[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Да ја разубавиме ЗООлошката градина
It is currently 06 Dec 2023, 14:41Reply to topic  [ 140 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Да ја разубавиме ЗООлошката градина 
Author Message
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
::
Reply with quote
Ај се надеваме недела ке биде убав ден, па ќе удриме една прошетка низ паркот, па правец ЗОО... ;)

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


06 May 2011, 08:17
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 05 Apr 2009, 01:27
Posts: 922
Reply with quote
Златен точак! :D


06 May 2011, 09:03
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Image
http://www.stripvesti.com/

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


06 May 2011, 10:33
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
БИТНО

За сите членови на Здружението за промовирање на стрип културата „МАКСТРИПОВИ“
додека трае работилницата (недела, 8ми мај)
влезот во Зоолошката градина ќе биде бесплатен

(носете си ги членските)

п.с. можно е и да го имаме првото претставување на суперхеројот,
кој е планиран да биде заштитен знак на здружението
(поручек ќе се знае со сигурност)

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


06 May 2011, 11:33
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
FUCK YEAH!

_________________
ејм фор д бушес!


06 May 2011, 13:13
Profile WWW
Надежен Луд Научник

Joined: 20 Sep 2010, 21:42
Posts: 109
Reply with quote
Ilustraciite se mokni :D
Jooj...Nedela.Ke se potrudam, no tesko deka ke dojdam.
Vo sekoj slucaj,stavete fotki.

p.s. ne sum siguren ama mislam deka vidov nesto vo vcerasno 'vreme' za nastanov.


07 May 2011, 19:10
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 12 Dec 2009, 21:09
Posts: 496
Reply with quote
Nie sme tamu, osven ako ne se svijat nekoj oblachishta nad Skopjevo, kako pred nekoj den.
A nie shto nemame chlenski, a sepak sme aktivni na forumov :( :lol: :lol: :lol: Se zezam, kje si platime karta sekako.

_________________
MAMA NA MINA


07 May 2011, 19:59
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 23 Apr 2009, 20:36
Posts: 468
Location: Skopje
Reply with quote
tooooo :D uste da gi imavme maicite sea :mrgreen:

_________________


07 May 2011, 20:09
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
дај боже, ќе има наредни дешавки
па „униформирани“ ќе се избациме :)

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


07 May 2011, 23:30
Profile YIM WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 29 Mar 2010, 20:01
Posts: 6531
Location: Skopje
Reply with quote
...eve decava se u faza na budenje...doadjame...


08 May 2011, 08:15
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
http://www.kurir.mk/republika/skopje/28 ... a-Zooloska
http://www.makedonija24.mk/content/show ... entId/4407

http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?I ... 9619C179E5

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


08 May 2011, 17:24
Profile YIM WWW
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 12 Dec 2009, 21:09
Posts: 496
Reply with quote
Eve dokaz deka Mina beshe tamu
Image

A moze nekoj da mi kaze shto oznachuva logoto na maskiranive heroi?

_________________
MAMA NA MINA


08 May 2011, 17:30
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
TS - Team Spirit


_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


08 May 2011, 17:31
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 12 Dec 2009, 21:09
Posts: 496
Reply with quote
:lol: Team Spirit :lol:
Jas mislam deka treba da im stoi ili logoto na Mak Stripovi ili ZOO kako shto beshe nacrtan herojot i na samata ilustracija pred edukativniot centar.
Ama aj da vidime moze ima sepak nekoe znachenje TS

_________________
MAMA NA MINA


08 May 2011, 17:35
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Еве Еден дел од феноменалната дружба денес:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Самите дела не ги сликав, но затоа пак, овојпат, сите носеа фотоапарати!
Ставајте ги сликите тука!

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


08 May 2011, 18:00
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Фантастично :D
Јас како и по обичај преспав до пладне све...Но,во секој случај,топ!

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


08 May 2011, 19:22
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
БРАВО БЕ ЛУЃЕ!

_________________
ејм фор д бушес!


08 May 2011, 19:46
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
ODLICNO!

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


08 May 2011, 20:03
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Големо БЛАГОДАРАМ
*до сите што споделија свои цртежи (15-тина автори е добра цифра)
*до сите деца што учествуваа на работилницата (Петар, Јасна, Елена, Димитар, Ема, Иван... и уште 10тина кои не ги запознав, ама ги има потписите на цртежите)
/имам големо купче цртежи кои деновиве ќе ги скенирам,
најбитно е што цртаа деца од 3 (три!) до хх години :)
*до сите форумџии што се појавија на работилницата и цртаа со децата,
ептен ми е мерак што се помина профи, три телевизии снимаа (помеѓу маратонот и дневно политичките изборни кампањи, супер е цифрава)
и посебно што имаше голема посетеност
*до сите што дадоа поддршка и помош, и што дојдоа со своите деца, внуци, комшичиња...
*до суперхероите кои ни ја разубавија и комплетираа целата активност
Поздрав до
-Здраве, Иво, Темков, Игор, Румена, Мики, Томи, Фич, Крале, Лаф, Еленити, Буки и Тони (ТС), Фросе-ПиаР па и Алфафорчун со каснење ;) и ако некој заборавив, нека не се лути!
(и нека не ми замерат девојките, жените и швалерките што не се спомнати :P )


Мина:
TS - Team Spirit
TS - The Superhero
шала на страна, планирам да биде сменето за некоја од наредните активности, најверојатно МС ќе стои
(а може и нешто ново, ако се направи нешто изводливо во овој топик
viewtopic.php?f=49&t=2451&start=0&hilit=pimp

Крале, фала за фоткиве, ај неколку кај мене на мејл
Чекам уште фотки...

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


08 May 2011, 20:30
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


08 May 2011, 20:34
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
I seto ova so dobra volja.

Nit od drzhavata pari,ko sho plachat site,nit butur.

Samo so dobra volja-i evidentno deka trgat rabotite.

Aj salut tu ju maj frends-stripot e zabava aftr ol :)

_________________
ејм фор д бушес!


08 May 2011, 20:39
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Tekst za forumov vo dnevnik:

"Здружението за промовирање на стрип културата „Макстрипови“ - Скопје и Скопската зоолошка градина денеска во Едукативниот центар на Зоолошката градина отворија изложба на илустрации наменети за кафезите на животните.

Цртежите содражт едукативни пораки на македонски и албански јазик и се донација на членовите на македонскиот стрип форум.

Предвидена е и работилница за стрип илустрација, која е отворена за сите посетители на Зоолошката градина."


Izvor------> http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?I ... 9619C179E5

Ehaaaaaaaaaaaaa:


http://kurir.mk/republika/skopje/28742- ... a-Zooloska


Според Претседателот на Здружението, Здравко Гиров акцијата има за цел да ги едуцира децата, но и кафезите во Зоо Скопје да добијат поинтересен изглед преку новите стрип цртежи на животните.

За поранешниот директор на Зоолошката, Дане Кузмановски акцијата е доказ на уште еден успешно спроведен проект.

-Се потрудивме со помош на забавни стрип верзии и да ги едуцираме и да ги забавуваме децата, што значи дека во текот на посетата ќе имаат прилика во едукативниот центар да ги гледаат овие кратки стрипчиња и преку нив да се едуцираат, посочи Кузмановски.

Како дел од оваа акција ќе земат учество и децата од Македонското еколошко друштво кои ќе учествуваат на Европскиот награден конкурс со своите цртежи.

_________________
ејм фор д бушес!


08 May 2011, 20:40
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
има и видео погоре
а сега било и на ТВ 24Вести (на секој саат имаат вести, па може ќе начекаме)

а во викенд изданието на Време има голем текст (само немаат на нет, изгледа викенди не им работи типот за веб :) )
утре ќе скенирам

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


08 May 2011, 20:45
Profile YIM WWW
Надежен Луд Научник

Joined: 20 Sep 2010, 21:42
Posts: 109
Reply with quote
CESTITO NA SITE!!!!
Ajde neka ima uste vakiv uspesi vo idninata :D


08 May 2011, 21:51
Profile
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 29 Mar 2010, 20:01
Posts: 6531
Location: Skopje
Reply with quote
...zadovolstvoto beshe ogromno da se prisustvuva i uchestvuva u deshavkata...vo idnina sigurno ce ima uste pointeresni ..fala vi na site vo moe ime mi vo ime na cela familija Nikolovi
...denot ni beshe prekrasen... :)


08 May 2011, 21:57
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 140 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron