[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - БЕЛА НОЌ 2012
It is currently 29 Sep 2021, 03:23Reply to topic  [ 149 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
БЕЛА НОЌ 2012 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Сеа се прибрах у Бт.

ОГРОМЕН ПОЗДРАВ ЗА ЦЕЛА ЕКИПА ОРГАНИЗАТОРИ НА ЧЕЛО СО ДАВОР!

Колку шо глеам дис ис а бигининг оф самтинг бјутифул....како и шо треба да биди.

Ми беше ќеиф шо ве видов поголемијо број луге вчера...со дел од кој не се ни познавав.....значи набројвање рандом со надеж дека и да заборам некој нема да се наљути.....Бокац,Крале,МЕшков,Фичо,Торбаков,Комик,Здраве,ДАвор,Лафче,Тимас,Темков,Дарбог,МОргана(мада да ни кидна чупето),Тони;Смиле, ,ТОнио,Ласко,ТОми,Џипериус,Мики,Бруно,ТОпус,МАшрум,Јан,Халфелф,Немања,....итн,итд....многу бефте.....


ПРеуба манифестација и одвај чекам слики.....за жал телефоно со ХД ми....си еба матер.....утре ом на кавга.....тибам среќата со технологијата....

ИНаку снимав ТОпуз и ЛАско па аако се е во ред че го глејте денојве :)

Поздрав ИОГРОМНО ВИ ФАЛА НА СИТЕ!

_________________
ејм фор д бушес!


07 Oct 2012, 20:00
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Ха! Заборај Тетоецот да го споменеш! (Уф, што сеири ќе му ма’ам....)

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


07 Oct 2012, 20:09
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
ДОбро са....го заборајф пијаницата :)....Тетоец ако има место за прошка во твојто срце.....сеа пополни го :)


Супер дружба со Тетоецо а богами и Ваци....пред и за време на евентов....поздрав и за Оливер РОмевски и за ТОмислав ОСманли со кој се видовне сабајлето.....


ТОлку имиња немало нигде!

_________________
ејм фор д бушес!


07 Oct 2012, 20:13
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
И заборајв....јебига....мака ми е....

ПОздрав до ќерката на Љупчи Филипов,која присуствуваше вчера.....риспект за то.....

_________________
ејм фор д бушес!


07 Oct 2012, 20:14
Profile WWW
Магус Регуларус

Joined: 23 Dec 2009, 14:54
Posts: 1209
Reply with quote
Bash mi e milo sto ste si pominale super. Ste isterale poshtena druzba i ste oddale pochit na starite majstori. So fotki malce tapa sega za sega, nestrplivo ochekuvam ;) .
Inache, mnogu mi e zal sto pak nemozev da dojdam na Belonokjnava izlozba, ama toa e... :(
IZLOZBI VO RAMKI NA BELA NOKJ - IGOR JOVCHEVSKI 2:0
Do godina ako ima se nadevam deka ke bide treKJa sreKJa.

_________________
http://igorcomics.blogspot.com/


07 Oct 2012, 21:25
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Еве нешо фотки. Се извинувам ако сум пропуштил некое од изложените дела, ама мислам може овде и како оригинал јпг да се стават.. така да. И некој од луѓево сигурно ги имам нефотнато.. ама то е. Имаше и други сликари, па ќе има уш фотки вајда.

Image
Image
ImageImage
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


07 Oct 2012, 21:44
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
odlicna izlozba i druzba, a bogami i masala brojka se sobravme.
epten mi bese milo sto se vidov so nekoi lugje sto odamna gi nemav videno.
denes patev cel den od mamurlak, taka da Mico kafeto drugpat - inaku kje trebase ja da castam ovojpat :P

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


07 Oct 2012, 21:59
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Епа ќе патиш ко не пиеш Радлер ко Темник. :mrgreen:


07 Oct 2012, 22:06
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
Изволте и од мене... Сликав повеќе, но што поради античкиот ми апарат (на кој сум му благодарен што уште ме служи, да не се налути па скроз да ми откаже), а што поради мојот „талент“ за фотографирање, дел од сликите беа матни и сл., па отпаднаа од конкуренција. Еве ги тие што преживеаа...

Image


CHAPTER 1: ДЕЛАТА (просете ако некое фали)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


CHAPTER 2: ЗАГРЕВАЊЕ И ПОЗДРАВУВАЊЕ

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


CHAPTER 3: ПОЧЕЛО ЈЕ, ПОЧЕЛО

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


CHAPTER 4: МАЛА AFTERPARTY

Делуваше дека ќе се пролие крв на дружбава... :o

Image

... но се' добро се заврши... :D

Image


Повеќе коментари и импресии од изложбата и дружбата од утре, а до тогаш честитки за организацијата (секоја чест Давор & Co.) и за одличните илустрации - некои се прави ремек дела. Живели.

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


07 Oct 2012, 22:52
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:31
Posts: 3222
Location: Skopje, 1712AD
Reply with quote
Екстра фотки Лаф!


07 Oct 2012, 23:23
Profile WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 16:35
Posts: 5116
Reply with quote
Луѓе, преубо!!!

_________________
http://darkoristevski.blogspot.com/


08 Oct 2012, 00:58
Profile WWW
Манга Падаван
User avatar

Joined: 04 Feb 2009, 19:27
Posts: 2274
Location: Скопје
Reply with quote
lele lele odlichni foto-reportazive bravo!!


08 Oct 2012, 02:45
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Бидна Бела ноќ, бидна како што треба
добри дела, добри пропратни дешавки
Јас си поминав супер, иако бев мртов изморен
Помина народ, дури и повеќе од што се надевав.

ај за уште многу стрип дешавки

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


08 Oct 2012, 07:15
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


08 Oct 2012, 07:28
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Најдобра фотка :lol:

(чуварот)
Image

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


08 Oct 2012, 07:44
Profile YIM WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
::
Reply with quote

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


08 Oct 2012, 10:25
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Ова беше пишувано додека се спремаа делата
Бане ми ја прати скицата (Вара ја преработи)
ама поради работни обврски, не стигна да ја финишира

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


08 Oct 2012, 10:35
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Еве ги сите дела кои учествуваа на
групната изложба на стрип и илустрација
„Ретро респект“, Бела ноќ 2012

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


08 Oct 2012, 12:29
Profile YIM WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 23 Aug 2010, 20:59
Posts: 2839
Location: Amsterdam
Reply with quote
Super! Mnogu nasmeani faci - so e sekogas dobro :)

_________________
"Тој шо бара - ќе си го најди."


08 Oct 2012, 14:02
Profile WWW
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 06 Apr 2009, 22:51
Posts: 1249
Location: Struga
Reply with quote
Top ilustracii,edinstveno sto sum Antonijo Nikoloski ne Popovski ama nema gajle :D ,fala sto si go vklucil i mojov Davor


08 Oct 2012, 14:15
Profile YIM WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Одлични илустрации и посвети на оригиналните стрип ликови, човек да не може да издвои фаворит! :)
Големо браво за цела екипа!


08 Oct 2012, 14:31
Profile
Надежен Луд Научник

Joined: 24 Nov 2010, 22:23
Posts: 221
Reply with quote
Прекрасно!!! Браво за сите, одлични илустрации, отвораат апетит за да се прочитаат и старите стрипови, а и желба да се видат ново-интерпретираните ликови во нови приказни!....И многу ми е мака шо не дојдов. Ај кај да е, крај на октомври ќе дојдам на некоја собиранка.

Ќе излезат ли илустрациите во принт?


08 Oct 2012, 15:24
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 27 Aug 2011, 03:15
Posts: 2755
Location: Скопје
Reply with quote
Bravo i super. Blaze si im na tie sto bea...

_________________
што се мора не е тешко


08 Oct 2012, 16:48
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 24 Jul 2010, 02:17
Posts: 672
Reply with quote


08 Oct 2012, 16:54
Profile
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 29 Mar 2010, 20:01
Posts: 6531
Location: Skopje
Reply with quote
....se pomina super...odlicha izlozba..... milo mi e so ve vidov skoro site......samao vakvi ubavi deshavki pochesto da ima...
...da ste zivi i zdravi ....!!!!!!!


08 Oct 2012, 17:50
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 149 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron