[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Ново низ трафиките
It is currently 04 Mar 2024, 15:01Reply to topic  [ 1135 posts ]  Go to page Previous  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Next
Ново низ трафиките 
Author Message
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
На трафика начекав (во најлон) 2+1 гратис Стрипотеки за 190мкд. Рандом броеви од последниве 10 години. Ко за нередовни читатели - топ! :)


26 Jun 2014, 13:24
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
stvarno?
dodusa gi imam od poslednite 10 godini ama prekul......

_________________
ејм фор д бушес!


26 Jun 2014, 14:31
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Политикин Забавник број 3256 - цена 90 денари
Стрип: Ларго Винч 3-дел

Мал Политикин Забавник број 84 - цена 75 денари
Стрип: Гарфлид

Симпсонови број 210 - цена 320 денари

Image

_________________
ејм фор д бушес!


07 Jul 2014, 21:04
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:15
Posts: 575
Reply with quote
Толку со пожарникарските возила и хеликоптери? Понеделникот требаше да излезат бр. 9 еве уште ги нема. На киоск ми рекоа дека се најавени ,ама не ги имале донесено уште. Стварно штета е да ги прекинат сега.

_________________
I love the smell of fresh comics in the morning!!!


10 Jul 2014, 10:57
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
kolku so znam random idat.....

_________________
ејм фор д бушес!


10 Jul 2014, 11:01
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Имаше денес хелихоптери и пожарни....број 9

_________________
ејм фор д бушес!


11 Jul 2014, 15:40
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:15
Posts: 575
Reply with quote
Ги зедоф. Топ!!!! 8-) :D

_________________
I love the smell of fresh comics in the morning!!!


11 Jul 2014, 16:49
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Политикин Забавник број 3257 - цена 90 денари
Стрип: Ларго ВИнч 4-дел

Ultimate Spider-man (Егмонт) број 1 - цена 130 денари
Поклон играчка

Мики Маус (Егмонт) број 5 - цена 120 денари
Поклон играчка

Стрипотека број 1115 - цена 100 денари
Стрипови: Герилци, Спирит, Хогар

Магичен Ветер број 2 (M-comics) - цена 199 денари

Image

_________________
ејм фор д бушес!


13 Jul 2014, 22:00
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Ова Мики Маус земате некој? Може да се мери со Микијев Забавник или тешко? :)


14 Jul 2014, 01:10
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
jas zemam se....skeniram posle....nisto ne se meri so mikiev zabavnik ama e blisku....

_________________
ејм фор д бушес!


14 Jul 2014, 07:47
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Image

Политикин Забавник број 3258 - цена 90 денари
Стрип: Чајнамен

Мал Политикин Забавник број 85 - цена 75 денари
Стрип: Фудбалски Клуб

Симпсонови Duffman Adventures број 1 - цена 290 денари

_________________
ејм фор д бушес!


20 Jul 2014, 22:56
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
ПОсле неколку години одсуство на АЛан ФОрд благодарение на пре-патриотизмот ваљда ќе иди пак?
Крале-онај од 30 денари сеа е 60 ама со најлонче.....:)

Image

_________________
ејм фор д бушес!


26 Jul 2014, 09:26
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Razbrav i lakiran bil.
Leptir aproved.

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


26 Jul 2014, 11:39
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Како?
Што ли се деси со патриотизмот?
:D :D :D :D :D
Да изданието стварно изгледа убо-барем од претходните што излегуваја кај нас :)

_________________
ејм фор д бушес!


26 Jul 2014, 13:09
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Политикин Забавник број 3259 - цена 90 денари
Стрип: Чајнамен 2-дел

Алан Форд број 131 - цена 60 денари

Загор број 5 (М comics) - цена 119 денари

Во продажба се и Хелихоптерите и Пожарните број 10 и по две изданија од Хрватските изданија на Спајдермен+Екс мен....

Image

_________________
ејм фор д бушес!


27 Jul 2014, 22:17
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Политикин Забавник број 3260 - цена 90 денари
Стрип: Чајнамен 3-дел

Мал Политикин Забавник број 86 - цена 75 денари
Стрип: Фудбалски Клуб

Излезе и едно детско списание шо се вика Frizbi кошта 99 денари и во бројот шо е со пчеличката МАја на насловна има фигурчиња од ДиСи. По една во број....убај се,мали околу 5 сантими ама убај....


Image

_________________
ејм фор д бушес!


03 Aug 2014, 22:16
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


05 Aug 2014, 23:21
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Image

Политикин Забавник број 3261 - цена 90 денари
Стрип: Чајнамен 4-дел

Стрипотека број 1116 - цена 100 денари
Стрипови: Двобој,Герилци,Спирит,Хогар.

_________________
ејм фор д бушес!


11 Aug 2014, 22:36
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Го видов Алан Форд српскиов на трафика, вакумиран со убава корица, за 6 миљарди, па го зедов да видиме шоекакое :)


12 Aug 2014, 19:56
Profile
Џуниор Џедај
User avatar

Joined: 15 Aug 2014, 13:14
Posts: 21
Reply with quote
Дечки број 1 од тие списанијата со хеликоптерче има во Веро во Карпош уште 4 примероци.


16 Aug 2014, 10:25
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
+денес излезе број 11 ....германскијо хелихоптер е топ...

_________________
ејм фор д бушес!


16 Aug 2014, 12:49
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 25 Jan 2014, 23:55
Posts: 131
Reply with quote
ImageИ јас го купив, одлично изгледа, иако и претходните од Свет изданија беа одлично испечатени, за таа цена тогашна.
Ги имам сите што до пред извесен број години се продаваа на трафиките. После ги снема.
Онака, како за занимација во слободно време се интересни.
Дури и 60 денари е евтино, во однос на тие неколку изданија што се појавија на македонски јазик, пред неколку години, кои беа 120 денари.
Овој стрип дури и во поранешна Југославија беше едно од најевтините изданија.

_________________
"My name is Ozymandias, king of kings: Look on my works, ye Mighty, and despair!"


16 Aug 2014, 15:38
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
^ Интересно е што цената за Србија си им е 2 Евра, за Црна Гора и Босна евро и пол, а за кај нас 1 Евро :)


16 Aug 2014, 15:52
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Политикин Забавник број 3262 - цена 90 денари
Стрип: 7 Гусара

Мал Политикин Забавник број87 - цена 75 денари
Стрип: Фудбалски Клуб

Том и Џери (Egmont) број 3 - цена 90 денари

Image

_________________
ејм фор д бушес!


18 Aug 2014, 15:43
Profile WWW
Џуниор Џедај

Joined: 02 Aug 2013, 13:15
Posts: 92
Reply with quote


21 Aug 2014, 06:49
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 1135 posts ]  Go to page Previous  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron