It is currently 30 Sep 2023, 03:41Reply to topic  [ 2 posts ] 
Chris Colorado 
Author Message
Манга Падаван
User avatar

Joined: 04 Feb 2009, 19:27
Posts: 2274
Location: Скопје
Reply with quote
Јак муабет падна у маало со другариве,за стари добри серии.Сигурно сте начекале некоја епизода од серијава на А1.Се работи за француска цртана серија,за истоимениот лик,кој во пост-апокалиптичен свет се бори против Танатос и неговата киборг армија заедно со својот пријател,индијанецот Чиповок.

Image
Image
Image


13 Sep 2012, 03:34
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 02 Jul 2010, 09:08
Posts: 8298
Location: Skopje
Reply with quote
СЕРИИШТЕ!!! Прича, дизајн на карактери, развој на ликови, акција - се беше на највисоко можно мамојеб ниво :ugeek:

Едит: Ако има некое торентче активно, ќе биде фино да се ѕирне серијава уште еднаш.

_________________
The only thin line for a man to be on, is the one between motivation and inspiration.
Во сон се родив, во сон живеам, во сон ќе умрам.
Thieves get rich and saints get shot and God don't answer prayers a lot.


13 Sep 2012, 04:29
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 2 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron