[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - M-comics Нови стрип изданија на македонските киосци
It is currently 03 Dec 2022, 02:20Reply to topic  [ 546 posts ]  Go to page Previous  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Next
M-comics Нови стрип изданија на македонските киосци 
Author Message
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 18 Nov 2014, 01:07
Posts: 375
Reply with quote
Potvrduvam se od pogore i plus poveketo primeroci se cuvaat nadvor na sonce, dozd i veter (ubava praktika za reklama no losa za musteriite i uste polosa za hartieni proizvodi).
Uf nova strana.

Inaku samo napred M-comics.

_________________
"You gonna do some prayin' for me, boy. And you better pray good."


07 Jun 2015, 09:20
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Утре во продажба излегува првиот специјал со Дилан Дог. Ја веќе резервирав примерок на страна во омилената трафика :)

Image

Image


25 Jun 2015, 18:46
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Еве и една фотка :D :D :D
25 Jun 2015, 19:10
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
☆ Летна стрип понуда од М-комикс ☆
‪#‎ДиланДог‬ специјален бр.1
Наслов: „Превртената пирамида“
Текст: Giuseppe De Nardo
Илустрација: Corrado Roi
Во продажба на киосците ширум Македонија, Бункер, Југотон и книжарниците на Топер :D
26 Jun 2015, 08:29
Profile
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 22:17
Posts: 1134
Reply with quote
ПрФ DD специјалец објавен на македонски јазик. Секоја чеС!

Купувам два - еден за мене, уште еден за сестра ми да чита.
:ugeek:


26 Jun 2015, 09:00
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Sekoja cest za prvijot specijalec kaj nas...eden problem samo.....nema poke vo BItola?
Iznabaraf segde. Se zaebaf sho ne si kupif od Skopje....

_________________
ејм фор д бушес!


27 Jun 2015, 10:26
Profile WWW
Ултимејт Резервист
User avatar

Joined: 26 Jan 2009, 00:15
Posts: 575
Reply with quote
Ohrid samo 2 primeroci. se razgrabal tolku brgu ili?
Imaku specijalecov top haha.
Samo terajte vaka.

_________________
I love the smell of fresh comics in the morning!!!


27 Jun 2015, 11:33
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Јас уште петокот го набавив, среќа резервирав во трафиката претходна ден, имаа само еден примерок донесено..


30 Jun 2015, 04:33
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
@ТХЕМИЧО
Во петок ќе испратиме дополнителни примероци од специјалецот во трафиката до Веро на Широк Сокак.


01 Jul 2015, 14:09
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Fala...trebashe od SKopje da zemam...i svarno mi e milo so se rasprodaj.

_________________
ејм фор д бушес!


01 Jul 2015, 21:03
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Помал тираж има специјалов.
Еве го соопштението од фб:

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 9976388674

M-comics
June 29 at 6:04pm · Edited ·

Драги стрип пријатели,
Поради ограничениот тираж на специјалниот број Дилан Дог, ве известуваме дека доколку стрип изданието го нема на вашето вообичаено продажно место, можете да го нарачате директно кај нас. Нарачките можете да ги направите во коментар на овој пост, во инбокс на нашата ФБ страна или на нашиот мејл: m-comics@t-home.mk. За нарачката доволно е да ни напишете град и името на продажното место или негова приближна локација и ние ќе ви го доставиме на истото. Од досегашното искуство сметаме дека ова е најдобриот и најефикасниот начин на нарачка со оглед на тоа што се избегнуваат дополнителните трошоци за поштарина, а и обврзувачкото плаќање однапред. Се разбира, овие услови важат и за сите останати изданија кои можете да ги нарачате во секое време. Нарачките ќе бидат извршувани секој петок во тековната недела, со претходно известување од наша страна.


01 Jul 2015, 21:16
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Секоја чест и за односот и за изданијата.За разлика од "копитата" на кои шо досега сме навикнати се попрофи и попрофи станват и издавачите кај нас.
Ушеднаш-секоја чест!

Image

_________________
ејм фор д бушес!


03 Jul 2015, 13:05
Profile WWW
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
☆ Летна стрип понуда од М-комикс ☆
МАКСИмално летно освежување.
‪Загор‬ Макси, целосна и необјавена приказна на 288 страни во продажба од 24 јули :D
06 Jul 2015, 10:41
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Макси Загор
Во продажба од утре :D


23 Jul 2015, 09:40
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
ODlicno...sekoja chest!

_________________
ејм фор д бушес!


23 Jul 2015, 10:12
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Image

_________________
ејм фор д бушес!


24 Jul 2015, 09:42
Profile WWW
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 22:17
Posts: 1134
Reply with quote
Е кога стигна бе... браос...


24 Jul 2015, 09:45
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Само што се вратив од пазар

Image

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


24 Jul 2015, 09:51
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Секоја чест.
БЕст паблишр евр :)

_________________
ејм фор д бушес!


24 Jul 2015, 10:01
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Бравои за дечките!
Деновиве испазарив се што сум пропуштил, и наравно исчитав тоа загорите.
Многу ќеиф, одамна немам читано онака киоск стрип, поготово што изданијата се одлично сработени.

И едно прашање до издавачот, како ќе се движи темпото на издавање на Макси Загор и Специјалниот Дилан?

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


24 Jul 2015, 10:08
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Мој скромен допринос

https://medium.com/@Meskov81/%D1%81%D1% ... 3b641aa1f2

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


25 Jul 2015, 14:24
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Вториот специјален број веќе го има во Бункер, Југотон и Топер (без галија :D ), а на другите места од четврток :D

25 Aug 2015, 16:53
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Супер!

Редовните продолжуваат од септември како што беше планот?

A по однос на предлогот за скок од 209 на 325 или 337, има шанси да бидне? :)

viewtopic.php?p=175560#p175560

viewtopic.php?p=179245#p179245


25 Aug 2015, 18:53
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Редовната серија ќе продолжи најверојатно од октомври. Датумот дополнително ќе го објавиме преку нашите следни изданија, сега на ред се ДРН бр. 5 и Загор бр. 13, а за останатото да стискаме палци. :D


25 Aug 2015, 19:18
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Таман си е :) Ајде, да стискаме палци чим викаш :D


25 Aug 2015, 19:37
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 546 posts ]  Go to page Previous  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron