[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - УФО 2012
It is currently 28 May 2020, 19:31Reply to topic  [ 7 posts ] 
УФО 2012 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Центарот за културен проток "АРТерија" објавува конкурс за учество на вториот по ред Уметнички Фестивал Охрид "УФО" 2012.

Сите заинтересирани нека испратат CV, портфолио и фотографии од проектот со кој сакаат да учествуваат, на нашата e-mail адреса: arterija@ymail.com

Крајниот рок за пријавување е 20-ти Октомври 2011.


Image

_________________
ејм фор д бушес!


24 Sep 2011, 09:37
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
https://www.facebook.com/event.php?eid=272296162788561

_________________
ејм фор д бушес!


24 Sep 2011, 09:39
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
добро е, рокот е до 20ти
може да се организира нешто

дечки, дајте идеи, што би сакале да се аплицира, т.е. да се направи во охрид
мислам на нови идеи, освен изложба, работилница и сл.

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


24 Sep 2011, 10:20
Profile YIM WWW
Надежен Луд Научник

Joined: 24 Jan 2009, 21:27
Posts: 224
Location: Markov Grad
::
Reply with quote
Bravo pozdrav sepak se OKRECE NESTO !

_________________
vizant[color=#0[color=#008000][/color]08000][/color]


27 Sep 2011, 22:04
Profile ICQ YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Да сепа ксе движат работите-само некој од охриѓани да објасни што како околу ова-евентуално да се организира нешто?

_________________
ејм фор д бушес!


29 Sep 2011, 14:02
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Што се случува на ова поле?
Скај, некое дополнително инфо:идеја, предлог од твоја страна....?

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


09 Oct 2011, 19:03
Profile
Reply with quote
Станува збор за културно - уметнички фестивал, па секој кој смета дека има нешто интересно да понуди во таа област е добредојден да се пријави. Може да аплицираат индивидуални автори или здруженија кои творат во различни области: уметнички перформанси, инсталации, графити / улична уметност, поезија / рецитали, фотографии, традиционална уметност, стрип итн.

Портфолио на индивидуалниот уметник / автор или на здружението, линк каде би се виделе делата кои ќе се изложуваат, каква е идејата. Тоа се мислам и барањата кои треба да се достават на електронска адреса. Што и како ќе се излага, тоа останува до апликантите. Публиката е од сите возрасти, со можеби поголемо присуство на помладите (15 - 35 години).


13 Oct 2011, 13:03
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 7 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron