[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ :: View topic - Стрип работилница за деца со дијабет
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ
http://www.makstrip.com.mk/forum/

Стрип работилница за деца со дијабет
http://www.makstrip.com.mk/forum/viewtopic.php?f=17&t=3357
Page 1 of 2

Author:  rastaman [ 28 Nov 2012, 23:46 ]
Post subject:  Стрип работилница за деца со дијабет

На 14 ноември 2012 г., претставници на „Макстрипови“ беа дел од конференција за деца со дијабет,
во организација на асоцијацијата на детски дијабет „Баланс“
која го одбележa Светскиот ден на дијабетесот.

Image

Во склоп на конференцијава, во забавниот дел за најмладите, организиравме стрип работилница,
каде што заедно креиравме супер херој (кој самите деца го крстија Диамен)

Еве фотки од настанот и новиот супер херој

Image

фотки наскоро, не можам да ги префрлам сега...

Author:  Comic Geek [ 29 Nov 2012, 05:34 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет

Image
Нема доволно пофални зборови и gifови за ова! :ugeek: Браво момци :mrgreen:

Author:  Ivo [ 30 Nov 2012, 08:35 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет

...BRABO..!! :)

Author:  halfelfpaladin [ 04 Dec 2012, 10:56 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет

SEKOJA CHEST!

Author:  rastaman [ 03 Nov 2013, 19:25 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабетова е Диамен
стрип карактер креиран претходната година
од македонски стрипаџии (здружение Макстрипови)
на конференција за деца со дијабет.

Самите деца го крстија Диамен

ако не се лажам, денот за борба против диабетис е 14 ноември

Ликот на Диамен го креираа Давор Драмиќанин и Здравко Гиров, а првиот цртеж на Диамен е на Здравко Гиров, го има погоре во топиков

Author:  rastaman [ 03 Nov 2013, 19:46 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет

на Фб ги тргнав коментарите за дешавкава (сепак е почеток на кампања, па ме замолија да не откривам /ми пиша некоја типка која е дел од организацијата)
ама кај стрип групиве и форумов нека си седат, сепак ние сме во тек...

Author:  rastaman [ 03 Nov 2013, 19:55 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет


Author:  THEMICO [ 03 Nov 2013, 20:15 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет

Ova treba ne da se krie-tuku site da go vidat....

Author:  rastaman [ 03 Nov 2013, 20:21 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет

епа од вторник почнува кампањата Јавно
тогаш ќе го рашириме и ние

иначе, прејако беше што, додека го гледав клипчево кое ми улета по грешка
цело време си викав, од кај ми е познат ликов...
за на крај, кога го дадоа цел лик во кадар, да ми текне дека е наша креација :)))

со други зборови, прејако е чувството да видиш свој херој од хартија, кој е префрлен во реалност

Author:  Comic Geek [ 03 Nov 2013, 21:22 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет


Author:  Brian The Dog [ 03 Nov 2013, 21:53 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет

Инаку деновиве ќе има и пилот издание на стрип за Диамен, ко дел од кампањава. Цртеж нормално Здраве а сценариото е на мојата маленкост.
Можно е и да има и редовно издание натаму, ама отом потом :)

Author:  THEMICO [ 03 Nov 2013, 22:08 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет

ОПа....и ти квази стана?
Зубодае....
Браво дечки!

Author:  rastaman [ 03 Nov 2013, 23:47 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет


Author:  Laf [ 03 Nov 2013, 23:58 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет


Author:  Brian The Dog [ 04 Nov 2013, 00:23 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет


Author:  Neo [ 04 Nov 2013, 00:25 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет

Bravo za proektot!
Sefte i za Brajan so stripot, airlija, neka se mnozat!

Author:  Temnik [ 05 Nov 2013, 12:43 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет

Samo napred!

Author:  halfelfpaladin [ 05 Nov 2013, 15:44 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет

Ajde chestito neka e!

Author:  THEMICO [ 05 Nov 2013, 16:49 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет

Trgajte nasrana srip...oti ve ebaf.....

Author:  THEMICO [ 05 Nov 2013, 16:51 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Author:  Meskov [ 05 Nov 2013, 18:06 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет

БРАВО!
:D

Author:  rastaman [ 05 Nov 2013, 18:45 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет

Диамен фраериште!!!

Author:  Skywalker [ 05 Nov 2013, 19:15 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет

Браво! Знакот одлично изведен, чисто, бои соодветни. Ми се допаѓа како изгледа на долгата бела позадина, заедно со другите симболи на организациите. Според фотографиите, стрипот прекрасно отпечатен, цртежот одличен, се надевам дека и дијалозите се на исто ниво. Супер фотографии. Ми е драго што дошло до оваа соработка, афирмација и за домашниот стрип. Нека види министерката дека не е само Велес и СЦВ. Само напред!

Author:  pikantez [ 05 Nov 2013, 20:38 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет

bravo decki, super! dali e ova toa sto bese koga ve vidov vo kinoteka, ili toa bese nesto drugo?

Author:  rastaman [ 06 Nov 2013, 08:12 ]
Post subject:  Re: Стрип работилница за деца со дијабет

не, тоа беше Giffoni
viewtopic.php?p=163908#p163908

Page 1 of 2 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/