[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Ново низ трафиките
It is currently 04 Mar 2024, 15:22Reply to topic  [ 1135 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Next
Ново низ трафиките 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Живната е стрип понудата во Македонија, доаѓаат редовни изданија од македонски и српски издавачи.

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


23 Jan 2009, 10:11
Profile YIM WWW
Надежен Луд Научник

Joined: 24 Jan 2009, 12:57
Posts: 108
Reply with quote
Освен изданијата на Весели Четвртак може ли да се најде и нешто плус од Бонели? Мислам на хрватските изданија, гигантите и слично?

_________________
http://dansemacabreradio.blogspot.com/
http://tarsymphony.blogspot.com


24 Jan 2009, 16:55
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


24 Jan 2009, 17:21
Profile YIM WWW
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 22:17
Posts: 1134
Reply with quote
Jas obichno odam ednash godishno vo Darkwood vo Belgrad i pazaruvam se' zhivo od gigantite, ukorichenite izdanija i sl.

Tuku, denes si go zedoF Brad Barron, go ima po trafikive.


24 Jan 2009, 22:21
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
НАскоро ќе згнјавам некои од балканскиве дилери да постираат свои понуди овде,па ќе имате од прва рака информации за цените и слично...

_________________
ејм фор д бушес!


24 Jan 2009, 22:35
Profile WWW
Reply with quote
Во врска со Бонели јунаците, следната недела ќе стартува новото киоск издание на издавачот Варм Комикс од Прилеп, со јунакот Загор, најпрвин со класичната епизода Мачнина, оригинално издадена под број 85 во Италија...

Image


... за следната недела после неа (две недели од денес) да се појави и првиот број од новата серија, Индијанска Магија, јубилејниот број 500.

Image


25 Jan 2009, 01:35
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Ubo....jas kufam pogolemijot del na stripovi i spisanija so izlagvat kaj nas(osven tie sho ne me bendisvat).Od boneli zemam se ama cisto ko kef za stripoj,retko gi citam i poke mi se za kolekcija.....Edinstveno so me bendisva vo posledno vreme od veseli cetvrtak e ova Bred Baron....interesno izglea...ama ke vidime.Dragonero e isto top(+komuniciram so to crtaco :D)

_________________
ејм фор д бушес!


26 Jan 2009, 15:25
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
::
Reply with quote
Od onie izdanija na Veseli Cetvrtak, sega za sega go kupuvam samo Teks...Dragonero vetuva, a i Bred Baron izgleda interesno, pa ke vidime...

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


26 Jan 2009, 23:25
Profile WWW
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 22:17
Posts: 1134
Reply with quote
Dragonero dojde kaj nas?


26 Jan 2009, 23:55
Profile
Суперхерој Под Стечај

Joined: 25 Jan 2009, 16:18
Posts: 296
Location: Прилеп
Reply with quote
Драгонеро не е дојден, сеуште. Бред Барон ме бендиса од старт, убаво освежување од Бонели.....инаку јас купувам се од Бонели, Текс ме бендиса многу, Загор ми е некако залутан, ама Загор си е Загор па не може да не го купам :D :D :D
Дампир одличен, Дилан Дог исто така.
Е сега единствено не ми се допадна Марти Мистерија, многу ми е некако монотон, нема некоја акција, заплет, што знам може грешам, може ми е прв впечаток....ќе видиме, третиот број сепак е нешто подобар од првите два, па може следат поинтересни епизоди...како и да е и него го купувам.

_________________
27 Jan 2009, 00:02
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
Знаме ли со сигурност дека Драгонеро ќе дојде кај нас? Многу време помина од кога излезе во Србија, а се друго од тој период веќе пристигна кај нас. Да знам, ако треба Боце да го ангажирам... :)

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


27 Jan 2009, 03:06
Profile
Џуниор Џедај

Joined: 25 Jan 2009, 18:40
Posts: 4
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
Мислам дека треба да стигне наредниот месец заедно со Дампир или така нешто...


27 Jan 2009, 16:04
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:15
Posts: 575
Reply with quote
Загор Одабране Приче 2,регуларен 12 и новиот Марти специјалец кога треба да пристигнат во МК???

_________________
I love the smell of fresh comics in the morning!!!


29 Jan 2009, 23:19
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


30 Jan 2009, 01:40
Profile YIM WWW
Суперхерој Под Стечај

Joined: 25 Jan 2009, 16:18
Posts: 296
Location: Прилеп
Reply with quote
Марти Специјалец број 2 стигна денес. Загор 12 идниот петок , а Одабране Приче не знам ;)

_________________
30 Jan 2009, 17:49
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Zedoh marti,mister no,politikin denes.....
Marti me bendisa crtezho.....ke go citam na 85 godini :D

_________________
ејм фор д бушес!


31 Jan 2009, 15:14
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Standardno sabota pred dota pleskanje nabavif ova izdanijava sho se po trafikite nashi:
Teks vc-crtezo na Vila e djam(mada da nekogash ima nekoi cudni skratuvanja,ama ova e vekje igla vo plast seno),drugoto stripce ne go ni zagledaf nesto...
Zagor vc-nemam pojma ne go citam
Politikin zabavnik-standard
Stripoteka-Tapa to stripot prvijot,ratnici sa Akbara djam :D
Dets it for sabota :D
Okolu VC izdanijava se pokvalitetni im se(tehnicki)osven naslovnite shto mu se troa trapavo sredeni.....

_________________
ејм фор д бушес!


07 Feb 2009, 19:03
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
ја дденовиве исчитав мистер но, текс, мм, забавник
текс конечно се искомплетира големата сага за мефисто со топ цртеж на вила, мистер но е интересен, мартин е супер, ама ептен го копира алесандрини овој торти!
стрипотека за утре си ја чувам

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


07 Feb 2009, 20:28
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
DRAGONERO
го има низ трафиките
300 денари
многу убаво личи

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


13 Feb 2009, 21:15
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Jas go nabavih od Belgrad ko izleze tamu :D ...ok stripce...nisho posebno,top crtezh i nogu strani.....vredi za 300 denari

_________________
ејм фор д бушес!


13 Feb 2009, 21:17
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
А јас пак го нарачав од Боце пред две недели пошто гледам не доаѓа кај нас и вчера кога се видов со него да ја земам новата роба Боце ми вика Драгонеро во Србија папала маца - никаде го нема за купит... Кога оп - еве го Драгонеро денес кај нас. Пријатно изненадување. :)

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


13 Feb 2009, 22:46
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 03 Feb 2009, 19:52
Posts: 554
Location: Skopje
Reply with quote

_________________
.... i'm like a monkey in a banana factory !!!


14 Feb 2009, 01:06
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


14 Feb 2009, 10:18
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 22:17
Posts: 1134
Reply with quote
Ги купив Драгонеро, Загор 500 и Дилан Дог.

Драгонеро изгледа одлично и вреди за тие пари. Проверив во трафиката кај Просветно дело, каде им донеле два примероци, ама беше распродаден. После отидов во Рамстор каде имаше два примероци, и си купив еден.

Загор 500 насловната е одлично испечатена и квалитетна е, но мислам дека отисокот внатре во стрипот не е баш најдобар - недостасуваат финесите на цртежот и деталите. Не дека е лошо, ама е мал пропуст кој би требало да се коригира во следните броеви. :)


14 Feb 2009, 11:07
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


14 Feb 2009, 11:28
Profile YIM WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 1135 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron