[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Ново низ трафиките
It is currently 04 Mar 2024, 14:46Reply to topic  [ 1135 posts ]  Go to page Previous  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Next
Ново низ трафиките 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Политикин Забавник број 3243 - цена 90 денари
Стрип: Ларго Винч 4-дел
Поклон-репринт на Политикин Забавник од 1964

Мал Политикин Забавник број 78 - цена 75 денари
Стрип: Џеронимо Стилтон 2-дел

Дилан Дог број 1 - цена 119 денари


Image

_________________
ејм фор д бушес!


06 Apr 2014, 20:46
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Политикин Забавник број 3244 - цена 90 денари
Стрип: Станица 16 (Херман)

Стрипотека број 1112 - цена 100 денари
Стрипови: Ларго ВИнч,Спирит,Редов Били,Мали СПиру,Хогар

Том и Џери број 12 - цена 90 денари

Мики Маус број 2 - цена 120 денари
Поклон играчка

Мики Макс магазин број 4 - цена 130 денари
Поклон играчка

Спајдермен број 6 - цена 130 денари
Поклон играчка


Image


Има и од карс магазинот нов....

_________________
ејм фор д бушес!


13 Apr 2014, 22:11
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Политикин Забавник број 3245 - цена 90 денари
Стрип: Станица 16 2-дел (Херман)

Мал Политикин Зљабавник број 79 - цена 75 денари
Стрип: Џеронимо Стилтон 3-дел

Загор број 2 (М-комикс) - цена 119 денари

Image

_________________
ејм фор д бушес!


20 Apr 2014, 17:23
Profile WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 30 Jul 2009, 01:19
Posts: 364
Location: Macedonia
Reply with quote
Продолжија ли во Македонија да стигнуваат списанијата со моделите на хеликоптери и на пожарни? Јас освен првите броеви, други не сум видел.


21 Apr 2014, 23:31
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
со поскапа цена ама и тие брзо се распродадоа во мојава омилена трафика

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


22 Apr 2014, 07:35
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
2 dosega....3 nema

_________________
ејм фор д бушес!


22 Apr 2014, 09:14
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:15
Posts: 575
Reply with quote
Во Охрид во Рамстор јас веќе ги купив пред некој ден бр.3 т.е. Апачито и тоа американското возило за пожар.

_________________
I love the smell of fresh comics in the morning!!!


22 Apr 2014, 15:29
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Obicno niz makedoija distribucija ima vo vtornik i petok....+- sabota

_________________
ејм фор д бушес!


22 Apr 2014, 15:34
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Политикин Забавник број 3246 - цена 90 денари
Стрип: Станица 16 (Херман) - 3 дел
Поклон репринт на Политикин Забавник од 1964

Симпсонови број 208 - цена 320 денари

Image

_________________
ејм фор д бушес!


27 Apr 2014, 22:19
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Политикин Забавник број 3247 - цена 90 денари
Стрип: Станица 16 (Херман) 4 дел

Мал Политикин Забавник број80 - цена 75 денари
Стрип: Ученик Дикоби

Image

_________________
ејм фор д бушес!


04 May 2014, 21:44
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Политикин Забавник број 3248 - цена 90 денари
Стрип: Станица 16 (ХЕрман) 5-дел

Стрипотека број 1113 - цена 100 денари
Стрипови: Ратници са Акбара,Спирит,Редов Били,Хогар

Магичен Ветар број 1 (М-comics) - цена 119 денари


Image

_________________
ејм фор д бушес!


11 May 2014, 22:12
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:15
Posts: 575
Reply with quote
Новиот хеликоптер и пожарна се топ. 8-)

Image

_________________
I love the smell of fresh comics in the morning!!!


12 May 2014, 18:00
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Osven prvite dva....drugo nisto ne dojde vo Bitola...:(

_________________
ејм фор д бушес!


13 May 2014, 10:12
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Ou jea....dojdoja denes toptan :)

Image

_________________
ејм фор д бушес!


13 May 2014, 13:30
Profile WWW
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 22:17
Posts: 1134
Reply with quote
Шубо :)

Туку, ме бендисуваат и плакат'те во позадина....
:ugeek:


14 May 2014, 08:59
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
:)

_________________
ејм фор д бушес!


14 May 2014, 09:09
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Политикина Забавник број 3249 - цена 90 денари
Стрип: Блексад

Мал Политикин Забавник број 81 - цена 75 денари
Стрип: Ученик Дикоби

Том и Џери (Егмонт) број 01/2014 - цена 90 денари

Мики Маус (Егмонт) број 03/2014 - цена 130 денари
Поклон играчка

Image

_________________
ејм фор д бушес!


18 May 2014, 21:31
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Политикин Забавник број 3250 - цена 90 денари
Стрип: Блексад 2-дел

Загор број 3 (М-comics) - цена 119 денари

Image

_________________
ејм фор д бушес!


25 May 2014, 23:58
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 25 Dec 2011, 12:59
Posts: 708
Location: Skopje/ Kisela Voda
Reply with quote
a od kaj se hilikopterive i pozarnava ?

_________________
http://marokotasevski.deviantart.com/
http://marokoart.blogspot.com/


26 May 2014, 21:28
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
od trafiki....pospremni sho se

_________________
ејм фор д бушес!


26 May 2014, 21:29
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Denes izleze nov helihopter i nova pozharna...6 po red...itz najsa....

_________________
ејм фор д бушес!


27 May 2014, 20:11
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Политикин Забавник број 3251 - цена 90 денари
Стрип: Блексад 3-дел

Симпсонови број 209 - цена 290 денари

Image

_________________
ејм фор д бушес!


01 Jun 2014, 22:24
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Image

Политикин Забавник број 3252 - цена 90 денари
Стрип: Блексад 4-дел

Мал Политикин Забавник број 82 - цена 75 денари
Стрип: Ученик Дикоби


Излегоја и оние списанијата со хелихоптери и пожарни....7 по ред....

_________________
ејм фор д бушес!


08 Jun 2014, 22:40
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Политикин Забавник број 3253 - цена 90 денари
Стрип: Блексад 5-дел

Стрипотека број 1114 - цена 100 денари
Стрипови: Алеида,Ратници са Акбара,Спирит,Ослободиоци,Луди Жан,Сусрет на Алфи,Хогар.

Дилан Дог број 2 - цена 119 денари

Мики Маус (Егмонт) број 4 - цена 120 денари
Поклон играчка

Том и Џери (Егмонт) број 2 - цена 90 денари


Image

_________________
ејм фор д бушес!


15 Jun 2014, 21:39
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Политикин Забавник број 3254 - цена 90 денари
Стрип: Ларго Винч

Мал Политикин Забавник број 83 - цена 75 денари
Стрип: Гарфилд

Излегоја и нови пожарни и хелихоптери 8 по ред...

Image

_________________
ејм фор д бушес!


23 Jun 2014, 15:21
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 1135 posts ]  Go to page Previous  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron