[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Европско првенство во ракомет - Србија 2012
It is currently 30 May 2023, 02:23Reply to topic  [ 102 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Европско првенство во ракомет - Србија 2012 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
во нашата група, заврши и првиот натпревар
Чешка ја победи Германија со 27-24

за пола саат почнува Македонија-Шведска
дај боже со победа да стартуваме!

НАПРЕД МАКЕДОНИЈА!!!

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


15 Jan 2012, 19:03
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
...и после првава одиграна утакмица, јас сум задоволен. Не победивме, ама не и изгубивме.
Нема да има ни еуфорија, ниту пак депресија.
Ако играат вака, со малку поголема концентрација, можеме далеку да догураме...

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


15 Jan 2012, 21:08
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
lazarov!! kroz cela utakmica.....i posledniot sut bese slag na tortata :| za "najdobriot igrac u svetot" ova bese uber slaba utakmica

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


15 Jan 2012, 21:10
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Јас не гледав,зошто ептен се нервирам кога играат наши,ама моите во соседната соба се погрижија да бидам и те како информирана за утакмицата.
Лазаров утнал два пенали? :shock: Втф?

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


15 Jan 2012, 21:11
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Е ама слаба, нерешено со Шведска (двапати европски шампиони или грешам)

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


15 Jan 2012, 21:12
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


15 Jan 2012, 21:15
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Пак ќе кажам нерешено со Шведска е ОДЛИЧЕН резултат.

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


15 Jan 2012, 21:18
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 14:37
Posts: 9468
Location: Градо на крушите.
::
Reply with quote
Спрема утакмицата и можностите, би рекол дека е задоволителен, но одличен не.
Со други зборови, криво ми е што не ги тепавме, затоа што навистина можевме.

_________________
Don't Damn Me When I Speak A Piece Of My Mind,
Cause Silence Isn't Golden When I'm Holding It Inside...


15 Jan 2012, 21:54
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Super natprevar! Se borea nasive do posleden zdiv! I da izgubea, posle vakva igra, nemase da mi e grdo.. dobro, malku ke mi bese! :)
Da, medalite se najbitni, no isto bitno e i kako igrame - ke ne ima po svetskiot pecat deka sme igrale odlicno protiv povekekraten sampion. Slabata realizacija na Kire od igra e poradi tripliranjeto nad nego od strana na svedska, a penalite da gi pogodese moze i ke bese sigurna pobedata, no i svedska promasi dva penali. Pozitivno za nas - Kire na slednite dve ke e garant podobar. Mozno e i samo so uste 1 bod od sledniot natprevar, da se plasirame natamu (ako potoa germanija izgubi od svedska).. ke vidime :)
Napred nasi!


15 Jan 2012, 21:58
Profile
Суперхерој Под Стечај

Joined: 02 Mar 2009, 01:59
Posts: 452
Reply with quote
Лазаров и Мојсоски слабо, посебно Лазаров, футна пенали, неколку топки лансира в ченки.
Швеѓаниве играја слабо, можевме то да го искористиме, али то е то.
Зато Алушевски парче напрај, авал нека му е!


16 Jan 2012, 00:52
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
против 4 кратен европски шампион...
супер е и нерешено

штета што не тепавме, ама и ова е добар резултат
сега германија да ја прегазиме и сите ќе ни се плашат!

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


16 Jan 2012, 08:04
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
чист гол не ни признаа против Германија

ајде, сега победа против Чешка
па одиме понатаму!
со теоретски шанси (ако Шведска ја победи Германија)
можеме со победа и втори да завршиме

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


18 Jan 2012, 12:06
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


18 Jan 2012, 12:08
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
како и да е, одиме на победа против Чешка!

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


18 Jan 2012, 12:13
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
za zal, drva sme....ja do kraj ke ostavam dusa od derenje i navivanje ali slabi se
postojano nie brkame nie sledime ne mozeme asalno, MUSKI da zememe vodstvo...

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


18 Jan 2012, 12:24
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
не се сложувам, далеку од дрва сме

имаме игра, имаме играчи,
најбитно, имаме клупа (нешто што секогаш ни фалело)
имаме млади таленти (Стоилов е цар)

немаме спортска среќа (неколку одбиени топки кај противниците завршија)
немаме судии на наша страна

имаме најдобра публика

и велесили како Шведска и Германија одвај да се спасуваат на крај...

победа над Чешка и се ќе биде во ред!!!

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


18 Jan 2012, 13:02
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
aj vaka....ako gi sporedime basket i rakomet timot, rakometniot e 10 pati bolji od drugiot...iame 2 WORLD CLASS IGRACI, od koi sto edniot e DEFINITIVNO najdobritot rakometar u svetot ( sto ne go vidov toa uopste)...e sea, ako kosarkarive zemaa 4to mest, od ovie ocekuvav srebro najmalce i toa bese kao najnajnajlosa mozna varijanta....a nie ni grupava ne mozeme da ja projdeme :| toa mi e bese muabetot...koj sfati sfati....koj ne ke se objasnime u strk :)

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


18 Jan 2012, 13:19
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Овојпат (ама само овојпат! :mrgreen: ) се сложувам со Комик.
Џабе ти е најдобра публика, „срце на терен“(ама само со зборови), бусање во гради - ако си изгубил утакмица.
И она пост-решавање (абе гол беше, абе не беше, абе судиите не не сакаат) паѓа во вода.
Школкски го изгубивме вчерашниот меч. Со позитивни два гола пет минути пред крај на утакмица завршивме со еден негатива.
Не смее ваков тим да си го дозволи ова.

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


18 Jan 2012, 13:23
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
Германија не тепа едвај со 1 разлика (+судии на нивна страна) и се радуваат како да го освоиле првенството а не како да не тепаа на најможен лигушки начин. толку :D

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


18 Jan 2012, 13:28
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
^И? Што е битно како ОДПОСЛЕ се радувале? Не тепаа.

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


18 Jan 2012, 13:30
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
Така се тешам ја :lol:

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


18 Jan 2012, 13:33
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
што ако не тепале, голема работа
ќе им вратиме во полуфинале!!! ;)

Ееееееј
велесили се радуваат како мали деца за победа против Македонија

_______________________________________
Ајде, со победа утре веќе сме во втор круг,
а таму со добра игра, можеме да се протнеме што погоре на табелата

јас сум оптимист, а и задоволен од играта на целиот тим!
имаме игра, имаме квалитет

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


18 Jan 2012, 13:34
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
iako nekam da mesam babi i zabi ali ti teknuva na basket prvenstvoto i nasite pobedi protiv litvanija i grcija I TOGASNITE SUDII taka? :) abe bratce, ednostavno tie mater ebea ili ne ebea ziva sila zavisi kao go gleas :D ovie ne gi biva toa e toa....i da, MNOGU BITEN FAKTOR e publikata! kako be o gospode kako e mozno pored NAJDOBRATA PUBLIKA STO COVEK MOZE DA JA POSAKA da igras so shitty? da mozebi i ja drvam ali vcerasnoto podavanje na lazarov pozadi grb u posledni sekundi me izvadi od takt...i masa i stol i pienje se u pm odnesov

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


18 Jan 2012, 13:36
Profile
Суперхерој Под Стечај

Joined: 02 Mar 2009, 01:59
Posts: 452
Reply with quote
Слободно нашиве ракометари нека се преорентирет кон играње шах или нинтендо!
Последниот шут на Лазаров НЕ беше гол!
И секогаш кога губиме судиите се криви, ебате кога им ислкучуваа нивни играчи, пак ни редеа голови, пропратено со многу не реализирани акции и бујрум резултат, то е то!
Тенџериња!


18 Jan 2012, 13:46
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 10:10
Posts: 4689
Location: Skopje, R.Macedonia
::
Reply with quote
Poshto ne sum fan na rakomet (i sport u globala) a redovno sum primoran poradi splet na okolnosti (gosti, drushtvo i sl) da sledam vakvi nastani, kje go spodelam moeto opshto mislenje za ekipata (ili podobro makedonskite sportski ekipi voopshto) i nivniot performans. Mislam deka ne e problemot vo toa kako igraat, dali publikata e verna ili sudiite bile na nivna/nasha strana.

Sogleduvam 3 problemi koi se simptomatichni za nasite reprezentacii voopshto:

1. Disciplina- FACE IT ja nemame. TOCHKA. Chim se pobedi na utakmica primer so Svedska (mada mislam deka ne sme ja pobedile, kako shto rekov ne sledam) - se puvame, e sea mamata kje im ja e****! Mozam da idam u kafana i da se napraam letva. Ipak imam 3 dena do sledniot natprevar. Prashaj gi Germancite dali taka pravat. More se poseruvaat od trening i pijat PARICHNI penali ako zaebat vo svojata izvedba. Shto ne doveduva do tochka...

2.Motivacija- bilo koja profi sportska ekipa sekogash ja naogja svojata motivacija preku zelenite shushki koi kje im se vetat/dadat vo sluchaj na pobeda. Glupo e da se zbori deka ova bilo ili ona bilo prichinata za nashiot poraz, koga gro-to od nashite sportisti dobivaat shipki namesto PARI za da se potrudat (the extra mile) da pobedat.Videte kako parichnata motivacija funkcionirashe kaj kosharkarskiot tim...

3. Prevrtliva publika- pred natprevarot i za vreme na istiot e: MA-KE-DONIJA! To nashi! E** mu mater! posle natprevar (izguben): Shupci! Za k** ne gi biva! Toa li e igra more mulinja edni! E*ATE toa so dve levi race/noze! itn. Koga si ja sakash zemjata i ekipata ja sakash do kraj iako izgubile. Primer: Knikcs-i nemaat zemeno nitu edna titula u NBA pa do den denes imaat verna publika koja sekoja godina se razocharuva na playoff-ot i sekoja godina se tepa za da kupi karta da gi gleda na regularni i playoff utakmici, dodeka kaj nas ne bi mi bilo chudno utre da rechat deka nekoj Ojle Dojle go pluknal kapitenot na rakometarnata reprezentacija poradi porazot so...who ever.

Iako lichno (chitaj: lichno) mislam deka gledanjeto sport e gubenje vreme, sepak ne gi plukam igrachite vo bilo koja nasha reprezentacija. Losho igrale nashite? Mozebi. Zemi topka izlezi na teren i dokazi deka si podobar od niv. Ako ne togash pokazi malku pogolema pochit. Osven shetanjeto, povekjeto od igrachite nemaat bash nekoi specijalni povolnosti/privilegii (parichni ili bilo kakvi). Posebno ne ovde.

_________________
Креирајте македонски стрипови.
Читајте македонски стрипови.
Купувајте (по воља) македонски стрипови.


18 Jan 2012, 14:12
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 102 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron