[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - M-comics Нови стрип изданија на македонските киосци
It is currently 21 Feb 2024, 05:00Reply to topic  [ 546 posts ]  Go to page Previous  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Next
M-comics Нови стрип изданија на македонските киосци 
Author Message
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:15
Posts: 575
Reply with quote
Битно е деκа излегува а темпото зависи од пρодажбата

_________________
I love the smell of fresh comics in the morning!!!


14 Mar 2015, 00:48
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Една година М-комикс! :)
Почитувани,
Пред точно една година, на 17.03.2014 беше објавен првиот број од серијата од стрипови "Загор" со наслов "Речни волци".
Се надеваме дека пред Вас, љубителите на "деветтата уметност", успеавме да понудиме изданија од најразлични жанрови, за најразлични вкусови, од старите и нови стрип херои, со кои сме се дружеле низ годините наназад, а тоа ќе го правиме и во иднина. Благодариме за Вашата поддршка и вниманието со кое се проследени сите наши изданија.

P.s. Посебна благодарност на сите членови на овој форум за промоцијата на нашите изданија :)
17 Mar 2015, 11:00
Profile
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:15
Posts: 575
Reply with quote
Помина цела една година, а вие издржавте. Резултатот е 21 издаден стрип(22 со тој во петок), што е скоро по 2 стрипа месечно.
Квалитетни и редовни изданија.
Друго е кога ќе имаш стрип на македонски јазик на киоск.
Ви посакувам уште многу годишнини и да не радувате со нови изданија.

п.с. уште чекаме на објава за ДД специјалецот. Лично мислев дека на годишнинава ќе не израдувате со објава. :)

_________________
I love the smell of fresh comics in the morning!!!


17 Mar 2015, 12:59
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Благодариме Конан Македон :) Во врска со специјалниот број можеме да кажеме дека веќе е договорен со Бонели и е во подготовка. Со оглед на распоредот на редовните серии: Загор бр. 11 (20 март), Дилан Дог бр. 7 (10 април), Драгонеро бр.4 (24 април) ќе се обидеме да го вметнеме или кон крајот на април или на почетокот на мај. Еве уште една ексклузивна информација за ново Макси Загор издание, здравје Боже, во средината на месец јуни. Инаку, го побаравме од Бонели новиот team-up Загор-Драгонеро во боја, за кој не известија дека ќе биде издаден во Италија во месец август, па дури тогаш ќе може да се договорат условите и лиценцирањето, без официјална потврда во овој момент.


17 Mar 2015, 13:23
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Браво бе луѓе!
Секој чест!

_________________
ејм фор д бушес!


17 Mar 2015, 13:38
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Благодариме Тхе Мичо. Се обидуваме да понудиме колку што е можно поразлични и понови изданија, а и да ги убедиме луѓето во Бонели дека во Македонија има интерес за нивните изданија. Веруваме дека македонските читатели и понатаму ќе не поддржуваат. Ентузијазам и елан за работа не недостастува :)


17 Mar 2015, 14:19
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
samo za ubavo da tera rabotava

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


17 Mar 2015, 14:41
Profile YIM WWW
Ултимејт Резервист

Joined: 23 Mar 2011, 13:10
Posts: 622
Reply with quote
Искрени честитки, нека ви се множат изданијата :)


17 Mar 2015, 15:04
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 22:17
Posts: 1134
Reply with quote


17 Mar 2015, 20:04
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


17 Mar 2015, 20:12
Profile
Суперхерој Под Стечај

Joined: 30 Jan 2009, 09:11
Posts: 397
Reply with quote
Честитки за годишнината! Да терате уште многу, многу години! :)

И пак за новото ДД издание: се надевам дека не ви ја дале Old Boy едицијата- тоа просто кажано е срањето кое е одбиено да оди во регуларната серија сега спакувано во 3во1 пакет.


20 Mar 2015, 09:26
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
‪‎Загор‬ бр.11
Наслов: „Господарот на темнината“
Текст: Ade Capone
Илустрација: Gallieno Ferri
Во продажба на киосците ширум Македонија, Бункер, Југотон и книжарниците на Топер :D20 Mar 2015, 10:51
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Загор Макси? Фино, фино.. Има таму добри епизоди, ако се суди према просечните оценки од читателите од Хрватска (издавач: Луденс). Башка ми се свиѓа кај тоа издание што во еден број има една или две целосни епизоди, на околу 300 страници.
stripovi.com: http://www.stripovi.com/enciklopedija/s ... o/18209/0/
sergiobonelli.it: http://www.sergiobonelli.it/sezioni/2482/maxi-zagor

----------------------------------------

А темпото на специјалното ДД издание ќе биде тромесечно.. ?


20 Mar 2015, 22:41
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Во моментов ДД специјалецот е предвиден како годишно издание и се ќе зависи од интересот за првиот број.


21 Mar 2015, 19:48
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Ахам... ко така, ќе се потрудиме да се убрза темпото.. :)


23 Mar 2015, 00:37
Profile
Суперхерој Под Стечај

Joined: 30 Jan 2009, 09:11
Posts: 397
Reply with quote
го заборавив колорфестот како една од најбољите опции.
иако, по се изгледа ќе се оди со “обичните“ специјалци
(уствари, што па ја се замарам до толку, што ќе биде, ќе биде :ух: )


23 Mar 2015, 09:51
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Да, Специјалци, ама од поновите :) Добра опција е тоа.

А Barker, како си задоволен од Колорфестот од ВЧ? Не ми текнува да си прокоментирал, а ме интересира твое мислење..


23 Mar 2015, 17:48
Profile
Суперхерој Под Стечај

Joined: 30 Jan 2009, 09:11
Posts: 397
Reply with quote
Нео, не ми е читан, за 10 евра боље ми легнуваат Окружен мртвима :јебигакриза: :/
Иако сум прилично сигурен дека нема да се бунам за тоа што е внатре со оглед на енормната количина на срање што Дилан ми ја сервирал во последниве 25 години :)


24 Mar 2015, 14:29
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Ја го начекав со празничен попуст за 510 ден, не е страшно :mrgreen: ..мислам дека посебно од број 1 ќе бидеш задоволен - доста забавни 4 алтернативни ДД светови!


24 Mar 2015, 22:53
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Image


02 Apr 2015, 01:42
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Почитувани,
Новиот број "Дилан Дог" ќе биде пуштен во продажба еден ден порано, односно наместо во петок 10.04.2015, во четврток 09.04.2015, секако поради празникот Велики Петок и неработниот ден. :D


07 Apr 2015, 13:14
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Nov Dilan Dog - 120 den.
Da te IZVESTUVAAT deka ke go pustat vo prodazba den porano - besceneto.
Za se drugo postoi MAKSTRIPOVI forumot. ;)

(modificirana reklama :) )

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


07 Apr 2015, 13:39
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
‪‎ДиланДог‬ бр. 7
Наслов: „Магла“
Текст: Paola Barbato
Илустрација: Bruno Brindisi
Во продажба на киосците ширум Македонија, Бункер, Југотон и книжарниците на Топер :D09 Apr 2015, 09:18
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Ете ни и нас 'весел четврток' :) Барбато / Бриндиси - одличен тандем, се надевам на солидна епизода..


09 Apr 2015, 17:56
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Од следната недела...
Откако се соочи со Нечистите и ја одзеде тајната на суанинот и невидливоста на бунтовничките бродови и се упати кон Големиот остров на орките, Иан Аранил заедно со неговите придружници Гмор, Сера и Мирва се здружува со една група орки кои не се приклучиле кон бунтовниците и тоталната војна против луѓето со цел да ја нападне "Мрачната тврдина" во која се крие еден мрачен лик...
17 Apr 2015, 09:40
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 546 posts ]  Go to page Previous  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron