[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Aldebaran Series
It is currently 09 Dec 2023, 21:32Reply to topic  [ 6 posts ] 
Aldebaran Series 
Author Message
Џуниор Џедај
User avatar

Joined: 23 Oct 2013, 22:11
Posts: 19
Location: Скопје
Reply with quote
Да не знае некој каде можам да симнам онлајн верзии на Aldebaran серијалот на Léo ( Luiz Eduardo de Oliveira)?

Сe работи за француско-белгиски sci-fi стрип серијал, кој се состои од вкупно три дела - Aldebaran, Betelgeuse и Antares (hence my nickname). Третиот баш на мојов роденден (26ти месецов) гледам е издаден од страна на Cinebooks. Ме интересираше дали некој налетал на претходниве изданија, дали ги читал, дали воопшто постојат целосни онлајн верзии? (не сум океј со финансии периодов инаку ќе си ги набавам по некоја цена чим се стабилизирам)

Имам пронајдено само парцијални страници како пакети на нетов, но не целосни изданија.

ImageImageImage

ImageImage

ImageImageImage

ImageImage

Освен за ова, темава може да биде и општа дискусија за Leo, и негови други проекти, или идни проекти, од интерес за форумов :).

_________________
Image

My profy.


26 Oct 2013, 21:42
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
За почеток ѕирни го топиков...

viewtopic.php?f=56&t=1760

... па првом приликом јас или некој друг ќе видиме дали треба update на линковите и дали има нешто ново излезено (сега немам време да се потсетам што точно имаме постирано во тој топик). ;)

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


26 Oct 2013, 21:51
Profile
Џуниор Џедај
User avatar

Joined: 23 Oct 2013, 22:11
Posts: 19
Location: Скопје
Reply with quote
Офф, веќе имало тема :/

Одма ќе проверам што и како, фала за линкот Laf :)

_________________
Image

My profy.


26 Oct 2013, 21:53
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 09:57
Posts: 16762
Reply with quote
Судејки според аватарот, беше прашање на време кога ќе почнеш муабет за Световите на Leo. :)

Да, прочитани се и Алдебаран, и Бетелгез и Антарес, а и двата дела на Кенија, и претражувајки (прво треба да се регистрираш па да ги симнеш линковите, a помошно програмче за симнување вакви линкови ти е MiPony) дознав и дека имало некоја серија Daleke Zemje, па набрзо ќе се чита и тоа.
Гнерално за Leo, како цртач и за неговата имагинација - е фантастичен. Совршено чисти пејсажи и оригинално смислени светови. Има јака фантазија, и тој сегмент многу ми се допаѓа.
Сценаристички, не баш. Не ја „додржува“ приказната, а и скоро и да нема твистови, туку нарацијата му е линеарна.

едит: ЗНАЕВ дека ги има кај нас ама при прво претражување - не ми ги појави?!? и после ме мрзеше да барам....

_________________
3 работи за успех во животот:
1. Биди позитивен.
2. Никогаш не кажувај се што знаеш.


26 Oct 2013, 21:57
Profile
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 12 Aug 2011, 00:35
Posts: 4022
Reply with quote
Дур се регистрираш на стрипотека, еве нека ги и овде ;)

viewtopic.php?f=56&t=1324&p=164117#p164117

п.с. Крале дур ти го пишувал коментарот, ја сум правел копи-пасте баш на истите линкови :mrgreen:


26 Oct 2013, 22:23
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
viewtopic.php?f=56&t=1760&p=171994#p171994

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


30 Apr 2014, 01:25
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 6 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron