[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ :: View topic - УФО 2012
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ
http://www.makstrip.com.mk/forum/

УФО 2012
http://www.makstrip.com.mk/forum/viewtopic.php?f=33&t=2760
Page 1 of 1

Author:  THEMICO [ 24 Sep 2011, 09:37 ]
Post subject:  УФО 2012

Центарот за културен проток "АРТерија" објавува конкурс за учество на вториот по ред Уметнички Фестивал Охрид "УФО" 2012.

Сите заинтересирани нека испратат CV, портфолио и фотографии од проектот со кој сакаат да учествуваат, на нашата e-mail адреса: arterija@ymail.com

Крајниот рок за пријавување е 20-ти Октомври 2011.


Image

Author:  THEMICO [ 24 Sep 2011, 09:39 ]
Post subject:  Re: УФО 2012

https://www.facebook.com/event.php?eid=272296162788561

Author:  rastaman [ 24 Sep 2011, 10:20 ]
Post subject:  Re: УФО 2012

добро е, рокот е до 20ти
може да се организира нешто

дечки, дајте идеи, што би сакале да се аплицира, т.е. да се направи во охрид
мислам на нови идеи, освен изложба, работилница и сл.

Author:  vizant [ 27 Sep 2011, 22:04 ]
Post subject:  Re: УФО 2012

Bravo pozdrav sepak se OKRECE NESTO !

Author:  THEMICO [ 29 Sep 2011, 14:02 ]
Post subject:  Re: УФО 2012

Да сепа ксе движат работите-само некој од охриѓани да објасни што како околу ова-евентуално да се организира нешто?

Author:  KRALe [ 09 Oct 2011, 19:03 ]
Post subject:  Re: УФО 2012

Што се случува на ова поле?
Скај, некое дополнително инфо:идеја, предлог од твоја страна....?

Author:  Skywalker [ 13 Oct 2011, 13:03 ]
Post subject:  Re: УФО 2012

Станува збор за културно - уметнички фестивал, па секој кој смета дека има нешто интересно да понуди во таа област е добредојден да се пријави. Може да аплицираат индивидуални автори или здруженија кои творат во различни области: уметнички перформанси, инсталации, графити / улична уметност, поезија / рецитали, фотографии, традиционална уметност, стрип итн.

Портфолио на индивидуалниот уметник / автор или на здружението, линк каде би се виделе делата кои ќе се изложуваат, каква е идејата. Тоа се мислам и барањата кои треба да се достават на електронска адреса. Што и како ќе се излага, тоа останува до апликантите. Публиката е од сите возрасти, со можеби поголемо присуство на помладите (15 - 35 години).

Page 1 of 1 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/