[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - M-comics Нови стрип изданија на македонските киосци
It is currently 21 Feb 2024, 05:55Reply to topic  [ 546 posts ]  Go to page Previous  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Next
M-comics Нови стрип изданија на македонските киосци 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Samo napred decki....

_________________
ејм фор д бушес!


17 Apr 2015, 09:54
Profile WWW
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 22:17
Posts: 1134
Reply with quote
Бравос!

И не се воздржувајте да користите и дијалектни или разговорни форми во облачињата кога треба - иако не е литературно (па и правописно) правилно, тие само ќе го збогатат изданието.
:)


17 Apr 2015, 13:13
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Почитувани,
Четвртиот број од серијата од стрипови "Драгонеро" ќе биде пуштен во продажба од следната недела. Датумот на излегување ќе биде најавен дополнително во текот на неделата.


24 Apr 2015, 09:00
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Ах бе...:)

_________________
ејм фор д бушес!


24 Apr 2015, 09:45
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Иако со мало задоцнување, од следниот четврток излегува четвртиот број од серијата од стрипови "Драгонеро"... :D

25 Apr 2015, 11:21
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
супер супер.. се збират за читање на плажа летово. :D


25 Apr 2015, 15:05
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
‪#‎Драгонеро‬ бр. 4
Наслов: „Мрачната тврдина“
Текст: Luca Enoch и Stefano Vietti
Илустрација: Giuseppe Matteoni и Luca Malisan
Во продажба на киосците ширум Македонија, Бункер, Југотон и книжарниците на Топер. Конечно :D
30 Apr 2015, 08:58
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Nabaveno.
Svaka cast....mozat kaverite tro pejntani da gi prat pa ovie taljanive...ic ne me bendisvat...

_________________
ејм фор д бушес!


30 Apr 2015, 14:48
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
‪Загор‬ бр.12
Наслов: „Плезент Поинт“
Текст: Ade Capone/Moreno Burattini
Илустрација: Gallieno Ferri/Marco Verni
Во продажба на киосците ширум Македонија, Бункер, Југотон и книжарниците на Топер :)
22 May 2015, 09:30
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Набавено...број 12 а? Секоја чест....

_________________
ејм фор д бушес!


22 May 2015, 19:22
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:15
Posts: 575
Reply with quote
Наредно за издавање што е? Специјалецот од ДД нешто закасна. :)

_________________
I love the smell of fresh comics in the morning!!!


23 May 2015, 17:35
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Претходниот Дилан се објави на 9-ти Април, а бидејќи темпото нели беше променето на 1.5 месец, дали до крај на неделава да го очекуваме следниот број? :)

Tоа е оваа епизода:

Image


25 May 2015, 20:18
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
За прв пат, овде на форумов, ќе споделиме кратко ифно за сите стрип љубители, посебно за фановите на Загор и Дилан Дог. Како што претходно најавивме, подготвуваме специјални изданија од понов датум. Се работи за два специјални броја од серијата Дилан Дог и еден број Макси Загор. Според нашиот распоред, специјалните броеви се предвидени во месеците јуни, јули и август, и тоа во следниот редослед: ДД специјален бр. 1 - јуни, Макси Загор - јули и ДД специјален бр. 2 август. Тоа би биле нашите изданија за ова лето, а редовната серија ќе продолжи во септември со Драгонеро бр. 5. Наскоро на нашата ФБ страна а и овде на форумов ќе ги објавиме насловите на сите три изданија предвидени за следните три месеци. :)


27 May 2015, 12:22
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:15
Posts: 575
Reply with quote
Значи Загор и Дилан редовната серија прекинуваат или продолжуваат од септември натака??
Ако се укинати целосно стварно штета... :(
Супер за специјалциве ДД. 8-)

_________________
I love the smell of fresh comics in the morning!!!


27 May 2015, 13:10
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Не се укинати, само паузираат за време на летниот период. Тоа е оптималното темпо што можеме да го понудиме во моментов, а истовремено да понудиме и нешто ново како што се овие специјални броеви, еден вид колекционерски примероци, особено ако се земе предвид тоа што читателската публика во Македонија нема можност по редовен пат да ги набавува овие изданија од Луденс, а и од ВЧ, кои ги немаат во својата понуда, а исто така ќе биде добра можност и за луѓето кои не ги пратат редовните серии а сакаат да имаат во колекцијата по некој примерок од М-комикс. Ако се додаде на тоа и фактот дека ДД специјалните броеви не се објавени досега на Балканот, веруваме дека ќе бидат пријатно летно освежување за сите читатели во Македонија. :)


27 May 2015, 13:39
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:15
Posts: 575
Reply with quote
С У П Е Р!!! 8-) :) ;)

_________________
I love the smell of fresh comics in the morning!!!


27 May 2015, 20:33
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Во трите следни месеци 2 нови ДД специјали е одлична замена за редовните епизоди. :geek:

Баш ме интересира да видиме за кои специјали се одлучивте да ги издадете :)


27 May 2015, 21:19
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Жалам за одлагањата,ама па од друга страна секоја чест за маневрирањето и за какво такво присуство....
ИЗдржете и само напред.

_________________
ејм фор д бушес!


28 May 2015, 21:22
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Дали сте подготвени за големо летно стрип изненадување?
☆ Летна стрип понуда од М-комикс ☆
Почитувани,
Би сакале да ви ја претставиме нашата понуда од специјални стрип наслови надвор од редовната серија предвидени за ова лето. Во подготовка се три изданија и тоа: специјалните броеви Дилан Дог "Превртената пирамида" (јуни) и "Патување без надеж" (август) на 160 страни, како и изданието Макси Загор, една целосна приказна на 288 страни со наслов "Саботери" (јули). За сите останати информации следете нѐ и понатаму на нашата фејсбук страна :D :D :D
‪#‎ДиланДог‬ ‪#‎Загор‬
02 Jun 2015, 13:13
Profile
Џуниор Џедај
User avatar

Joined: 15 Aug 2014, 13:14
Posts: 21
Reply with quote
Најс!


02 Jun 2015, 13:25
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 22:17
Posts: 1134
Reply with quote
Макси Загор на македонски! То!

Јас купувам а за Крале не знам...
:ugeek:


02 Jun 2015, 19:49
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
I jas kufam SVE....


_________________
ејм фор д бушес!


02 Jun 2015, 19:59
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 30 Jul 2009, 01:19
Posts: 364
Location: Macedonia
Reply with quote
Во Штип каде има?


05 Jun 2015, 11:33
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Во Штип ги има на неколку трафики во и околу трговскиот центар во центарот на градот. Немаме информација за имињата на трафиките.


05 Jun 2015, 13:12
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 30 Jul 2009, 01:19
Posts: 364
Location: Macedonia
Reply with quote
Благодарам на одговорот. Во онаа во трговскиот центар нема ништо од М-Комикс. Вчера пред да пишам, бев - немаа изложено, а и продавачот го прашав, рече дека немаат. Пред околу месец и кусур кога проверував таму имаа само постари броеви, Дилан Дог трет број и постар број на Загор.

А околу трговскиот центар, знам две места каде се продаваат весници и списанија, вчера во двете немаше изложено ништо од М-Комикс. Наредниот пат ќе прашам за секој случај, да не им се затскриени. Во едната знам сум купувал лани, ама после тоа неколку пати прашував - немаа. Во другата не се сеќавам да сум видел изложено било каков стрип, само весници и списанија.

Или дистрибуцијата за овде не чини или се продаваат за ептен кратко време. Ова општо зборувам, не само за последниот период.

Првото ваше издание кое го купив (Дилан Дог 1), купено е од трафиката карши хотелот. А за да го најдам таму претходеше прошетка до три-четири други трафики каде го немаше. Веќе за второто (мислам Магичен ветер 2) кога го барев во истата - го немаше. Него го купив од трафиката на „едносмерната“. Наредното издание (мислам Дилан Дог 2) го немаше во истата трафика, а го немаше ниту во онаа карши хотелот. Го најдов во трафиката пред трговски. Наредното (мислам Магичен ветер 2) го немаа таму. Него го купив од една продавница на „едносмерната“, случајно го забележав. После продавницата ја затворија и оттогаш па натаму тие што ми се земени (Дилан Дог и Драгонеро) се од Бункер затоа што овде не можам да ги најдам, ги нема изложено, а кога и да сум прашувал - немало.


06 Jun 2015, 11:16
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 546 posts ]  Go to page Previous  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron