[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Последен прочитан стрип
It is currently 04 Mar 2024, 15:24Reply to topic  [ 4877 posts ]  Go to page Previous  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194 ... 196  Next
Последен прочитан стрип 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Image

Scalped #Vol1 -Vol.5 (значи, до пола сум :) ) оцена 10/10
Иако месецов само што започна, ОВА е стрипот на месецот! :)
Започна од Вашиот муабет кој што си купил (), и ми текна дека ми се наоѓаат во таблетот првите три волумени уште од летото 2014 година, а не им обнував внимание. Најверојатно, цртежот на првите десетина страни не ми се допадна...
И сега, после вчерашната непроспиена ноќ, ми е криво што порано не сум го „џапнал“ за читање.

Во кратки црти: „Прирачник за самоуништување: Red Edition!“ (секој момент чекам чичко Кумплунг да се избаци од некаде... :lol: )

За оние што не го читале - огромна препорака!
За оние што го читале - Абе зашто не кажувате вакви работи?

/edit: Срамој живи. Уште од 2011 година да го читам. :roll: Како времево летаааааа....

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


01 Feb 2016, 17:31
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 18 Nov 2014, 01:07
Posts: 375
Reply with quote
@ KRALe: Work in progress!!!
Naskoro ke pisam i jas dosega nitro tera. :)

_________________
"You gonna do some prayin' for me, boy. And you better pray good."


01 Feb 2016, 18:26
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Последно време се шо сум фанал, се било уживанција.

Ме мрзи да пишувам па накратко:

ImageImage

Transmetropolitan vol.1-2 (Ellis/Robertson) - Интересно и забавно стрипче, као сајберпанк верзија на Хантер Томпсон. Изданијата на Фибра, фантазија. Ќе се дособере ова некад.

Image

Beautiful darkness (Vehlmann/Kerascoet) - Кратка бајка за мрачните сили во човечкото битие те суровоста во опстанокот... блаблабла.. Изборот приказната да се раскаже преку ликовен израз карактеристичен за детски сликовници додава на бизарноста у целава работа. Ремекдело. Најозбилно.

Image

Beauty (Hubert/Kerascoet) - По стрејтфорворд од претходниот, ама исклучителен наслов такуѓере. Грда селанка посакува да биде убава, а тоа го злоупотребува лошата самовила зарад остварување на своите мрачни планови итн. Сум се газел од смеење на одредени делови. Прекрасен дизајн и избор на бои. Препорака.

Image

Miss Don't Touch Me, part 1 - Нешто послаб од претходните од двоецот Kerascoet. Ако морате да бирате, еве овој може да го оставите за понатаму. Ме мрзи... Pariz, 30-ih godina. Dvije sestre, Agata i Blanche, žive život punim plućima. No tu je bezbrižnost preko noći uzdrmala Agatina smrt. Očajna, Blanche misli samo na jedno: zalazeći na najneobičnija mjesta, mora pronaći sestrinog ubojicu... ЧД

...


07 Feb 2016, 16:34
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 18 Nov 2014, 01:07
Posts: 375
Reply with quote
Aj nabrzinka i jas da pisam nesto so sum procital ili preprocital vo posledno vreme:
Interesno mi e vaka od vreme na vreme da zemam da procitam slice of life na americki nacin, Alex Robinson (Box Office Poison (Ofucani Holivudski Film od Fibra, Tricked, Our Expanding universe, itn) go skockal ova mini stripce ne samo po broj na strani tuku i formatot e mal a i naslovnata e geg na poznat americki brend na cigari Kool. Ne e kako prethodno navedenite naslovi no e sekako interesna prikazna a na mesta i komicna. Sredovecno tipce, programer, roditel na dve kerki koj se obiduva da se otkaze od gadna navika, cigari, i gi ima probano site mozni nacini da se raatisa od istite no bez uspeh. Zenata go tera da proba posledna opcija hipnoza i nevolno prifaka da proba. Tuka pocnuva prikaznata koga pri hipnozata toj se budi kako 15 godisnik i pocnuva da gi prezivuva svoite tinejdzerski godini koga misli deka pocnal da pusi. Psiholoski interesna prikazna za toa sto bi si rekle na samite sebesi koga bi imale 15 godini povtorno i kako bi postapile vo dadeni situacii, perspektivata na edniot jas i drugiot jas e sosem razlicna i tuka e interesnata igra vo ovoj strip so dramaticen kraj i laden tus na fantaziite od tipot na Back to the future i srednoskolskite zaebancii so drugarite i devojkite.
(tuka stoese spoiler ama go izbrisav).
Otreznuvacki fakti za nas koi nekogas svesno gi potisnuvame koga ni se slucuvaat a ne oblikuvaat celiot zivot.
Interesen crtez prepoznatliv od gorenavedenite naslovi, ne e remek delo na devettata umetnost ama odgovara na naracijata i likovite na Robinson.
Dokolku vi se dopadnalo od nego nesto prethodno ova e sigurna preporaka od mene, dokolku pocnuvate da citate nesto od Robinson za prvpat pocnete od Box Office Poison (Ofucani holivudski film - Fibra) ili Tricked.


_________________
"You gonna do some prayin' for me, boy. And you better pray good."


Last edited by Abraksas on 08 Feb 2016, 11:24, edited 1 time in total.08 Feb 2016, 10:26
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 18 Nov 2014, 01:07
Posts: 375
Reply with quote

Interesen serijal od Vaughan, so bi rekol Krale, superheroj vo politika (uste tamu falea i sega se e kompletno) po prvoto citanje na serijalov imav gore dolu isti zabeleski i ocena kako i Krale no po vtorovo citanje rabotite stojat malce poinaku znaci cistiot crtez bas fino mi legna na temata i na muabetite vo serijalov a gi ima na toni od radikalna levica do radikalna desnica, od zeleni do naftasi, od teroristi od strana do domasno proizvodstvo, od pro life do abortus, od covecki superheroj do superheroj koj lici na covek, od zakon i tocka do superheroite mozat se pa i da go krsat zakonot, od vonzemjani do paralelni dimenzii, od slepa lojalnost do backstabbing level 99, privaten zivot ili kariera, od gazpukanjeodrabota do lesnotijata da se bide so super mokji, itn itn dualnosti do beskraj i nacnati temi miljarda koi poveke koi pomalce ama vo osnova interesno za citanje i pred se zabavno. Krajot da ne recam i togas i sega nisto narocito tipicen za Vaughan teram do kraj sveta ama ete me nateraa da zastanam, da ne recam realen (ke fantazirame kolku sakame na krajot nekoj Bush ke ja ebi cela planeta). Sekako preporaka na tie so ne go citale.


_________________
"You gonna do some prayin' for me, boy. And you better pray good."


08 Feb 2016, 11:22
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


08 Feb 2016, 13:43
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Image

Bleksad integral 2 #4-5 - Последните две епизоди од овој фантастичен серијал. Сторивајз некако подолу од претходните, цртежот фантастичен ко и претходно.

Image

Stare furune #1-2 - Интересен стрип со старци. Има хумор, сатира, не недостига и социјална критика. Изданието на Макондо е ок, мада на неколку страни имат грешка у печатење, те црната боја малку бега. Ништо страшно.


13 Feb 2016, 02:53
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 18 Nov 2014, 01:07
Posts: 375
Reply with quote
Posle Hush na Loeb nekade 2003-4 ova e prv superherojski strip so go citam, znaci 12 godini nekako me imaa zasiteno i prezasiteno ovie superherojski univerzumi, a i pred toa ne citav mnogu no toa so go imam citano e 90% Batman i normalno mi e favorit vo superheroite. Da nema zabuna nemam ama bas nisto protiv istite i gi postovam od prv broj do posleden univerzum.
Ova stripce prvo go procitav elektronski pred 3 godini i bas ne mi ostavi nekoj vpecatok poradi mnogute referenci koi mi bea nepoznati, nepoznati slucki i likovi no so perfekten crtez. Nabrzo potoa go dobiv vo razmena kako box set uste pred 2-3 godini i taka si stoese zapakovano na polica kako maska suvenir, pa go prodadov so selfnote da go kupam i da go procitam nekogas. Lani go storiv istoto i pak si stoese na polica skoro cela godina se do vcera koga konecno mu dojde redot za citanje.
Iako prethodno procitan stripov me akna od zemja kako sto me aknuvase Batman vo bivsata ni YU vo toa malce so go imase po strip revii ili nekoe zalutano stransko izdanie. Znaci Batman kako so go pamtam i kako sto treba da bide subjektivno neli no iako seuste stojat nad glava eden ton nejasni referenci i detali od minatoto ovaj strip moze so mnogu malce poznavanje da go cita i nekoj sto prv pat pocnuva da cita Bat i da uziva vo majstorstvoto na raskazuvanje na Snyder i perfektniot crtez na Capullo. Da ne spoilerisem mnogu odlicna "detektivska" misterija so toni akcija i zagarantirana zabava. Na slatki maki sum da go kupam celiot run na Snyder ili da go teram restoto digitalno (preporaki dobiv da teram sigurno so citanje bilo koja varijanta da ja odberam).


_________________
"You gonna do some prayin' for me, boy. And you better pray good."


15 Feb 2016, 15:50
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
...слабо некако се фалиме што сме читале. :D

Image

Daredevil by Frank Miller Vol1-3 оцена 9/10

Убаво, нема што.
Дури супер доаѓа после изгледана прва сезона од Нетфликс, бидејки во стрипот господин Wilson Fisk се враќа на мафијашката сцена, а понатаму се појавува и Bullseye и Electra.
На пример, сцената на борбата на нинџите со Дердевил и Електра од трејлерот на Сезона 2 е ЦЕЛОСНО копирана од стрипот, што е за пофалба.
За нарацијата - немам зборови.
Фантастично доловена онаа темна нијанса на Њујорк со сите можни детали.

Image

Land of Vampires Vol.1-3 оцена 8/10
Вампирите секогаш живееле меѓу нас.
Тоа го знаеме :) .
Но, кога ќе се сје$e климата и кога сонцето целосно ќе биде покриено со денови, месеци, години....вампирите ја освојуваат Земјата.

Добра пост-апокалиптична приказна, со то што почетокот е малку успорен, но кога се развива приказната, супер тера.

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


03 Mar 2016, 10:21
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
ImageImageImage

Sanctum - Xavier Dorison & Cristophe Bec
VS.
Sanctum Redux - Stephane Betbeder & Andrea Rossetto & Riccardo Crosa


Image


оцена:победа за првиот, 9/10 наспроти 3/10

Lovecraft/Alien трилер, со приказна поврзана со различни временски периоди и прекрасно склопена.
Хорор на нивоу што би се рекло!
Е сега не ми е јасно зашто СОСЕМА ИСТАТА приказна се решава повторно да ја објави Humanoids за кратко време, со друг писател/артисти, со неколку под-приказни и развлечено на 600 страници! :shock: (океј, знам, пари се во прашање...). Мислев дека Sanctum Redux е приказна која почнува каде претходната завршува, ама бев гадно разочаран. Еднаш го прочитав стрипот и ја сконтав финтата, не морав пак да ја препрочитам... ако се решите да читате нешто од ова, ги имаме и двата серијали , но во интерес на време (и квалитет на нарација - цртежот е „поамерикански“ на втората варијанта), читајте го „оригиналот“ . :)

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


07 Mar 2016, 18:47
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Image


Goon LE vol.1 (DarkHorse) - Палп за сите пари. Сите шо симат мерак за зомбија, мутирани шимпанзи, октопод балони, шериф мршојадец и сл. + плејада бизарни огласи/реклами во вид на интермеца, тука ќе си о напраат ќефот. Цртежот одличен такуѓере.

--------------------------

Image


Hicksville (Fibra) - Ова не е стрип за секого, та не знам и за мене дал е. Стрипжурналист оди во мало гратче кај што сите се стрипофили (види фотос) да дознае повеќе за почетоците на најголемиот стрипаџија на светот кој доаѓа од тоа место. И тука има сеа една мистерија, изрешетана со флешбекови, стрип-у-стрип моменти, та разни мудрости, која ќе ве (да речеме) тера да читате понатаму... Ме потсеќа тро на еден сегмент од Box Office Poison, мада тој беше многу подобро нацртан. Така, арцифарци стрипче, некад уз кафе истерајте го.


12 Mar 2016, 13:19
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote


22 Mar 2016, 02:58
Profile WWW
Манга Падаван
User avatar

Joined: 05 Jun 2009, 22:39
Posts: 1815
Reply with quote
Последнава недела дочитувам заостанати броеви од BPRD: Hell On Earth. Години унузад ова е најбољи стрип. И Hellboy In Hell треба да дочитам, а претпостављам дека е исто толку добро :)

_________________
Thor: "Give your orders and ultimatums to those who choose to obey, or are too cowardly to fight, not to me. Or learn again the difference between a God of Thunder and a mortal man in a metal suit"


14 May 2016, 16:02
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Едно од најголемите искушенија, на коешто успешно одолевувам? годиниве пошо ете.. се надевам на хц третман отко ќе заврши. Само... никако да заврши. :/


15 May 2016, 10:55
Profile WWW
Манга Падаван
User avatar

Joined: 05 Jun 2009, 22:39
Posts: 1815
Reply with quote
Ќе видиме, таман помислив после End Of Days дека се наѕира крајот, сеа не сум баш сигурен :D Све треба да се има од BPRD на полица, од почеток до сега, вреди.

_________________
Thor: "Give your orders and ultimatums to those who choose to obey, or are too cowardly to fight, not to me. Or learn again the difference between a God of Thunder and a mortal man in a metal suit"


16 May 2016, 15:09
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 23 May 2013, 12:56
Posts: 724
Reply with quote
Image

Како човек да напише нешто за ваков стрип. Тежок стрип. Monster of a book. Еден од оние кои ти се вртат во глава долго време, после читање. Немам зборови. Завршните кадри, тие последните.... филм, театар. Токму така , совршено сценарио, поезија, зборови доволно, слики доволно. Мрачна атмосфера до крај, нема весели ликови, нема насмевка. Има само BLAST, ако успеете да го преживеете стрипот.

Да не заборавам, англискиот превод на стрипот е прекрасен.


19 May 2016, 08:31
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Image

Today is the Last Day of the Rest Your Life (2013) оцена 8/10
Две 17-годишни Австријки, панкерки, бунтовнички, решаваат без пасош да идат во Италија „да го видат морето“...базирано според личното минато на цртачот Ulli Lust, стрипов (графички мемоари) навистина го отсликува периодот на почетокот на '80тите, а пред се - „идиотизмот“ на адолесценцијата. Стрип што кога почнав да го читам (околу полноќ ноќеска), уште во старт се „напнав“ и реков - ај кога веќе сум го симнал, да го прелистам барем и...заглавив до 3 часот, а сеуште го вртам во глава. :shock: Истава ситуација, да се повтори сега во 2016 година, убеден сум дека овие две девојки „че ги изеде темницата“ и сега ќе бидат квалитетно бело робје или во арапскиве земји, или ќе беа „студентки“ по Шара...мада, , ќе сфатите дека и за влакно куртулиле...

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


01 Jun 2016, 16:45
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


24 Jun 2016, 10:32
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 05 Jun 2009, 22:39
Posts: 1815
Reply with quote
Justice League New 52 0-52. Не беше лошо ова, дури и одлично на моменти. Нормално после тоа го читав Rebirth и сум воодушевен! Има многу потенцијал и се надевам дека ќе го искористат.

_________________
Thor: "Give your orders and ultimatums to those who choose to obey, or are too cowardly to fight, not to me. Or learn again the difference between a God of Thunder and a mortal man in a metal suit"


28 Jun 2016, 19:27
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


04 Jul 2016, 18:48
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Трета книга сум до пола.
Фала Краљевиќу за препорака, ме копка крајот.
Ќе се пише исцрпно ко ќе се исчита.

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


04 Jul 2016, 19:25
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Нешто малку околу Earth one

https://medium.com/@Meskov81/%D0%BD%D0% ... .kjda55y38

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


04 Jul 2016, 21:42
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


07 Jul 2016, 22:30
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
^ Краленце, Повратак земљи од каде го имаш најдено? Или на хартија ти е читан? Оти не можем да го најдем за симињање, а на англиски само првиот дел го има засега (го има и кај нас во Даунлоуд, како Back to Basics)...

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


08 Jul 2016, 16:25
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


08 Jul 2016, 21:59
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 4877 posts ]  Go to page Previous  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194 ... 196  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron