[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ :: View topic - „ГРАДОТ СКОПЈЕ И СТРИП ИЛУСТРИРАНИТЕ МИТОЛОШКИ ЈУНАЦИ“
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ
https://www.makstrip.com.mk/forum/

„ГРАДОТ СКОПЈЕ И СТРИП ИЛУСТРИРАНИТЕ МИТОЛОШКИ ЈУНАЦИ“
https://www.makstrip.com.mk/forum/viewtopic.php?f=17&t=4058
Page 1 of 1

Author:  rastaman [ 15 Mar 2018, 23:39 ]
Post subject:  „ГРАДОТ СКОПЈЕ И СТРИП ИЛУСТРИРАНИТЕ МИТОЛОШКИ ЈУНАЦИ“

eve od fb ova
(i povejke e ilustacija, nego strip)

Повик за (истражувачка) стрип работилница!

Кој сака да црта демони, богови, чуми, караконџули и други добри и лоши чудовишта од нашата митологија и демонологија - еве можност заедно да го направиме тоа.

Јас и talamar ќе бидеме дел од работилницава и ќе се потрудиме да го извлечеме најдоброто од вашата визуелизација на одредени ликови.
Претходно, ваше ќе биде да направите детално истражување за изгледот, карактерот, околината каде делувале и сл.

Организација и локација:
Институт за етнологија и антропологија, ПМФ .

Најдоле имате мејл на кој можете да се пријавите а и да добиете повеќе инфо,
но и да ми пишете и на мене - не е никаков проблем.

------------------------

СРЕДНОШКОЛЦИ и СТУДЕНТИ,

Од април ќе започне проектот „ГРАДОТ СКОПЈЕ И СТРИП ИЛУСТРИРАНИТЕ МИТОЛОШКИ ЈУНАЦИ“, проект за кој МСЕД (Македонско студентско етнолошко друштво) доби средства на конкурсот за проекти од областа на културата на град Скопје.

Проектот ќе трае 4 месеци, од кои, два месецa се предвидени за стрип работилници, а другите два за подготовка за печат и печатење на Збирката стрип илустрации.

Со цел да биде поттикната креативноста кај вас, Ве покануваме да се пријавите и да учествувате во проектот. За повеќе инфо, како и за учество, може да се пријавите на адреса:
inesc.r.2000 at gmail.com.

Page 1 of 1 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/