[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Едукативни стрип часови
It is currently 29 Sep 2021, 03:21Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Едукативни стрип часови 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
30 мај 2011 год.
Здружението „МАКСТРИПОВИ“ продолжува со едукативните стрип часови


Акцијата на информативни часови за стрипот, во организација на Здружението за
промовирање на стрип културата „МАКСТРИПОВИ“ и општина Карпош, влегува во константен ритам.
Второто посетено основно училиште, каде се одржа едукативен стрип час,
беше ОУ „Војдан Чернодрински“ и заинтересираните основци.

Со голема помош на професорот по ликовно, Илчо Симовски, талентираните ученици преку презентација беа запознаени
со стрипот како медиум, со делата на македонските автори, но и со тајните на стрипот,
основите за почеток на работење стрип, дали преку цртање или преку пишување сценарија.
Пријатно сме изненадени од големиот интерес за стрип школата,
која треба да започне од септември, со стартот на учебната година.
Младите таленти покажаа дека се запознаени со стрипот и со стрип јунаците,
но и дека имаат многу идеи за свои стрип јунаци, супер херои, манга ликови...
Со второто предавање за стрипот, се заинтересираа нови 20 ученици,
кои ја имаат желбата да ја посетуваат стрип школата.
Со ова, бројката на ученици изнесува над 35.

Целата активност е со поддршка на општина Карпош,
а планирано е да заврши со групна стрип изложба при крајов на годинава,
како и издание во промотивниот стрип магазин „Синдром“
со стриповите кои ќе ги креираат младите стрип автори.

Фотки:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


30 May 2011, 10:26
Profile YIM WWW
Манга Падаван
User avatar

Joined: 04 Feb 2009, 19:27
Posts: 2274
Location: Скопје
Reply with quote
Браво бе дечки! алал да ви е,многу ме радува ова :)


30 May 2011, 18:58
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Има нова тура фотки...

а најјакото е што една група од младиве (2-3 другари)
започнале да работат свое стрипче, па ме најдоа на Фб и имаат добра основа.

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


01 Jun 2011, 07:59
Profile YIM WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 29 Mar 2010, 20:01
Posts: 6531
Location: Skopje
Reply with quote
:D


01 Jun 2011, 13:21
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 11 Mar 2009, 14:10
Posts: 1734
Location: Скопје
Reply with quote
Камо ја кога бев основно да имаше вакви работи....

_________________Живот... динамичен колоиден систем во кој реверзибилно со состојбата ти поминува во гел! :D


01 Jun 2011, 13:23
Profile WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 29 Mar 2010, 20:01
Posts: 6531
Location: Skopje
Reply with quote
....trebalo da si ponavljash ...stalno.... :lol:


01 Jun 2011, 13:24
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


01 Jun 2011, 13:25
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Алал да ви е луѓе.

_________________
ејм фор д бушес!


01 Jun 2011, 22:53
Profile WWW
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 22:17
Posts: 1134
Reply with quote
Бравос!


02 Jun 2011, 06:44
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Денес со Здравко го одржавме и третиот час,
овој пат во ОУ „Вера Циривири - Трена“, во наставничката канцеларија.
Моравме да бидеме побрзи од вообичаен, сепак се последни денови од школската година.
Супер си поминавме, има и деца што си читаат стрипови (Бред Барон ми е пријатното изненадување).
Ко што се гледа, пак имавме посетеност од 15-тина деца, и до сега има над 40-тина заинтересирани, плус нашите од форумов

еве неколку фотки

Image
Image
Image

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


06 Jun 2011, 20:14
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
odlicno!

_________________
ејм фор д бушес!


06 Jun 2011, 21:00
Profile WWW
Надежен Луд Научник

Joined: 20 Sep 2010, 21:42
Posts: 109
Reply with quote
Opa,Vojdan!
Prepoznavam nekolku facki ovde-onde,a i stariot nastavnik :]
Bravo decki,sekoja cest.


07 Jun 2011, 21:02
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


09 Jun 2011, 07:27
Profile YIM WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 29 Mar 2010, 20:01
Posts: 6531
Location: Skopje
Reply with quote
...braos be.... :D


09 Jun 2011, 08:11
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 12 Dec 2009, 21:09
Posts: 496
Reply with quote
Golemo RESPEKT od mene, bravo

_________________
MAMA NA MINA


09 Jun 2011, 08:25
Profile
Надежен Луд Научник

Joined: 20 Sep 2010, 21:42
Posts: 109
Reply with quote


11 Jun 2011, 13:30
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
најверојатно ќе биде преку викенд, по некој саат ќе може да се одвои

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


11 Jun 2011, 19:15
Profile YIM WWW
Надежен Луд Научник

Joined: 20 Sep 2010, 21:42
Posts: 109
Reply with quote


12 Jun 2011, 16:44
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron