[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Авантурите на ДвоцеФката и Дебелио
It is currently 06 Dec 2023, 16:01This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 36 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Авантурите на ДвоцеФката и Дебелио 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Повратак Супермајка - Дел ‘Че‘ТР‘ТИ: Физика и Лебедово Езеро (или:се заради расипаниот лаптоп...)

Ветив дека брзо ќе се вратам, и еве ме...пред да почнеме, имаше муабет викендов дека во последниот кадар („опушак цигарете“...) Чико се осеЧал како Brian The Dog кога не бил споменат од Ацика.
Сам.
Forever Alone.
...ама, како и што и претходно мислев, тоа се само инсинуации...

Се враќаме на главната тема - Дајнамик Дуо го претражуваат мистичниот тунел. На стр.114 и 115 мрчат со небитен муабет...и тука се потребни добро познатите стрелки.

Image

Двајцата се шетаат со таквото во рука (под таквото се мисли единствено на познатиот Камен-Врзан-На-Стап на Загор, да не дојде до забуна :twisted: ), за да во моментот кога влегуваат во пештерата/тунелот Заги вели „Запали Бакља, овде е темно“ и дури тогаш Чико има торба на рамо. И само во тој кадар. Никогаш повеќе, ни пред и после тоа.Ниту.Еднаш.
Ај тоа торбата, ама и бакљава ?!? - ДВАПАТИ поголема од торбава......што е битно, нели? Битна е сврхата...добро, и со што ја ЗАПАЛИ бакљата? Или, се пали на Заги, а?

Image
Неко је Зомби МеЏу нама..... :lol:

Следува глупиот момент во сценариото - ха, ко да имаше и некое посебно добро сценарио досега - „Некој или нешто тропа во темнината!„ Седи ти тука со Бакљата, а јас отидов сам да проверам што е работата, пошто и онака ништо не се гледа...“ Па следи тепачка со непознат лик на цели 5 страни (стр 118 - 122) каде што, демек, Загор не знае со кој се тепа. Да не заборавиме дека Супермајк има ДРЕЧ ЖОЛТА облека, која, при најмал извор на светлина, истата ја рефлектира наоколу! Е*&еното М ќе се прочиташе, бидејки е како одделен знак, ако ништо друго. Истото важии vice versa - Флекавиов со 6тоа Жутото на средина немаше ли да се препознае во темнинава? За жал, за да не излезе само Двоцефкава морон, го поглупавиле и Мајки...

Image Image
Што ми рече.....попискав ли му е гласот во Тунелот? ‘Тек под туш со Чикота....

Во меѓувреме, им подметнуваат експлозив (како? што? никој не објасни....претходно, за една змија во вреќа, 4 страни беа потрошени) и тунелот се затвара- одрон. Заглавени се, и Заги пробува на сила да помести огромен камен, ама - не бива. Улетува Мајки со Физиката и им обајснува на двајцава Шутраци како фунционира Лост...

Image
Физика не е мочуриште, или базен, пријателе...

...или пак, можеби, целата поента на стрипов е баш тука.
Ко рекламиве на Владата. Знаењето е Сила, Знаењето е моќ.

Image
„Деца, учете физика, полесно ќе излезете од разрушен тунел. И после - правец студии во Њујорк! ИНЖИЊЕР!“

Случајно, наоѓаат индијанска гробница, полна со злато и артефакти, и Мајки почувствува дека пак ќе биде лош... :lol:
Затоа пак, Заги пак му се пуште и го фаќка Дебелото. Во таа чест, ЦЕЛА 145 страна:

Image

Постојано во љубавни загрљај.
Абе, кај им е сега торбата?
‘Таман ќе им дојдеше добро едно јаже...или скала..или лифт од торбата. Ама, нееееее...они сакаат да се гушкаат.

Мајки им помогна да излезат од тоа тунелот, и грациозно, ко да игра во Лебедово езеро, одлепрша во далечината...со што пополни непотребно цела една страна, и намерно Ви ја ставам и Вам тука!!!

Image

И за крај, нешто сосема неочекувано и досега неспомнато:

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


04 May 2014, 20:55
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Повратак Супермајка - Дел ПЕТ-ТИ: Не сме ни до половина! :lol:

Од страна 155-158, Загор и Чико решаваат да тераат „инкогнито“, и на една гола карпа одредуваат да спијат и се да посматраат, каде што деноноќно ќе бдеат и живеат. Дебелото, нормално, прашува што че прават за јадење и преживување, и следи, нормално, глуп одговор:

Image
Заги мисли само со ЉУБАВНИ МИшИќ!!!

И пак темница, и пaк некој го следи ЛоверБој, и пак тепање и пак да ти бил Супермајк (с6тр.161-166) Аман! Скроз. Исто.Сценарио!

Image
Супермајк го тренираше и Спајдермен, btw.
Ама за тоа Супермајк не се фали.
Покажува на дело!
...и видете, ВИДЕТЕ! (затоа се секогаш тука Ацковите стрелки) Фери се ДРЗНА да излезе од кадар!!! СРАМОТА!!!
:lol:

Единствено убаво ми е што на последната, 166 страна, каде Мајки пак и поштено го претепува Заги, и истата со целосен мерак ќе ја постирам цела:

Image
...и тогаш му го раскажа филмот кога Супермајк му ја скрши кичмата...

Паралелно во приказната, Чико налетува на стар индијанец лудак, а Оној што личи на Дебелово - Рок Ботом, прави муабет со „мистерозниот лидер“. И на следниов кадар има потреба од „Пронајди ги разликите!:

Image
Сега, Рок Ботом, иако има секси марама, е со кошула без ракави и појас, или гол и маљјав со елече се до (љубавно) меѓуножје?!?Дај бе Фери, одлучи се како ќе го црташ веќе еднаш...

Да Ве потсетам, САМО ДО ПОЛОВИНА СМЕ НА СТРИПОВ! МУАХАХАХАХА....

Назад кај новиот љубавни пар...

Image
Нечу један, нечу два, четр’ ока ... Ах мој Загоре,ти и твојата математика... требаше да ти каже Мајки „Пусти нек очи говоре“ и ќе те ќареше - гарант!

Се слуша истрел. И Супермајк почнува: „Ако знаеме дека звукот се простира од околу 330 метри во секунда, и ако јачината на истрелот била ослабена од околу 50% од оддалеченоста, и ако го земеме ефектот на одбивање при што ние го слушаме ехото на експлозијата, би рекол истрелот дојде од ...(сосема небитно од каде)“ (I shit you not, ова го пишува на стр. 176-177). Шерлок из ин д таун, бичиззззззз!!! :) продолжува истрагата:

Image
‘Требаше да го помириса Загор, веднаш ќе знаеше. Или, да лизнеше...
Налетуваат на лудиот стар индијанец, кој со тешки маки им кажува дека Дебелото е киднапирано, и...

Image
„Збори, каков е сексот сега! Збори!“„Касно е, Загоре...“
(како успеа Фери да го нацрта Загита ВРЗ стариов, не ми е јасно...)

Нешто што приметив, после стотина и кусур страници, дека никој, вклучуваки ја и Двоцефкава, ниту еднаш не рeгираше дека Супермајк е скроз стариот - арогантен, фалбаџија, д$каџија, жут канаринец, физичар, математичар, добар тепач...а се сеќавате дека типов беше со монашка облека и ропаше репки? Ни Фери не се сеќава. Кој че памти што беше пред сто страни...
Чико го фаќаат маскирани лошковци:

Image
Марамите имаат и друга намена.

....и факинг успева да им кидне - демек, лапнал капсула со отров, и овие, лошковците, наместо да го проверат „лешот“ (очигледно, тоа е ексклузивно право само на Заги да проверува, докажано во претходниот дел, со змијата...) трчаат сите (групно бе! Монтипајтоновци!) по доктор, и овој Крмаков, нормално и по сценарио, е спринтер на 100 метри, и ....побегнува:

Image
Чико - бржи од КУРшума...
Ај овој што е спринтер, ама криминалецов - промаши на два метра толкав ОГРОМЕН таргет???
Кај има оглас за оваа работа, да се пријавам?
Гарант поминувам...на тестот сиурно ќе има „Како да ја промашиш метата на два или евентуално три метри!“, „Повикај пријател за Доктор“ и „Која Марама на Лицето најјубаво ќе ти ги оцрта очите!“ Има одлични услови за работа (пештера) и цело време си со другарчиња....

продолжува....

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


10 May 2014, 18:50
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Повратак Супермајка - Дел ШЕСТТИ: Камшик е во мода! :

На 201 страна, Загочек си трчкаше и си потсокнувашње на тоа камењата...

Image

...и истото го правеше и на 202 и 203 страна. И, продолжуваме понатаму, бидејки, сакајќи или не, Фери си пополни 3 страни без ништо да се случи...меѓутоа, ако Ви станало досадно, веднаш се враќаме на рудаската колекција пролет -лето на ...

Image

Марами, марами, марами. :evil:

Како и да е, Чико, кој претходно им побегна, многу брзо и лесно пак го фанаја овие маскираниве, еден од нив (најверојатно) много го харесва, и му вети дека „ќе осети вистинска топлина“. И,реши да го прошета малку на страна, малку „подоле“...

Image

...и станаа Топли Браќа. за жал, откако „заврши“ со него, го подели на другарчињата со следната изјава...

Image

(ок, можеби не беше баш така приказнава, ама според сликиве, совршена е за геј порно.)

Откако се бидна, Дебелово го наоѓа пријателот - инжИнерот Робсон, и - погодете кој детал е нацртан на него?

Image

Марама, марама, марама. :twisted: Типов на себе ЕДИНСТВЕНО има пелени за возрасни, и - марама. Кој ќе го знае, можеби се работи за ?

„Типот-што-личи-на-Чико-со-добро-порно-име“ почнува да се сомнева на Загита, и иде по тоа камените клисури да го провери својот сомнеж. Тука е мојот апсурден детаљ(и)...

Image
Летечкиот Холанѓанин.

Сега имам прашање: се симнува или се качува од коњот?
И следната слика ми е уште поитересна

Image

Според сликава, типот е поголем од коњот!!! Толку да се промаши длабочина и сооднос далеку-блиску, одамна немам видено. :lol: :lol: :lol:

Во меѓувреме, Фери го промовира својот нов фетиш, и се потрудил на младината да им ги приближи убавините на љубовните маки на садо-мазо односот.....СО КАМШИК!

Image

Зашто ја постирам цела 216 страна? Бидејки е битно КОЈА Е ПРИЧИНАТА зашто Колбасов попива толку камшици: бидејки многу збори. Ќе се навратиме на муабетов...
На Робсон (ќе ви речев оној со Машната и со Памперсот, ама немаше да Ви текне ;) ) му се спојуваат жичките и до лопата успева да му преполови цепаницата на еден од негативците (?) :shock: , и иако се случува тоа, останатите Лошковци продолжуваат во ист стил.....СО КАМШИК!

Image
Што мерак има Фери на голи машки торза, не ми се верува... :lol:

Сметам дека ова беше ептен едукативно.....како не бе. „Раководителот“ на оваа смена :lol: проценува дека типот со распарчената глава (И се викал СЛим! :) :) :) ) „бил доволно глуп што дозволил да го изненадат“ и го фрлааат лешот во печката/топилницата(стр221).

Image

И толку. Ептен едукативно и со поука. Никаква казна за овие Станлио и Олио, ниту пак мачења (СО КАМШИК!) до смрт, како поука за останатите. Но само, 8 (осум) страници подоцна, двајцава си прават муабет ко на корзо да се излезени:

Image

Се сеќавате ЗАШТО јадеше камшик Чико и умре човек заради тоа? ЗАРАДИ ЗБОРЕЊЕ додека се работи.
А сега, (доколку ВООПШТО го читавте текстот во облачињата), двајцава „Генијалци“ директно збореа за Главниот Лош Организатор, ги изверглаа сите можни теории на заговор, и сето тоа - пред НАЈМАЛКУ 2 чувари (означени со Ациковите стрелчиња) И. Никому. Ништо. Дури ни Опомена. А премалку нивен колега утепаа овие идиотиве...Барем камшик да фр’снеше! :o

Продолжува.....

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


17 May 2014, 22:18
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Повратак Супермајка - Дел СЕДМИ МОРЕ: !!! :

На 230 страна, Загочек си трчкаше и си потсокнуваше на тоа камењата...

Image

Зашто ми звучи ова познато? А, така започна и претходниот пост...значи, си трчкара он по тоа камењата (види прв кадар) и кога тоа - ОП, ГРАНКА КОЈА ВИСИ ОД НИКАДЕ! и после, никој нема да примети, дека воопшто таа била тука...важно, Фери си завршил работа и тера понатака...како да е, Лошковците го приметуваат Црвениов со Жута флека, го земаат на нишан (од режија јавуват: Нишанете во Жолтиот круг!), и сите, ама БАШ СИТЕ 4 (и со букви: четворица кои се во кадар, а не ги бројам оние вон кадар)....

Imageстр.232

...го промашија. Абе, барем да го ранеа, или парче од тоа ткаенината или хеланките да отфикареа, барем, ко сувенир ќе го продаваа...ништо. Нормално, овој им киднува и им се враќа во противнапад со Каменот-Врзан-На-Стап:

Imageстр.235

(од режија јавуваат: Друг пат Друже, кога ќе те погоди камен ОД ПОЗАДИ - ПАЃАЈ НАНАПРЕД! Не сме ние криви. Прв Њутнов закон, јбг, Инерција....)

Се сеќавате пред некој момент за пукањето? Нормално дека се сќавате, ене го две слики погоре. Е, 4 страници подоцна, - ИСТА ПРИКАЗНА!

Imageстр.236

Добро бе, кај ги вработуваат ова Лошковциве? На Битпазар? 3 за сто плус еден гратис? Не бе, тоа беше за стриповите на Топол Црв, не за ова...
Ај, ваљда, на некои 30 сантиметри растојание ќе го погоди....

Imageстр.238

...не.

Дури и тупаница попи.

По некоја глупава логика, во сред тепачка, на Секси Рок Ботом (со Марама!) му текиња и одлучува да не го убијат Загор (можеби затоа што се утепаа промашувајки, па да не пукне срам меѓу комшии...?), па решаваат да го гушкаат и бакнуваат...

Imageстр.241

...а од радост решаваат само по гла’а да го маваат.

Imageстр.242

(од режија јавуваат: Скроз погрешно играат Хркљуш, ама немаме време сега да ги учиме, а и ова што го прават, па, добро им иде....особено оној (од) позади...)

И - одненадеж = неговиот клон улетува!

Imageстр.244
....со сосема иста сцена, ко Загор, само 6 страници претдходно! (види погоре)

Нормало, Заги е љубоморен:

Imageстр.246
„...толку убава предигра....овај, ПЛАН! имав,толку убаво ме маваа по глава, а ти мораше се да расипеш...“

И, ако беа 10 спрема 2 сооднос, Лошковците решаваат да - побегнат.
Ај што бегаат, уште Заги му се дере у лице на Мајки, на овој му пука филмот, и му ја прави најстарата и најглупавата финта ever:

Imageстр.248

Со ова е сумирано се што Е и застапува Загор. :ugeek:

Се степуваат. Супермајк му се пушта на шмек, демек, ај да прајме примирје...

Imageстр.250
„Примирје?
А јас само што почнав да ширам нозе...“


Image
И тогаш Загор го залапа.

Доста со овие двајцава. Што прави Чико?
Спие.
И има најнормални соништа...

Image

А во меѓувреме, бидејки е (пол)ночќ, робовите спијат, МАСКИРАНИТЕ лошковици прават ручек...

Image

СТОП.
Овде е се погрешно.
Или јас нешто не контам.
Ај по ред:
- Приучени кувари? Ко оној приучениот Чувар Слим , кој Старчето го уби со Лопата? Ќе ги испотрујат сите тука...
- Прават Ручек? Сред Ноќ? Или Робовиве имаат пладневна дремка?
- Каде бре печат тоа јадењата? Во прештера? Не че да е - туку е рудник! Ќе се угушат од димот (не од манџата, туку од потпалата)!

И, „најдомаќински детал“ - закачени тенџериња и тави, за секоја девојка и жена да ги посака...Не можам повеќе.

Image


_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


30 May 2014, 21:38
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Почитуван Публикуме!
Ова Лето ќе биде Жешко, Живописно и ...Жолтофлекаво.
:mrgreen:

По големо инсистирање на господин Лаф, и негова целосна набавка и организација, заедничкиот одмор ќе ко поминам - Работно. :lol:
НАБАВЕН Е ОГРОМЕН МАТЕРИЈАЛ од Динамичното Дуо - ДвоцеФката и Дебелото, па истото ќе се конзумира во Гејлада следниов период.
Ако ме видите на некои фотки, со марама и изразита ќељавица - тоа не сум јас нормално, туку само во работна атмосФера, во припрема на нови рецензии, драфт верзии и скромни забелешки :shock: (како не бе...) 8-) .

Ќе се чита следното:

Image

Image

Image

Image

Image

Ако се појават наслови од типот:
„Шокатно! Виден Крале во вода со Загор!“ или
„Скандалозно: Розевата Марама стандардна опрема во Гејлада!“ или
„Трач или Вистина: ЛАф се знае со Чико?“...
не одговарам за последиците.
Летс МАСАКАР БЕГИНС.... :twisted:

п.с. Леле, уште не сум го завршил фељтонотсо Супермајк...морам, морам, морам да го завршам!!!! :D (ќе биде набрзо, и најкратко што може! )

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


12 Jul 2014, 21:04
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
*(во овој пост треба да биде крајот на фељтонот со Супермајк, ама тоа ќе причека)

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


29 Jul 2014, 16:41
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Soon, Very Soon... ин синемас неар ју. 8-)

Во Копродукција со Лафче, во Братската ни Гејлада, се јави огромна љубов...овај, огромен Рапорт - подобро речено: Експертиза - за прочитани неколку Загорчета, и набрзо ќе биде постиран целосно..........штом успеам да ја најдам тетратката каде што беа „шкртките“ и „мисловните изливи“. Но дотогаш, ексклузивно, ви го прикажуваме постерот за овој евент! Инџој! :mrgreen:


_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


29 Jul 2014, 16:45
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


29 Jul 2014, 23:50
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


15 Jul 2015, 13:59
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
^ Гледам напред кон нов возбудлив одмор со тебе и него... 8-)

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


16 Jul 2015, 01:06
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
...и не се додржав до зборот. :( Ене ги, уште ми стојат во WC броевите, и никако да ги сликам од летоска и да направам, каква-таква, рецензија..

Но, не очајувајте!
Вашиот драг Кралчо го прочита еден од легендарните броеви на Двоцефкава. Што уствари Вие тражевте???

ImageImage
(...позава му е: „А каде ли го ставив розевото марамче, и дали требаше да му купам Лабело со јагоди или со банана на Чикота мој? Мореее ќе му ја дадам Бананата, па нека се снаоѓа сам...“ :twisted: А мртов индијанец во позадина....)


Значи, - Хрвативе се со Ц, Србиве се со С, а јас не сум со сите штом ова коментирам. Го читав Одабране Приче од Весељациве, така што...и сега разбирам дека најдобрите приказни/епизоди со Загорчек се оние каде што 1) тој не е главен лик сосе дебелото; 2) има позадини! 3) нема никаква допирна точка Фери 4) и не е од овој жанр!
Ај по ред:
1) да, ми се допадна приказната. Има интро, има почеток, разврска со пресврт и крај. Има повеќе ликови, од кои еден лик од антгонист преминува во протагонист и херој - индијанецот од Навахо племето (а не е Загор, замисли). Доволно за да ти го задржи вниманието;
2) човече, полн цртеж од кадар во кадар! Ова е е „првенче“ - деби на Alessandro Chiarolla, кој е супер кај ММ, и доволно добро ги црта индијанците и коњите. Исто како и Склави во „Дивови Доба и Зла“, новите цртачи, за да се истакнат, се трудат повеќе и добриот резултат е неминовен (иако читачите на Загор не го поштуваат ). Но, со сексите пози, кои им се некако дел од уредувачката политика, не може да ги избегне (види прва слика, и сликите подолу :) ) ;
3) Не е тука Фери(освен насловницата, за која има ексклузивно право изгледа)! Доволно кажано.
4) Оваа приказна не е вестерн. Ова е одлична авантура, која завршува како СФ. Или, попрецизно кажано - мешавина на Индијана Џоунс Тројката и Четворката - особено крајот е Четворката. Што за тоа време кога е издаден стрипов, многу смело и свежо инволвирање во мешање на жанрови во делот на стриповиве.

А сега, да се навратиме на сеирот, кој - за жал - тука малку го имаше.

Секогаш е околу Љубовниот пар:
Image
...еден без друг бе неможат...

Потоа користење на сосема иста слика/референца во неколку кадри последователно (стр. 43 и 44)
Image со Image
Секси позите

Image Image
Image Image
Заги сигурно си мисли „...не сум јас скроен за gangbang...“

Како и изливите (преливите?) на искажување на љубов...

Image

Знаеме Дебело едно дека постојано трчкараш по Партнерот ти, туку побарај му еден Turbo Injection за да тргне денов, гледаш дека ти се мести од позади...

И секогаш, ама секогаш глупавата филозофија на крај:

Image

Во истото облаче може да пишува и:
„Во секој од нас чучи мало Хитлерче“ или
„Кај сите нас има по едно мало невестиче кое сака да излезе надвор“ или
„Во човековата природа е да бидеме Ганди“ или
„Ханибал е во секој од нас“ или...
Среќа, на крај дебелово не побара да јаде. Ќути.

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


16 Oct 2015, 09:30
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.   [ 36 posts ]  Go to page Previous  1, 2

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron