 2009, 18:39
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Да, а на
View new posts
одма гледаш што си пропуштил

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


30 Jan 2009, 21:02
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
...Viktor....ilustraci....new post.....
....Jove....ko ke se apdejtuvat avtorite ke ima poveke raboti osven po edna slika(Ete Cane t.e ALeksandar Popovski kaj i da e go zgnjaviv blog ke otvori taka da ke ima link donego)
...okolu forumo,negledam nesto komplicirano.....prickash izlegva????
Pozdrf i Viktor stvarno....postiraj neshto :D....aj so vas se glejme denojve :D

_________________
ејм фор д бушес!


30 Jan 2009, 23:05
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 04:41
Posts: 530
Location: Macedonia
::
Reply with quote
Ок..глеам дека се шо уствари ти треба се овие 4 работи:

View unanswered posts | View active topics | View new posts | View your posts

Генерално збораме - се друго можи да е тотален неред. Ако овие работат, чоек нема гајле.
Шо тие напредна технологија, да му е...мамето нејзино.
:mrgreen:

_________________
„Јас го разбирам свето како поле за културно заебавање меѓу стрипаџите“.
Гоце (пред да ја формулира мислата во за нас веќе познатио облик)

https://www.facebook.com/fantasyillustrationbitola


31 Jan 2009, 02:23
Profile
Џуниор Џедај
User avatar

Joined: 30 Jan 2009, 18:30
Posts: 38
Reply with quote
strip berza..neznam da li vi e vo plan,ama bi trebalo da ja ima..isto taka i popisi na stripovi.


31 Jan 2009, 02:41
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Ако под Стрип Берза мислиш место за менување/купување/продавање исл, веќе има:

viewforum.php?f=51

Всушност, има цела категорија посветена на такви дејства, наречена “Пазарче“, чиј составен дел засега е само Стрип Берзата, но повеќе од добредојдено е да се отвараат топици за филмови, серии, книги итн.

На пописи т.е. листи на стрипови веќе се работи, америчкиот дел (кој е моја одговорност) ќе биде среден многу наскоро, а по него ќе следат и останатите...

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


31 Jan 2009, 03:33
Profile
Џуниор Џедај
User avatar

Joined: 30 Jan 2009, 18:30
Posts: 38
Reply with quote
ne biduva ovoj link..You are not authorised to read this forum.


31 Jan 2009, 17:34
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 499 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron