It is currently 05 Jun 2023, 00:17Reply to topic  [ 3 posts ] 
Eнки Билал 
Author Message
Суперхерој Под Стечај

Joined: 30 Jan 2009, 09:11
Posts: 397
Reply with quote
Ко што глеадм, нема човеков тема, па си викам ај да отворам ја (ако има, модератори средете ова ;) )
Го прочитав вчера ANIMAL'Z, последниот негов албум ( и прв дел од некоја трилогија, тетралогија или што ќе биде). Вообичеано мрачен, со интригантна тема поставена во пост апокалиптична Земја. Практично ништо конкретно не се дознава, освен запознавањето со ликовите и пар информации околу, па и читањето оди бавно. Пред се поради цртежот кој бара секоја табла детално да се анализира, а веројатно и поради огромното количество на сиво/сребрена боја која само дава дополнително чувство на тегоба.

Би се рекло, класичен Билал, со тоа што во претходните серијали првиот албум мене увек ми беше најбољи, овде ми се чини дека ќе оди во обратен смер.


14 Oct 2010, 10:56
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Go prelistav albumov-ne me bendisa,poshto ne sum bash neshto umetnicki raspolozhen.
Bilal mi e zakon vo saemot na besmrtnite i toa kratkite prikazni.

_________________
ејм фор д бушес!


14 Oct 2010, 13:46
Profile WWW
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 28 Jan 2009, 11:11
Posts: 7989
Location: Paris
Reply with quote
e pa da, leka poleka treba da se stavaat avtori. i moebius nema tema btw.
inaku Bilal rastura, a poslednite nekolku (mislam od onoj sommeil du monstre nesto taka se vikase) gi nemam citano.

_________________
Komic Brew - Your freshly brewed comics
http://www.komicbrew.com
http://www.facebook.com/komicbrew
http://twitter.com/KomicBrew

Lynx Animation Studios
http://www.lynxanimation.com
http://www.facebook.com/LynxAnimation


15 Oct 2010, 19:50
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 3 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to: