[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Стрип магазин СИНДРОМ #5
It is currently 29 May 2023, 20:56Reply to topic  [ 102 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Стрип магазин СИНДРОМ #5 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Повик до сите македонски стрипаџии (цртачи, сценаристи, текстописци...)

СИНДРОМ #5
е планиран за мај/јуни 2011 г.

има 2 месеци време, па баш затоа сакам од сега (почеток на март) да почнам со потсетување за сите кои планираат да споделат свои дела.

Го знаете концептот и што има во Синдром
кратки стрипови (приоритетно)
и илустрации
но и добри идеи за текстуални рубрики (ако има простор, секако)

Рокот е до 3 мај 2011 г. (таман е викенд и празник претходно)

материјалите да бидат во голема резолуција (минимум А4, 300 дпи)
и обавезно пратете и инфо:
име и презиме / + ваш блог-сајт
(ова повеќе е за нови автори, кои не биле до сега, за другите ги имам од претходно)

слободно прашувајте за дополнителни информации
Поздрав

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


04 Mar 2011, 09:11
Profile YIM WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 04 Mar 2010, 23:16
Posts: 2784
Reply with quote
Mi se dopaga shto ne pomina mnogu vreme a veke se sprema SINDROM 5, edvaj chekam! :D

_________________
Never forgive! Never forget! For the Lion and the Emperor! The Fallen will repent!


04 Mar 2011, 09:31
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
поради активностите кои ги организиравме овој период
како и поради наредните кои се спремаат да започнат наскоро... ;) (повеќе инфо деновиве)

Рокот за Синдром ќе биде малку поместен
па во наредните 10тина дена ги очекувам вашите дела.
за повеќе на пп или мејл

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


12 May 2011, 11:30
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Image

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


02 Jun 2011, 11:04
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Охохохооооо...тизер а? :D

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


02 Jun 2011, 11:46
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
малку

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


02 Jun 2011, 11:51
Profile YIM WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 29 Mar 2010, 20:01
Posts: 6531
Location: Skopje
Reply with quote
..ova Bane..? :)


02 Jun 2011, 12:13
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
да, корицата на 5-ката ќе биде на Бане д Џестер

а еднаш седнав да запишувам кој се треба да дојде на ред за корица
и најискрено се надевам дека Синдром ќе стигне и до 20ти, 30ти број
па сите да стигнат до кавер

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


02 Jun 2011, 12:26
Profile YIM WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
::
Reply with quote
А каде се 3 и 4 во пдф или цбр...? Би било убаво да ги имаме и во дигитална форма, како што беше случајот со 1 и 2... ;)

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


02 Jun 2011, 20:50
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 10:10
Posts: 4689
Location: Skopje, R.Macedonia
::
Reply with quote
Sindrom 3-4 za sega odluchivme da ne gi stavame vo digitalna e-verzija. Otkako Sindrom si ima svoj bar kod i e za kupuvanje, glupo bi bilo da gi stavime besplatno na net. Sepak spisanievo e samofinansirano i parite dadeni za istoto go finansiraat sledniot broj.

_________________
Креирајте македонски стрипови.
Читајте македонски стрипови.
Купувајте (по воља) македонски стрипови.


03 Jun 2011, 07:06
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
ко што кажа Здравко, додека ги има во продажба, нема да ги има за симнување

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


03 Jun 2011, 07:12
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
enjoy

Image

ако е се како што треба,
синдром 5 е во план да го видиме другата недела
деновиве ќе пишам дефинитивно

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


09 Jun 2011, 07:36
Profile YIM WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 29 Mar 2010, 20:01
Posts: 6531
Location: Skopje
Reply with quote
...Jeeeeeee....odlichno izglea.....Bane si doteral naslovna za merak ....bravo Drushtvo ..bravo za site so doprinesoa za ova...
...NAPRED NASHIII..!!


09 Jun 2011, 08:09
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 05 Jun 2009, 22:39
Posts: 1815
Reply with quote
Amazing! Браво за сите

_________________
Thor: "Give your orders and ultimatums to those who choose to obey, or are too cowardly to fight, not to me. Or learn again the difference between a God of Thunder and a mortal man in a metal suit"


09 Jun 2011, 09:05
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 05 Jul 2010, 19:04
Posts: 3551
Location: Скопје
Reply with quote
Ау топ! Ова све накај подобро и подобро иде... :)

_________________
"There is a power beyond good and evil.The power to create,and the power to destroy!"-Dark Phoenix
The X-Men are dead.Long live the X-Men.
X-Men isn't a comic book. It's a drug.


09 Jun 2011, 09:45
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
БАНЕ ДОМИНИРА ПОСЛЕДНИОВ ПЕРИОД!!!!!

Браво за целата екупа што стои зад Синдром, и за, нормално, сите членови на Макстрип форумот!

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


09 Jun 2011, 10:43
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
ама тоа не е се!
ако се јавите во следните 10 минути....

:lol: :lol:

шала на страна, супер ќе биде и овој број
мерак ми се прави што се има и стрипови кои чекаат нареден број.
ако се црта со ова темпо, Синдром ќе постои!!!

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


09 Jun 2011, 10:46
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Време е за мало наговестување
што ќе има во Синдром #5


Како и во секој број на Синдром
ќе има илустрации, нова тура текстови, плус информации
а еве (непланирано) привју на стриповите од овој број.

ова ви е познато од претходниот пост
Image

нов пиратски дел
Image

ова е светска премиера на ликов
Image

комплетирање на приказната од претходниот дел
Image

нова епизода од „глупостите“

Image

и секако, не можеме без зајци!
Image

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


12 Jun 2011, 23:05
Profile YIM WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 29 Mar 2010, 20:01
Posts: 6531
Location: Skopje
Reply with quote
:D


12 Jun 2011, 23:09
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
UBAJNI.....stvarno ubo izgleda vaka srocheno......

_________________
ејм фор д бушес!


12 Jun 2011, 23:11
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Пред да се одјавам за денес,
уште ми остана да најавам дека
Синдром #5 е со 99% сигурност во наши раце во петок
(еден посто е оставен за душманите и Марфиевиот закон)

повеќе инфо од утре/задутре

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


12 Jun 2011, 23:18
Profile YIM WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 29 Mar 2010, 20:01
Posts: 6531
Location: Skopje
Reply with quote
...ajde izdelkaj i toa ednoto procentce ...pa da ima slavlje u petok... :)


12 Jun 2011, 23:22
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 23 Aug 2010, 20:59
Posts: 2839
Location: Amsterdam
Reply with quote

_________________
"Тој шо бара - ќе си го најди."


12 Jun 2011, 23:28
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
О-хо-хо! Супер previews, супер вест... Can''t wait!

Image

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


12 Jun 2011, 23:34
Profile
Манга Падаван
User avatar

Joined: 04 Feb 2009, 19:27
Posts: 2274
Location: Скопје
Reply with quote
super!


12 Jun 2011, 23:41
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 102 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron