[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - M-comics Нови стрип изданија на македонските киосци
It is currently 03 Dec 2022, 03:26Reply to topic  [ 546 posts ]  Go to page Previous  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Next
M-comics Нови стрип изданија на македонските киосци 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


26 Aug 2015, 00:00
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Nie od provincija ke cekame po trafiki....e more....skopjanos :)

_________________
ејм фор д бушес!


26 Aug 2015, 10:04
Profile WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Дечки, вчера беше , па ако оваа година не се сетивте, наредната обавезно да се одбележи и кај нас, со ваши изданија. Може кампањата да биде со наградна игра, да се споделуваат слики на фејсбук, твитер, овде.. :)

Видете што се случува на профилите од Весели Четвртак:

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 246&type=3

https://twitter.com/Veseli_cetvrtak

Прекрасен начин на промоција на стрип културата + дополнителна реклама на вашите производи, а ваш успех на сите ни одговара, ќе има повеќе нови изданија и едиции, забрзување на темпото на некои, стабилна редовност итн.

п.с. набавен Дилан Дог Спец бр.2, ќе се чита деновиве, можеби уште вечерва. Ептен е ќеф ко знам дека го читаме први на балканов. Нека купат и србите некој стрип од наш издавач, не само ние од нивните :)


29 Aug 2015, 19:37
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
‪Драгонеро‬ бр. 5
Наслов: „Собирот на извидниците“
Текст: Stefano Vietti
Илустрација: Gianluca Pagliarani
Во продажба на киосците ширум Македонија, Бункер, Југотон и книжарниците на Топер
18 Sep 2015, 08:16
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
^ она знакчето на Загор е на штитот? :)

Image

Честито нов број Драгонеро!

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


18 Sep 2015, 08:18
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


18 Sep 2015, 09:44
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Секоја чест.
Одлично издање.
Комада два-нц.


Image

_________________
ејм фор д бушес!


18 Sep 2015, 09:47
Profile WWW
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 22:17
Posts: 1134
Reply with quote
Како надоврз(у)вање на постО на Крале:

Ова го сакаме на македонски!


18 Sep 2015, 17:35
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
НемогуЧе!!!
Кросовер со Драгонеро и Загор!!!

...како што тргнале овие од Бонели, кај да е, чекаме и „здружување' на Бордс Еве маргаринот и Загор. Чико сигурно ќе биде најсреќен :roll: ....

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


18 Sep 2015, 20:09
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
‪Загор‬ бр. 13
Наслов: „Северниот повратник“
Текст: Moreno Burattini
Илустрација: Marco Verni
Во продажба на киосците ширум Македонија, Бункер, Југотон и книжарниците на Топер :D
02 Oct 2015, 08:24
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
ДиланДог‬ бр. 8
Наслов: „Храмот на вториот живот“
Текст: Giuseppe De Nardo
Илустрација: Corrado Roi
Во продажба на киосците ширум Македонија, Бункер, Југотон и книжарниците на Топер
30 Oct 2015, 09:22
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Инфо за новиот број...

Драги пријатели,
Иако беше најавен за оваа, новиот Загор бр. 14 ќе излезе следната недела, петок 27 ноември.16 Nov 2015, 10:45
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
‎Загор‬ бр. 14
Наслов: „Загор против Мортимер“
Текст: Moreno Burattini
Илустрација: Marco Verni
Во продажба на киосците ширум Македонија, Бункер, Југотон и книжарниците на Топер :D27 Nov 2015, 09:33
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
ДиланДог‬ бр. 9
Наслов: „Непознат свет“
Текст: Tito Faraci
Илустрација: Ugolino Cossu
Во продажба на киосците ширум Македонија, Бункер, Југотон и книжарниците на Топер :D18 Dec 2015, 10:41
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Благодарност до сите членови на форумов за поддршката. Секогаш може подобро и повеќе, но тука сме... :D

via FB...

Драги пријатели,

Како и минатата, така и оваа година, накратко би сакале сакале да се осврнеме на она што е сработено во текот на 2015. Објавени се вкупно 15 наслови, и тоа: 5 стрипови од редовната серија "Загор", 4 стрипови од редовната серија "Дилан Дог" и 3 стрипови од редовната серија "Драгонеро", како и 3 специјални броеви надвор од редовните серии. Особено задоволство ни претставува тоа што специјалните броеви од едициите "Макси Загор" и "Дилан Дог специјал" беа проследени со голем интерес и ќе се потрудиме и следната година да понудиме интересни и привлечни епизоди од овие едиции. Би сакале да ви се заблагодариме за поддршката, за вашите коментари, лајкови, за убавите зборови, за оправданите критики, за сите ваши предлози за нови изданија како и за севкупниот интерес и внимание со кои се проследени вашите омилени стрип-херои.

Со почит,
М-комикс22 Dec 2015, 14:45
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
да ви се множат

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


23 Dec 2015, 00:30
Profile YIM WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
БРаво дечки-догодина тродупло....

_________________
ејм фор д бушес!


23 Dec 2015, 11:50
Profile WWW
Ултимејт Резервист

Joined: 23 Mar 2011, 13:10
Posts: 622
Reply with quote
15 наслови годишно за овој пазар е супер цифра. Честитки, нека се множат :)


23 Dec 2015, 13:00
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 18 Nov 2014, 01:07
Posts: 375
Reply with quote
Cestitki za srabotenoto!!! :D

_________________
"You gonna do some prayin' for me, boy. And you better pray good."


23 Dec 2015, 13:37
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Ново од М-комикс!!!
Наслови во подготовка :D :D :D
smile emoticon

Покрај редовниот Загор бр. 15, за првпат ви претставуваме и издание од серијата Макси Дилан Дог, три необјавени приказни на 292 страници!11 Feb 2016, 17:55
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Значи луге -секоја чест.....
Реално-најдобриот издавач во независната ни република лајк евр....
Браво!

_________________
ејм фор д бушес!


11 Feb 2016, 18:30
Profile WWW
Магус Регуларус
User avatar

Joined: 24 Jan 2009, 22:17
Posts: 1134
Reply with quote
Максито изглеа ептен лудачки! Не требаше да се најави сега. Требаше да биде најавен 2-3 дена пред да излезе... Кој ќе чека сеа...


11 Feb 2016, 19:43
Profile
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 18 Nov 2014, 01:07
Posts: 375
Reply with quote
Bravo samo terajte taka.

_________________
"You gonna do some prayin' for me, boy. And you better pray good."


11 Feb 2016, 22:02
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote


07 Mar 2016, 04:54
Profile
Надежен Луд Научник
User avatar

Joined: 13 Mar 2014, 16:06
Posts: 117
Reply with quote
Едно "непопуларно" инфо. via FB


Почитувани,
Би сакале да ве информираме дека почнувајќи од следниот Загор бр. 15, ќе дојде до промена на цената на сите наши следни изданија, односно зголемување на сите цени за околу 17%. Новата цена на броевите од редовната серија ќе биде 139 ден., специјалните броеви ќе чинат 209 ден., а идните Макси изданија 349 ден. Примената на оваа "непопуларна" мерка е во насока на продолжување на излегувањето на стриповите и одржување на започнатиот двегодишен континуитет во претставување нови броеви. Во оваа смисла, би сакале да ви се заблагодариме за вашата досегашна поддршка, затоа што без неа, без поддршката на искрените фанови на стрип уметноста, немаше да стигнеме до тука, и искрено се надеваме дека таа ќе продолжи и во иднина. Однапред ви благодариме за разбирањето и ќе се потрудиме и во иднина да го задржиме квалитетот и редовноста на изданијата.
Со почит,
М-комикс


07 Mar 2016, 13:15
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 546 posts ]  Go to page Previous  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron