[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ :: View topic - Мегапрес 33
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ
https://www.makstrip.com.mk/forum/

Мегапрес 33
https://www.makstrip.com.mk/forum/viewtopic.php?f=55&t=1295
Page 1 of 1

Author:  THEMICO [ 18 Feb 2010, 16:35 ]
Post subject:  Мегапрес 33

Загор


Image

Дилан Дог


Image

Марти Мистерија


Image

Author:  Skywalker [ 18 Feb 2010, 22:47 ]
Post subject:  Re: Мегапрес 33

Изданијава станаа антологиски или мене нешто не ми е јасно? :?

Author:  Darbog Darkmore [ 18 Feb 2010, 22:50 ]
Post subject:  Re: Мегапрес 33

Del od istorijata se sepak. :|

Author:  THEMICO [ 18 Feb 2010, 22:50 ]
Post subject:  Re: Мегапрес 33

Па се антологиски пошто излегуваа на територија на Македонија.
Како и сите што излегувале досега.Ама ке бидат поставени и тие полека по полека.

Author:  Skywalker [ 18 Feb 2010, 22:56 ]
Post subject:  Re: Мегапрес 33

Во ред, ако е така...

Author:  THEMICO [ 18 Feb 2010, 23:06 ]
Post subject:  Re: Мегапрес 33

Е така е де...ко да незнајш.....и КЛик,и Лифт....и илустриран збавник и макстрип.....и све то....ама ај нај по нет или било каде кавери.....ама ке најме.....некогаш :)

Author:  M@RKO [ 08 Apr 2010, 09:04 ]
Post subject:  Re: Мегапрес 33

една година ги видов стриповиве со загор во продажба така три броја спакувани ама у моментот немав пари и утредента да ги купам некој ги купил или па ги повлекле од продажба маме им нивно :cry:

Author:  Temnik [ 08 Apr 2010, 19:19 ]
Post subject:  Re: Мегапрес 33

Хммм... :roll: добив на е-мејл порака од некој италијанец кој бара Дилан Дог изданија од Мегапресс? Или можеби е само провокација од нашиот драг "издавач", којшто е познат по своите лажни претставувања во туѓо име, не знам :? ... Како и да е, ако некој ги има овие изданија можеби ќе му помогне на човекот, јас ги немам, ниту сум колекционер...

Еве за што се работи:

Flag this message
Dylan Dog
Tuesday, April 6, 2010 8:44 AM
From:
"powersad@supereva.it" <powersad@supereva.it>
Add sender to Contacts
To:
temkovn@yahoo.com
Hi there Nikola!
This is Gianfilippo from Italy.

I found your email on deviantart.

I'm a comics book collector and I'm looking the web in order to find contacts from all over the world.
I'm a big fan of the Italian comics character "Dylan Dog" and I'm looking for all the foreign issues of this comics.
I know that between 2005 and 2006 MegaPress 33 published 6 numbers in Macedonia.
This is the reason why I contacted you, I'm asking your help :) because it's very hard to find them from here.
If you will be so kind to help me, I will pay for all the expences and shipping to Italy.
I knew that recenlty Varm comics started again with dylan but I already found a contact directly to the publisher.

Can I ask you something? What is the reason for your blog "Hellblazer vs. Dylan Dog" on blogspot? Is it a joke or maybe is there some publication that I ignore?

Let me thank you in advance.

Have a good day.

Gianfilippo


Доколку некој од вас има добиено ваков, или сличен мејл, кажете на време, да знам за што се работи... :roll:

Author:  KRALe [ 08 Apr 2010, 20:30 ]
Post subject:  Re: Мегапрес 33

Temnik, колку што разбрав, дечково сурфал на deviant art и во search - engine-от пишал Дилан Дог и (најверојатно?) излегол дуелот што го имавме тука - твојот е Константин vs. Дог, и (претпоставувам) затоа...
Делува фино и прибрано, според пишувањето, па ако некој ги има ( а не ги чува, што во овој момент е реткост) нека му ги прати...со овој „Жанфилипо“ може да се разменат неколку електронски дописи пред да се прати робата нели (ако воопшто некој се нафати...)?

Author:  THEMICO [ 08 Apr 2010, 20:47 ]
Post subject:  Re: Мегапрес 33

Deckovo e prepismen za da bidi pogore posoceniot.
Sigurno e od dilandogofili forumot(kade sto pogorenavedeniot sakase stripovite duplo da im gi naplati) i nacelno ok mi izgleda.
Ako nekoj saka da mu pomogne-slobodno....

Page 1 of 1 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/