[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - XII INTERNATIONAL COMIC ART FESTIVAL-VIZANT
It is currently 28 May 2020, 19:29Reply to topic  [ 11 posts ] 
XII INTERNATIONAL COMIC ART FESTIVAL-VIZANT 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Invitation international Comic Art exhibition ,
Gallery biblioteque ,,Borka Taleski,, -Prilep-Macedonia -5th october
in 18.00h


Image

_________________
ејм фор д бушес!


03 Oct 2011, 15:33
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Poke informaci....od Zlatko.....

_________________
ејм фор д бушес!


03 Oct 2011, 15:33
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Od Zlatko:


Strip promocija vo Prilep12-ти МЕГУНАРОДЕН СТРИП САЛОН НА ,,ВИЗАНТ,,

Вечерва во 18.30ч. во Галеријата при Градската библиотека ,,Борка Талески ,, во Прилеп ,ќе биде отворен 12тиот мегународен стрип салон,селектирани над 200 автори од 19 земји ,оваа година посебен акцент е ставен на Балканот .Доделени се и неколку награди .Награда за современ стрип :Бојан Реџиќ-Канада и Данило Милошев -Восток-Србија,
Награда за илустрација Дејан Ненадов- Холандија и Тони Анастасовски Македонија, награда за стрип експеримент Јана Поповска-Чешка .
Специјални награди за научно фантастичен стрип Дарко Богданов и Димитри Михајловски -Македонија .Публикуван е и каталог на 160 страници. Организатор е Центарот за визуелни уметности ,,ВИЗАНТ ,,.

/едит:(крале) го конвертирав на кирилица.

_________________
ејм фор д бушес!


04 Oct 2011, 17:14
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
честитки,
+голема цифра на учесници

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


04 Oct 2011, 17:35
Profile YIM WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 29 Mar 2010, 20:01
Posts: 6531
Location: Skopje
Reply with quote
..CESTITKI DO ORGANIZATORITE,NAGRADENITE I SITE UCHESNICI.....BRAVO BE DECHKI...!!!:)


04 Oct 2011, 20:44
Profile
Reply with quote
Организаторот е член на форумот. Нека сподели некој информативен текст за манифестацијата, кои биле гости, учесници, други податоци. Нека се споделат и фотографии, впечатоци итн. Вака е многу сувопарно. Како некоја маалска манифестација. Па после сакаме афирмација на стрип културата во Македонија. Ако овде поминуваат вакви манифестации со два-три реда текст споделен од друг член, што ќе стане со останатата јавност? Бидете поупорни и пофлексибилни.


06 Oct 2011, 00:48
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Има поќе слични теми вакви......
И океј би било секој да сподели шо знај...ама се дешава.....

Јас ставам шо можам,како можам и ко ке разберам нешто.
Секој шо има информација+ за шо и да е добредојден.


+ Златко не е познат ко чоек шо дава информаци многу :mrgreen:

_________________
ејм фор д бушес!


06 Oct 2011, 00:54
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Еве, на интернет имало објавено :)Браво за настанот и за наградените, но, Златко (vizant) како организатор, дефинитивно треба доста повеќе да информира и тоа на што повеќе "места", за да дешавкава ја оправда целта -> 'ширење на стрип култура', оти вака делува како да е нечија приватна забава... на која ретко кој е поканет. :mrgreen: Се надевам нема да бидам сфатен погрешно. ;)


06 Oct 2011, 02:40
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
+1

_________________
ејм фор д бушес!


06 Oct 2011, 06:35
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
::
Reply with quote
Редно е Златко да донеси бар по еден каталог да видиме што се дешавало таму... не да се јавуе само кога некоја книга треба да продаде... :)

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


06 Oct 2011, 07:49
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
ili pak nekoj od nabrojanite da daj informacija + ?
ako ima?

_________________
ејм фор д бушес!


06 Oct 2011, 07:53
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 11 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron