[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Последен прочитан стрип
It is currently 06 Dec 2023, 15:49Reply to topic  [ 4877 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 196  Next
Последен прочитан стрип 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Слично како и со филмовите, топик за импресии од најтазе прочитаното. Сте прочитале некој стрип/story arc/колекција/графичка новела, ви оставило впечаток (добар/лош), го пишувате овде. Можете да дадете и краток синопсис (освен за индивидуални броеви т.е. еден број од континуирана серија) или ако сакате само вашето мислење. Keep the spoilers to a minimum, и то.

Ја последна поголемка прича што ја прочитав е Batman R.I.P. и Last Rites, али тоа плаче за посебен топик + не може да се дискутира многу без да се вклучат spoilers. Само ќе кажем дека трипот беше (и уште е) одличен, се претворив самиот во детектив барајќи траги, докази, црвени харинги... Едноставно ја обожавам замислата која Морисон ја има за Бетмен, а за неговиот Џокер немам зборови - конечно навистина страшен и језив. Малку бев на почеток разочаран од Тони Даниел (артистот), слабо му иде со детали, иако се оправи малку подоцна. За насловните на Алекс Рос... не мора ни да спомињам :)

Ајде сега некој друг нека го сефтиса топиков...

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


01 Feb 2009, 23:27
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Betmen rip a?Hm....Prvata isplata nedelava oj na amazon.....:D

_________________
ејм фор д бушес!


01 Feb 2009, 23:48
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Само да си знаеш, пошто Морисон е фрик, за да бидеш у тек со дешавките треба цела негова тура како писател на Бетмен да ја прочиташ (од Инфинит Крајсис наваму, 20 и кусур броја) оти се’ е поврзано. Далеку било и нив да ги земаш од Амазон, дигитална верзија е повеќе од доволна :)

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


02 Feb 2009, 01:43
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8775
Location: The Realm of Kapištec
::
Reply with quote
И мене ми помина летово во истиот мотив, односно барање ситници низ историјата на Batman, и мора да му оддадам почит на Morrison како гение! Batman R.I.P. за мене е веројатно најдобро изградената Batman приказна до сега. Ако некого го интересира, на мојот блог имам детални рецензии на цел серијал.

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


02 Feb 2009, 02:02
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Конечно некој и од Вејн Менор да ни’ се придружи,
баш ве спомнавме уз пиво минатава среда :D

Ајде добредојде!

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


02 Feb 2009, 02:06
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8775
Location: The Realm of Kapištec
::
Reply with quote
Добро ве најдов :mrgreen:

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


02 Feb 2009, 02:07
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


02 Feb 2009, 02:08
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8775
Location: The Realm of Kapištec
::
Reply with quote

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


02 Feb 2009, 02:10
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 01 Feb 2009, 02:55
Posts: 89
Reply with quote
УУууууу...Бетмен фенбој! Морам да прашам...немам многу читано од Бетмен серијата, признавам, последно што читав е Serious House on a Serious Earth од фрикот Грент Факинг Буда Морисон. Почнав пред некое време да читам и No Man's Land по препорака. Стрипот е супер, ама нешто што неверојатно ме иритира зашто едноставно Бетмент не ги убие проклетите криминалци АМАН ВЕЌЕ НЕ МОЖАМ ДА ПОДНЕСАМ! I DON'T GET IT! AM I MISSING SOMETHING HERE?! Браќа му се овие? Има принципи некакви? ЊТФ?! Која е поентата да ги лупнеш во Аркам кога знаеш дека ПАК ќе избегат и ПАК ќе убијат неколку десетици луѓе? The question gave me a fucking headache. Престанав да го читам No Man's Land и се пребацив на DMZ. Ова барем го разбирав. :P

ANYWAY, последно што читав е Weird Romance сплетот од The Dreaming. За тие што не се запознаени, The Dreaming е спин-оф од Sandman. Не е од Гајман и Морфиус до сеа се нема појавено...претпоставувам дека серијава поише се концетрира на разноразлични авантури од Светот на Соништата. На почеток бев малце скептичен, но подоцна пријатно се изненадив. Препорачувам на секој што му се допаднал Сендмен.

_________________
Bullshit Makes The Flowers Grow & That´s Beautiful.
Principia Discordia, page 42
Image


02 Feb 2009, 10:19
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


02 Feb 2009, 10:30
Profile YIM WWW
Џуниор Џедај

Joined: 01 Feb 2009, 02:55
Posts: 89
Reply with quote
Да да, ама која е поентата на тоа кога очигледно дека криминалците тоа правило го злоупотребуваат? Ми изгледа ко бетмен да е пиче. Без навреда секако :D

_________________
Bullshit Makes The Flowers Grow & That´s Beautiful.
Principia Discordia, page 42
Image


02 Feb 2009, 10:35
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
:D :D :D :D :D :lol:

_________________
ејм фор д бушес!


02 Feb 2009, 10:40
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8775
Location: The Realm of Kapištec
::
Reply with quote

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


02 Feb 2009, 11:21
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 01 Feb 2009, 02:55
Posts: 89
Reply with quote
Fair enough :D :lol:

_________________
Bullshit Makes The Flowers Grow & That´s Beautiful.
Principia Discordia, page 42
Image


02 Feb 2009, 11:30
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
Загор е покрволочен од Бетмен по ова прашање... :)

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


02 Feb 2009, 11:33
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
уствари, баш последно од Бетман што читав имаше една таква приказна
batman - ego
http://www.dccomics.com/dcu/graphic_novels/?gn=7258


а после него го читав
umbrella academy
http://www.darkhorse.com/Comics/14-482/ ... se-Suite-1


(двете благодарение на Дамјан, супер стрипови ми даде за читање)

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


02 Feb 2009, 11:34
Profile YIM WWW
Џуниор Џедај

Joined: 01 Feb 2009, 02:55
Posts: 89
Reply with quote
ова беше стрипот на дечкото од My Chemical Romance, да? Иам прочитано само првите два дела. Не е лошо.

_________________
Bullshit Makes The Flowers Grow & That´s Beautiful.
Principia Discordia, page 42
Image


02 Feb 2009, 11:36
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
да, мултиталентиран тип :D :P :D
супер е, го исчитав во еден здив, не ме остави да прекинам со читање

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


02 Feb 2009, 11:40
Profile YIM WWW
Џуниор Џедај

Joined: 01 Feb 2009, 02:55
Posts: 89
Reply with quote
Image Мултиталентиран велиш.... :lol:

Ја сеа симнувам некои The Authority спешлс. Тие ќе ми бидат последни за читање. Сесија енд еврифинг.

_________________
Bullshit Makes The Flowers Grow & That´s Beautiful.
Principia Discordia, page 42
Image


02 Feb 2009, 11:44
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
Што се однесува до Batman R.I.P., ме интересира дали приказната има некаков крај или треба да се чита и Final Crisis серијалот за да се заокружи целината? Како и да е, ме попаливте за R.I.P. и во план ми е за читање во наредниве денови (т.е. ноќи). Е сега, јас ги симнувам сите DCP и Minutemen скенови со години наназад, со исклучок на неколку наслови, но проблемот е што ми се организирани на дискови по период на симнување - што ќе рече ќе треба да ги најдам сите броеви кои го сочинуваат серијалот и да ги наредам по ред на читање. Бидејќи ме мрзи да го правам тоа, полесно е да побарам готов торент со сите епизоди на едно место и во моментов тоа го правам...

-----------------------------------------------------------------------------------
Десетак минута касније, наш је јунак успео у свом подухвату...
-----------------------------------------------------------------------------------
Еурека! Ова ми изгледа добро, би требало да содржи се од R.I.P. + некои епизоди пред тоа кои довеле до R.I.P. (барем така вели авторот на торентот):
Batman RIP (Complete) (GM's Full Run and Causes Of RIP): http://www.demonoid.com/files/details/1704056/3484854/

:)

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


03 Feb 2009, 00:04
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
RIP официјално завршува во Final Crisis #6 (единствената замерка што ја имам, требаше во Bat-стрип да заврши), значи да, ќе треба и нив да ги читаш, но само главната Final Crisis минисерија, не мораш се’.

Торентов ти е одличен, но фали Last Rites (RIP Aftermath) во кој се дообјаснуваат многу ствари и кој сеуште трае. Во него се опфатени наредните броеви на сите серијали вклучени во RIP (Batman, Robin, Nightwing, Detective Comics), вклучувајќи ги и последните што излегоа.

Иначе, откако Last Rites ќе заврши (уште по еден број има од сите, значи месецов), Бетмен и Детектив ќе бидат ставени на пауза (hiatus) а Робин и Најтвинг и Брдс Оф Преј ќе бидат откажани (canceled) и наместо нив ќе има кросовер Battle For The Cowl (плус Oracle минисерија плус специјалки). После нив, здравје, ќе видиме кој каде ќе заврши и кои нови серијали ќе се лансираат...

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


03 Feb 2009, 14:13
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8775
Location: The Realm of Kapištec
::
Reply with quote
Има една генерална забуна меѓу сите што никако да ја сфатам. RIP не заврши во Final Crisis. RIP заврши со Batman #682. The Final Fate of Batman се случи во Final Crisis. Значи: Batman RIP и смртта на Batman не се истиот евент, и не се поврзани ни минимално тематски. RIP имаше свој почеток и свој “крај“ (иако не конечен). А потоа (хронолошки по неколку дена) следи Final Crisis. Значи ако сакаш да го прочиташ Batman RIP како приказна почни си со Batman #655-#658, и #663-#681. Ако ти е полесно ги имам поставено за download (заедно со рецензиите) кај мене на .

А ако сакаш да дознаеш за “конечната судбина на Batman" тогаш Final Crisis му е мајката :) И тоа по специфичен редослед:

01. DC Universe Zero
02. Final Crisis #1
03. Final Crisis #2
04. Final Crisis #3
05. Superman Beyond #1
06. Superman Beyond #2
07. Final Crisis - Submit
08. Final Crisis #4
09. Final Crisis #5
10. Batman #682
11. Batman #683
12. Final Crisis #6
13. Final Crisis #7


Final Crisis е малку фрустрирачки и бара познавање на ликови и настани а и препрочитување на броевите. Ама верувај ми - двете приказни вредат. Од Morrison се :mrgreen:

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


Last edited by Brian The Dog on 03 Feb 2009, 15:50, edited 1 time in total.03 Feb 2009, 15:21
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Мене ми е се’ ова ^^^ јасно, но не сакав да навлагам премногу во детали па го крстив РИП сето заедно. Сепак, станува збор за истата приказна, само различни поглавја/поднаслови. А РИП (вистинска :)) да ја прочиташ без да ја прочиташ крајната судбина на ликот е злочин :mrgreen:

ПС. Ти фали Бетмен 682 на листава (пред 683). Ако го вклучуваш
Бетмен 684, тогаш треба Детектив Комикс 851 да е пред него.

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


03 Feb 2009, 15:37
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Feb 2009, 01:58
Posts: 8775
Location: The Realm of Kapištec
::
Reply with quote

_________________
We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody when, in fact, everybody's nobody.


03 Feb 2009, 15:42
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Не, ДК 851 иде со Бетмен 684. 682 и 683 се оние кои се поврзани.
Баш сега ги проверив стриповите (на хард диск ми се сеуште).

/Требаше да иде така ко што велиш, но го поместија подоцна ради Дени О’Нил.

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


03 Feb 2009, 15:44
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 4877 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 196  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron