[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ :: View topic - Театар
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ
https://www.makstrip.com.mk/forum/

Театар
https://www.makstrip.com.mk/forum/viewtopic.php?f=54&t=2330
Page 1 of 1

Author:  pikantez [ 22 Feb 2011, 01:31 ]
Post subject:  Театар

haha, slabo odite na teatar gledam...
dodusa i ja sum takov :D
pred dve nedeli bev na premiera na Seherezad 1001 so Visar Vishka i Gjorgi Jolevski.
rezija na Srdjan Janakievic.
mene mi se dopadna, taka zabavno bese, ama ne sum nekoj kriticar...
pa si rekov da gi izreklamniram malku, dvajcata mi se dobri prijateli ;)
vo teatar centar...

Author:  Tet0eC [ 22 Feb 2011, 22:22 ]
Post subject:  Re: teatar

Не е дека не сакаме да идеме, веруј :| Ја едно време коски оставив во Драмски, што во публика, што горе во кабина (другарче работеше таму, сега е во МНТ, на еден-два наврати и со Срѓан се имаме начукано, и тоа со узо, бљак), и многу ми недостига... Театарот, не Срѓан/узото.

Инаку, +1 за Шехерезад/1001 Ноќ, и другарчево и една колешка (таа што ти ја спомнав на собиранка :P) имаа ептен пофални зборови за претставава, плус ми се чини ко мој тип на претстава, со баеѓи црн хумор :D Бај д веј, тоа пред две недели беше претпремиера, официјалната премиера треба да е неделава, мислам...

Author:  Ivo [ 05 May 2011, 14:51 ]
Post subject:  Re: Театар

...Goce..mi se ide u teatar veruj Druze.....ama slabo so vreme...a i toa ne e opravdanje..

Page 1 of 1 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/