It is currently 17 Nov 2018, 10:52Reply to topic  [ 60 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
ЗМЕЈСКА ГРАДИНКА - Dragongarden 
Author Message
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 06 Jun 2014, 15:05
Posts: 228
Location: Битола
Reply with quote
Image

_________________
I am Groot Hodor Hodor


12 Sep 2014, 17:51
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 06 Jun 2014, 15:05
Posts: 228
Location: Битола
Reply with quote
Image

_________________
I am Groot Hodor Hodor


12 Sep 2014, 17:51
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 23 Aug 2010, 20:59
Posts: 2839
Location: Amsterdam
Reply with quote
Lajk! :D

_________________
"Тој шо бара - ќе си го најди."


12 Sep 2014, 20:14
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Прелајк.

_________________
ејм фор д бушес!


12 Sep 2014, 21:03
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
ептенлајкмооооо :)

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


14 Sep 2014, 00:50
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Најс! :)


14 Sep 2014, 18:27
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
уживам во каишиве

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


15 Sep 2014, 07:12
Profile YIM WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 06 Jun 2014, 15:05
Posts: 228
Location: Битола
Reply with quote
Фала ви на сите. А најдам идеја, одма цртам. Pikantez е тука да помогни :)

Image

_________________
I am Groot Hodor Hodor


16 Sep 2014, 11:15
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Супер стрипчињава. Башка тренди (HTTYD+Dragonero).

_________________
portfolio


16 Sep 2014, 20:39
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 06 Jun 2014, 15:05
Posts: 228
Location: Битола
Reply with quote
Уште црвен тепих фали. ...синтелон де.

Неам некој добри идеи, битно да се вежбат карактерите :)

Image

_________________
I am Groot Hodor Hodor


17 Sep 2014, 14:44
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Супер :)


17 Sep 2014, 19:17
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
баш се добри до сеа, ем вовед, ем зезање

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


18 Sep 2014, 07:16
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Тушнико ми е фав одсеа :)

_________________
ејм фор д бушес!


18 Sep 2014, 10:43
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 23 May 2013, 12:56
Posts: 724
Reply with quote
:D БРАВО :D


18 Sep 2014, 10:49
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
Нешто ми вели дека Миле не затвора муцка... :D

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


18 Sep 2014, 13:00
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Миле - мој човек. :)

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


18 Sep 2014, 13:27
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 06 Jun 2014, 15:05
Posts: 228
Location: Битола
Reply with quote
Остваруваме и продолжуваме од кај шо застанавме. Одат на англиски секој понеделник на http://www.komicbrew.com

Image
Image
Image
Image
Image

_________________
I am Groot Hodor Hodor


16 Feb 2015, 15:24
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
dobar prevod, ama makedonskite iminja mi se pojaki :)

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


16 Feb 2015, 15:42
Profile YIM WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 06 Jun 2014, 15:05
Posts: 228
Location: Битола
Reply with quote
Секоја критика е добредојдена. Се знај тежината за превод на хумор.

_________________
I am Groot Hodor Hodor


16 Feb 2015, 19:34
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 06 Jun 2014, 15:05
Posts: 228
Location: Битола
Reply with quote
Image

_________________
I am Groot Hodor Hodor


24 Feb 2015, 08:35
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 06 Jun 2014, 15:05
Posts: 228
Location: Битола
Reply with quote
Image

_________________
I am Groot Hodor Hodor


03 Mar 2015, 08:42
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 06 Jun 2014, 15:05
Posts: 228
Location: Битола
Reply with quote
Image

_________________
I am Groot Hodor Hodor


10 Mar 2015, 16:37
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Stripojte petka

_________________
ејм фор д бушес!


10 Mar 2015, 23:31
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
THEMICO wrote:
Stripojte petka

+1

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


11 Mar 2015, 04:01
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 10:10
Posts: 4689
Location: Skopje, R.Macedonia
:: Стрип Автор
Reply with quote
+2

_________________
Креирајте македонски стрипови.
Читајте македонски стрипови.
Купувајте (по воља) македонски стрипови.


11 Mar 2015, 10:29
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 60 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron