[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ :: View topic - Aldebaran Series
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ
https://www.makstrip.com.mk/forum/

Aldebaran Series
https://www.makstrip.com.mk/forum/viewtopic.php?f=28&t=3558
Page 1 of 1

Author:  Antares [ 26 Oct 2013, 21:42 ]
Post subject:  Aldebaran Series

Да не знае некој каде можам да симнам онлајн верзии на Aldebaran серијалот на Léo ( Luiz Eduardo de Oliveira)?

Сe работи за француско-белгиски sci-fi стрип серијал, кој се состои од вкупно три дела - Aldebaran, Betelgeuse и Antares (hence my nickname). Третиот баш на мојов роденден (26ти месецов) гледам е издаден од страна на Cinebooks. Ме интересираше дали некој налетал на претходниве изданија, дали ги читал, дали воопшто постојат целосни онлајн верзии? (не сум океј со финансии периодов инаку ќе си ги набавам по некоја цена чим се стабилизирам)

Имам пронајдено само парцијални страници како пакети на нетов, но не целосни изданија.

ImageImageImage

ImageImage

ImageImageImage

ImageImage

Освен за ова, темава може да биде и општа дискусија за Leo, и негови други проекти, или идни проекти, од интерес за форумов :).

Author:  Laf [ 26 Oct 2013, 21:51 ]
Post subject:  Re: Aldebaran Series

За почеток ѕирни го топиков...

viewtopic.php?f=56&t=1760

... па првом приликом јас или некој друг ќе видиме дали треба update на линковите и дали има нешто ново излезено (сега немам време да се потсетам што точно имаме постирано во тој топик). ;)

Author:  Antares [ 26 Oct 2013, 21:53 ]
Post subject:  Re: Aldebaran Series

Офф, веќе имало тема :/

Одма ќе проверам што и како, фала за линкот Laf :)

Author:  KRALe [ 26 Oct 2013, 21:57 ]
Post subject:  Re: Aldebaran Series

Судејки според аватарот, беше прашање на време кога ќе почнеш муабет за Световите на Leo. :)

Да, прочитани се и Алдебаран, и Бетелгез и Антарес, а и двата дела на Кенија, и претражувајки (прво треба да се регистрираш па да ги симнеш линковите, a помошно програмче за симнување вакви линкови ти е MiPony) дознав и дека имало некоја серија Daleke Zemje, па набрзо ќе се чита и тоа.
Гнерално за Leo, како цртач и за неговата имагинација - е фантастичен. Совршено чисти пејсажи и оригинално смислени светови. Има јака фантазија, и тој сегмент многу ми се допаѓа.
Сценаристички, не баш. Не ја „додржува“ приказната, а и скоро и да нема твистови, туку нарацијата му е линеарна.

едит: ЗНАЕВ дека ги има кај нас ама при прво претражување - не ми ги појави?!? и после ме мрзеше да барам....

Author:  Neo [ 26 Oct 2013, 22:23 ]
Post subject:  Re: Aldebaran Series

Дур се регистрираш на стрипотека, еве нека ги и овде ;)

viewtopic.php?f=56&t=1324&p=164117#p164117

п.с. Крале дур ти го пишувал коментарот, ја сум правел копи-пасте баш на истите линкови :mrgreen:

Author:  Laf [ 30 Apr 2014, 01:25 ]
Post subject:  Re: Aldebaran Series

viewtopic.php?f=56&t=1760&p=171994#p171994

Page 1 of 1 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/