It is currently 26 Sep 2022, 19:35Reply to topic  [ 8 posts ] 
Издавачка куќа Бункер 
Author Message
Суперхерој Под Стечај
User avatar

Joined: 28 Jul 2011, 20:44
Posts: 349
Reply with quote
Драги пријатели,
Дојде време да го објавиме и обзнаниме нашето првенче. :)

Рајнхард Клајст: Олимписки сон – Приказната на Самија Јусуф Омар

Image

Олимписки игри во Пекинг 2008: Самија Јусуф Омар го истрчува сопственото најдобро време. Иако
последна, таа е љубимец на публиката. По враќањето во нејзината татковина Сомалија, не смее
повеќе да тренира – владејачките исламски фундаменталисти им забрануваат на жените да се
занимаваат со спорт. За да го оствари сонот, учество на Олимписките игри во Лондон 2012, мора
да стави се на една карта. Започнува нејзината одисеја. Целта е Европа…

Издавањето на овој графички роман го поддржа Македонскиот Олимписки Комитет. Голема
благодарност до нив. :)

Рајнхард Клајст * Олимписки сон – Приказната на Самија Јусуф Омар * 152 страници * црно-бело *
165 х 235 мм. * тврд повез * отпечатено во две изданија: на македонски и на албански јазик *
вкупен тираж: 1000 примероци

Промоција: понеделник, 04.12.2017, во 19:30, МКЦ.

Прочитајте ги бесплатно првите 33 страници тука:
https://issuu.com/stripizdavacbunker/do ... _1-33_____

https://issuu.com/stripizdavacbunker/do ... ave_1-33_p


24 Nov 2017, 19:36
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
БРАВО!
БРАВО!
БРАВО!

p.s. Доаѓам на промоција! ;)

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


24 Nov 2017, 20:23
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Airlija dechi.
Podrshka i samo uspeh :)

_________________
ејм фор д бушес!


24 Nov 2017, 20:56
Profile WWW
Ултимејт Резервист

Joined: 23 Mar 2011, 13:10
Posts: 622
Reply with quote
Благодарам многу другари. ;)

Крале, промоција без тебе не биднува. :) Испланирано е додатно количество пиво, за секој случај. :lol:


27 Nov 2017, 12:48
Profile
Ултимејт Резервист

Joined: 23 Mar 2011, 13:10
Posts: 622
Reply with quote
Благодарам многу другари. ;)

Крале, промоција без тебе не биднува. :) Испланирано е додатно количество пиво, за секој случај. :lol:


27 Nov 2017, 12:48
Profile
Ултимејт Резервист

Joined: 23 Mar 2011, 13:10
Posts: 622
Reply with quote
^ Опа, дупли пост. ;) Си го билдам рејтингот. :)

Еве ја и поканата за промоцијата. Сите сте добредојдени. Ние се грижиме за грицки и пијачки, вие понесете добро расположение. ;)

Промотивна цена: 390 ден. Редовна цена: 550 ден.

Image


28 Nov 2017, 19:43
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
Бевме, грицкавме, пиевме, ракоплескавме... Промоцијата преубава, стрипот технички совршен, впечатоци за приказната наскоро. Многу среќа и понатаму во издаваштвото, посакувам да ви се множат изданијата. :)

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


08 Dec 2017, 01:35
Profile
Суперхерој Под Стечај

Joined: 30 Jan 2009, 09:11
Posts: 397
Reply with quote
Честитки и од мене! :)


18 Dec 2017, 15:08
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 8 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron