It is currently 30 Sep 2023, 03:19Reply to topic  [ 78 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4
STAR WARS The Clone Wars 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
Image


Star Wars: The Clone Wars - The Lost Missions #1-13

-КОНЕЧНО!!!!!! Кончено ја дочекавме и последната сезона од оваа прекрсна сага, сага за 4 годишната војна на клоновите, војна која остава траен белег во целиот star wars универзум, војна која јасно го дефинира правецот на движење на работите, војна која е важна не само за редот на џедаите и преземање на власта од страна на ситовите, него и војна заради која и најстариот дури би рекол и најмоќниот џедај мора да се соочи со сам себе и да го продлабочи своето знаење во силата!!!!! Одличен концепт, одлични решенија за многу карактери кои продефилираа низ целава оваа сага од шест сезони, визуелно изгледа фантастично, музиката е доведена до совршенство, ДА се појавува и омразениот Џар Џар ама и тука е симпатичен како и секогаш, ненаметлив, едноставно не сметаше во тие две епизоди кои му беа посветени, убаво ја решија и „мајката од Дантомир“, патот кон мрачната страна на Анакин и конфликтот што го има во себе, наредбата 66 и посветеноста на клоновите едни кон други, имаше тука обични да не речам стандардни епизоди кои сме ги виделе многу пати во претходните сезони (се чудев, гледав во нив со неверување, едноставно очекувањата ми беа преголеми и чуствував дека го губат времето со небитни работи....) и сето ова во заградата падна во вода кога ги изгледав и последните три епизоди, да последните три епизоди илити финалето на шестата и за жал псоледна сезона од војната на клоновите. Едноставно брилијантно изведено финале, разјаснување на работите, Јода и неговото откривање дека ќе ја изгубат војната ама сепак..........

Со душа ја чекав оваа сезона, искрено ни сам не верував дека ќе издржам околу пет и кусур саати пред компјутер ама вредеше, вредеше секој поминат саат, минута, секунда, преубаво доживување со многу искрен, реален крај!!!!!

Здравје боже останува да ја почекаме новата серија Rebels и да видиме што ќе направат таму, од она што имам прилика да го прочитам по нетов ветува и верувам дека ќе биде барем на истото ниво како негвоиот претходник.

Во четвртокот ме фати „криза“ па морав да и седнам на Clone wars од 2003 година на Тартаковски, ја сакав и пред десет години кога ја гледав мила ми беше и сега (ако не сте ја гледале, немој да ја пропуштите никако)

Неверована сезона!
Целиот серијал од 6 сезони АПСОЛУТНА ПРЕПОРАКА!
:ugeek:

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


Last edited by Meskov on 15 Mar 2014, 09:52, edited 1 time in total.08 Mar 2014, 20:29
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 23:29
Posts: 7506
Location: Скопје, Македонија
Reply with quote
Супер. Гледам не сум пишал, ама пред половина година некаде изгледав поголем дел од епизодите од 1-5. сезона и презадоволен сум од серијата. Ќе се гледаат и новиве епизоди наскоро.

_________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul :twisted:
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the Darkness bind them :D


09 Mar 2014, 00:56
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Apr 2010, 21:09
Posts: 8417
Location: Skopje
Reply with quote
‘Star Wars: Clone Wars’ Returns For Season 7 (in Book Form)

http://screenrant.com/star-wars-clone-w ... ess-novel/

Убави вести, убави!
:D

_________________
"To be brave in battle proves nothing. Bravery itself proves nothing. A Jedi should be prepared to put aside fear, regret and uncertainty and either fight, run, surrender or die."


04 Oct 2014, 11:54
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 78 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron