[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ :: View topic - Последна прочитана книга
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ
https://www.makstrip.com.mk/forum/

Последна прочитана книга
https://www.makstrip.com.mk/forum/viewtopic.php?f=26&t=1290
Page 9 of 9

Author:  Meskov [ 26 Jan 2016, 21:56 ]
Post subject:  Re: Последна прочитана книга

Image

Star wars: Before the awakening

-Мама си ебале со насловиве :P А таман се понадевав на некој хинт околу потеклото на Реј! Како и да е, книжулево е одлично, ги обработува трите главни ликови од филмот Фин, Реј и По. Секој со својата приказна пред случувањата од филмот, од Фин како кадет во академијата на империјата, ноговата сомилост и приврзаност кон неговите соборци под будното око на капетан Фазма, преку Реј и нејзиниот живот на Јаку и борбата за „порции“ па се до По и неговата прва средба со First order и како се приклучува во отпорот. Приказната за По е можеби најзначајна од аспект на тоа што дава горе доле некакви објаснувања за сенатот, отпорот и first order! Забавно штиво во секој случај.

Author:  KRALe [ 26 Jan 2016, 22:06 ]
Post subject:  Re: Последна прочитана книга

^...и нормално, не ти откри ама баш НИШТО за трите лика, туку беше само обична акција и ништо повеќе. И пак ќе чекаш Осмицата за да разбереш нешто за овие три лика, нели? Добро подмачкана машина за пари.

Author:  Meskov [ 26 Jan 2016, 22:23 ]
Post subject:  Re: Последна прочитана книга


Author:  KRALe [ 26 Jan 2016, 22:48 ]
Post subject:  Re: Последна прочитана книга

ок. Чим ти е мерак, мерак ти е.

Author:  Meskov [ 26 Jan 2016, 23:01 ]
Post subject:  Re: Последна прочитана книга

Image

Star wars: All creatures great and small

-Моќта на приказната, моќта на прецепцијата и верувањето во невзможното. Кратка приказна за раскажувачот на приказни и неговите животинки и како ќе спаси една населба на Јаку од робоввласници.

Author:  Meskov [ 31 Jan 2016, 20:10 ]
Post subject:  Re: Последна прочитана книга

Image

Star wars The perfect weapon

-Уше едно убо кигиче! Убаво скоцкана кратка приказна за ловец на уцени кој е на тајна мисија да пронајде тајни документи. Ги сакам овие „споредни“ приказни во стар ворс универзумот, посебно мерак ми направи центарот за згрижување на стари и билни стормтрупери!

Author:  Meskov [ 21 Feb 2016, 14:11 ]
Post subject:  Re: Последна прочитана книга

Image

Star wars: Dark disciple

-КНИГИШТЕ! Се работи за приказна од „новиот“ канон, т.е за приказна која е започната во анимираната серија clone wars ама таму за жал или за среќа остана незавршена. Сетинот е стандарден, Короскант, храмот на џедаите, добропознатиот Банши, советот на џедаите, Дантомир, Мустафар, кантината во Мос Если и ред други места и планети кои ни се добро познати од целиот стар ворс универзум, дејствиетот е за време на војната на клоновите по моја слободна проценка и скромно познавање некаде помеѓу петата и шестата сезона од анимираната серија, каде и највеќе се чуствува таа црна сенка која лебди во редот на џедаиите особено во советот на џедаите, се носат многу чудни одлуки кои да речам се и надвор од кодот, надвор од есенцијата на редот на џедаите. Квајлон Вос добива задача да изврши атентат на грофот Дуку, заради таа цел ќе се обиде на своја страна да ја придобие Вентрес...Нема да откријам ништо понатаму, ова е приказна која навистина секој фан на серијалот треба да ја прочита!
Апсолутна препорака!

Author:  Laf [ 21 Feb 2016, 15:53 ]
Post subject:  Re: Последна прочитана книга


Author:  Meskov [ 21 Feb 2016, 18:55 ]
Post subject:  Re: Последна прочитана книга

Еве и тука, крале е илузија! :mrgreen:

Author:  KRALe [ 21 Feb 2016, 19:33 ]
Post subject:  Re: Последна прочитана книга


Author:  Tet0eC [ 21 Feb 2016, 19:50 ]
Post subject:  Re: Последна прочитана книга

Правопиштина и Ракопиштина - Марко и Шарко за граматички (не)начитана младина :D

Author:  Meskov [ 22 Feb 2016, 17:46 ]
Post subject:  Re: Последна прочитана книга


Author:  Tet0eC [ 23 Feb 2016, 01:24 ]
Post subject:  Re: Последна прочитана книга

Ја помлад сум од тебе, другар Мешков, со други работи сум пораснал :DМакар, и Мирко и Славко одговара (или Мирко и Вучко) :D

Author:  kamion203 [ 09 Jun 2017, 11:48 ]
Post subject:  Re: Последна прочитана книга

big black mark od A. bertram chandler, kniga za vselensko istrazuvanje, pobuni so antipaticni likovi, iako mi lici na nedovrsena kniga, onaka nisto posebno.

Author:  fichot [ 11 Jun 2017, 21:48 ]
Post subject:  Re: Последна прочитана книга

На саемот реков да дам внимание на домашни автори па собрав две по случаен избор..

„Собирачи на пепел“ од Давор Стојановски, награда на Утрински за роман на годината, шузнам не ме бендиса баш баш. Добар почеток и крај, измеѓу мех.

„Ние сме лудаци“ од Сашо Кокаланов. Одлична, ме насмеа јако. Кој иде на одмор, препорака, измислена е за лежерно читкање на плажа.

Page 9 of 9 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/