[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Стрип: Под Агол
It is currently 28 Nov 2022, 02:18Reply to topic  [ 42 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Стрип: Под Агол 
Author Message
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Пишува и црта - Кумен Вен

http://kumenven.blogspot.com/

Каишов излегува веќе некое време на brif.mk го објавуваат во категорија Ракурс: http://brif.mk/?cat=9

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Last edited by Neo on 27 Jan 2014, 13:23, edited 1 time in total.22 Jan 2014, 16:36
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Добар.
Се надевам побара одобрење пред да го постираш тука :D :D :D
Тетоец....ај префрли овоа у срип?

_________________
ејм фор д бушес!


22 Jan 2014, 21:46
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Префрлено во Стрип Табли, да биде со другарчињата :D

Честито на Владо/Кумен, да му/им се множат.

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


22 Jan 2014, 22:08
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
@Mico: Какво одобрение, ова е реклама за стрипот :D


Last edited by Neo on 26 Jan 2014, 16:57, edited 1 time in total.23 Jan 2014, 13:21
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Види море колку онакви има околу срипо....јас да клаваф вакви онија од Велес немаше да ме опулат а не изложба да ми прат :)

_________________
ејм фор д бушес!


23 Jan 2014, 14:13
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
^ За ум нека е! Онакви и ти појќе од овие ваквиве околу срипојте. :mrgreen:


23 Jan 2014, 16:13
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 29 Mar 2013, 03:08
Posts: 373
Location: Кичево
Reply with quote
Јако :lol:


23 Jan 2014, 19:10
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Најново: http://brif.mk/?p=121767

Image


24 Jan 2014, 15:43
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
25ти Јан: http://brif.mk/?p=122119

Image


25 Jan 2014, 17:26
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
^ ne smee da se objavuva prezema za komercijalni celi
Neo vrakjaj miljonite :D

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


26 Jan 2014, 01:44
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
^ забрането е само за комерцијални цели, ние не правиме пари со тоа што овде ќе споделиме каиш :) "реклама" е ова, едно 50-тина views по стрип му се од нас овде :)

Од пред некој ден: http://brif.mk/?p=121975

Image


Last edited by Neo on 26 Jan 2014, 16:55, edited 1 time in total.26 Jan 2014, 10:47
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Ти пак најдобро контактирај го човекот и прашај, да не претпоставуваме ;)
Супер е стрипчето, и повеќе народ го гледа вака, но без негов амин - не.

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


26 Jan 2014, 16:33
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
^ му пишав.. ;)


26 Jan 2014, 17:02
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
se zezav za komercijalnoto :D

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


26 Jan 2014, 20:59
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Kumen Ven: "Nema problem Sasho, ke mi bide drago da go spodeluvas kaisot vo Makstrip. Pozdrav "

Ете, се е ок.


27 Jan 2014, 13:24
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Одлично. Благодарности до Кумен, а и до тебе што редовно ќе споделуваш :D

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


27 Jan 2014, 15:44
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
^ не знам дали ќе биде редовно, но чим ми текне ќе постирам :)


27 Jan 2014, 17:15
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Постирај ко че мојш....пошо јас немом....а ко шо тера во иднина уше помалку ке мом....ако не ти је мака ставај и она ако најш....пусто турско и тој е добар.
ЈАс би ставал се-ама професионално и приватно се помалку че мом.
А има стрипој има и луѓе...
Дел од ниф се лутат колку шо имам одоколу разбрано-пошо не сме ставале работи-ама пошто се работи за здрави луѓе-можат да си стават сами :)
Како и да је-мене стрипчево ми е топ....би сакал и Пецко ако можи некој да го изнајди да го става....

_________________
ејм фор д бушес!


27 Jan 2014, 19:30
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
^ убав муабет. ќе го најдеме и Пецко :)

Еве денешното - Кумен Вен "не одмoра док траје обнова": http://brif.mk/?p=122600

Image


27 Jan 2014, 21:18
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
http://brif.mk/?p=122779

Image


28 Jan 2014, 15:17
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
http://brif.mk/?p=123084

Image


29 Jan 2014, 13:52
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
:lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


29 Jan 2014, 14:08
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
http://brif.mk/?p=123432

Image


30 Jan 2014, 13:18
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
http://brif.mk/?p=123770

Image


31 Jan 2014, 14:04
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
http://brif.mk/?p=124055

Image


01 Feb 2014, 19:04
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 42 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron