[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - M-comics Нови стрип изданија на македонските киосци
It is currently 21 Feb 2024, 04:52Reply to topic  [ 546 posts ]  Go to page Previous  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Next
M-comics Нови стрип изданија на македонските киосци 
Author Message
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote


24 Dec 2014, 22:16
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Дечки-само напред и браво за се досега :)

_________________
ејм фор д бушес!


24 Dec 2014, 23:32
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Од следната недела...
Иан и неговите придружници, советувани од волшебникот Албен, тргнуваат кон Ратун-кун, јужно од планинскиот венец на Супрелурендар во потрага по таинственото оружје наречено Суанин...

Image[/url]


08 Jan 2015, 12:29
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
За два дена...
Пред големиот остров на орките се игра опасна игра, во која Кралската флота во раце го има оружјето кое може да го промени текот на претстојната војна...


Image


14 Jan 2015, 11:13
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
#Драгонеро бр.3
Наслов: „Нечистите“
Текст: Luca Enoch и Stefano Vietti
Илустрација: Giuseppe Matteoni
Во продажба на киосците ширум Македонија


Image

_________________
ејм фор д бушес!


16 Jan 2015, 10:26
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:15
Posts: 575
Reply with quote
Kupeno 8-)

_________________
I love the smell of fresh comics in the morning!!!


16 Jan 2015, 19:15
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
takogjer....ja imam i kniga 1 srpskata ama sepak nashe e nashe :)

_________________
ејм фор д бушес!


16 Jan 2015, 20:45
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:15
Posts: 575
Reply with quote
Нормално :)

_________________
I love the smell of fresh comics in the morning!!!


16 Jan 2015, 21:37
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Мал јубилеј, дваесетти стрип од М-комикс :)

Загор бр.10
Наслов: „Знакот на злото“
Текст: Ade Capone
Илустрација: Gallieno Ferri
Во продажба на киосците ширум МакедонијаImage


30 Jan 2015, 16:33
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Не сум сигурен во бројките ама мислам дека полека полека испаѓа дека станвате издавач со најпоќе издаени киоск стрипој во Македонија.....Незнам Еттеа колку изваја и Мегапрес ама топ е ова све...да не прајме муабет за професионалнијо пристап и квалитетот...брао бе.

Е сеа само напред па потаму да извајте нешто шо не е од Бонели ќе биди топ :)

_________________
ејм фор д бушес!


30 Jan 2015, 21:49
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
ДиланДог бр. 6
Наслов: „Школскиот другар“
Текст: Claudio Chiaverotti
Илустрација: Roberto Rinaldi
Во продажба на киосците ширум Македонија

Image


20 Feb 2015, 11:32
Profile
Џуниор Џедај
User avatar

Joined: 15 Aug 2014, 13:14
Posts: 21
Reply with quote
Диланот е одличен :)


28 Feb 2015, 14:30
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote


28 Feb 2015, 22:05
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Да, како што напишавме, во преговори сме со издавачот од Италија за добивање на правата за специјален број ДД од понов датум, Наскоро ќе има најава на ФБ страната и преку нашите изданија. :)


01 Mar 2015, 12:33
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:15
Posts: 575
Reply with quote
Image

Специјалец од понов датум плус актуелна тема кај нас. :lol: :lol: :lol:

_________________
I love the smell of fresh comics in the morning!!!


01 Mar 2015, 14:49
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
:D :D :D


01 Mar 2015, 15:50
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
:D

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


01 Mar 2015, 16:42
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Добар предлог - нека трепка :D
М-Комикс, искористете момент :mrgreen:


02 Mar 2015, 13:52
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 25 Jan 2014, 23:55
Posts: 131
Reply with quote
Изданијата ви се супер, ги купувам сите по ред. Конечно и кај нас да се појави некој кој прави одлични киоск изданија, по квалитет, не калкулира со материјал, и за мене најважно, малку зборува - многу прави. Само продолжете така.

_________________
"My name is Ozymandias, king of kings: Look on my works, ye Mighty, and despair!"


05 Mar 2015, 01:05
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Благодариме :)


06 Mar 2015, 17:31
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Еве едно инфо за нови продажни места на нашите изданија

Драги пријатели,
Од денес, сите наши изданија можете да ги најдете во книжарниците на издавачката куќа Топер во Скопје и тоа на следните локации:
ТЦ "Бисер", населба Аеродром,
ГТЦ Приземје спроти Соравиа,
ТЦ "Рамстор",
ТЦ "Буњаковец" и
во Центар спроти ТЦ "Палома Бјанка"
06 Mar 2015, 17:37
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Фино, конечно продажно место у близина кај што живеам.
:D

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


07 Mar 2015, 08:38
Profile
Суперхерој Под Стечај

Joined: 30 Jan 2009, 09:11
Posts: 397
Reply with quote
значи љољ, дилан во секторот за кучиња, заедно со кучешки раси. баш прво таму би побарал :)
инаку супер е да ве има и во книжарници, ја вчера со кеиф пазарев у југотон.

за спец. од понов датум, се надевам дека ќе биде нешто од ептен новиве работи, Планета на мртвите или барем алманахот/магазинот/како ли да е со пензионираниотБлок :лигисмитечатпростими:

за школскиот другар боље да си ќутам, какво срамно простување од серијалот за Кјави. како и да е, ги бројам месеците за да видам што не чека после бројот 10. :дајбожедајбоже: :)


13 Mar 2015, 14:16
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:15
Posts: 575
Reply with quote
Со Драгонеро како ви се плановите? Требаше да излезе деновие,ама нема никаква најава.

_________________
I love the smell of fresh comics in the morning!!!


13 Mar 2015, 14:43
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Драгонеро ќе излезе на 24 април. Поместен е за еден месец, што може но и не мора да значи дека сите наредни броеви ќе излегуваат во тој ритам.


13 Mar 2015, 15:20
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 546 posts ]  Go to page Previous  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron