[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 696: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
МАКЕДОНСКИ СТРИП ФОРУМ - View topic - Македонскиот стрип има традиција..?
It is currently 09 Aug 2022, 17:36Reply to topic  [ 54 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Македонскиот стрип има традиција..? 
Author Message
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 02:23
Posts: 21535
Location: Битола!
Reply with quote
Има за то нон стоп-единствено неможам да се помирам со фактот за одново пишење на историјата.

Демек нема ништо кај нас-па ево сега невладините ќе ни поможат и слично-денес цел ден на та тема дебатирам ито со образовани луѓе....еве на темава-кој курац бе нема традиција стрипот кај нас? Има традиција-како и се шо има....демек ние сега го измислифне? гледам дека некако така се поставват работите....а то нема врска....Фантастични дела има-кој се забораени на еден или на друг начин-и за жал-ромски институци или слично не превземат ама баш ништо.....сознанија до кој дојдов пред 1 и пол година на пример за стрипот кај нас,никогаш не сум ги знаел.....

_________________
ејм фор д бушес!


28 Jan 2011, 20:40
Profile WWW
Сеирџикус Максимус
User avatar

Joined: 29 Mar 2010, 20:01
Posts: 6531
Location: Skopje
Reply with quote
..taka e.....u pravo si..


28 Jan 2011, 22:06
Profile
Зен Мастер Форумџија
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 08:13
Posts: 15550
Location: Skopje, Macedonia
::
Reply with quote
Опа, некој се потрудил на википедија да апдејтира малку и за стрип делот

Список на македонски стрип автори

http://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0% ... 1%80%D0%B8

_________________
Ова погоре напишаното е мое мислење и јас стојам позади него!


04 Dec 2012, 00:40
Profile YIM WWW
Пензиониран Мрчатор
User avatar

Joined: 25 Jan 2009, 16:02
Posts: 2649
Location: Skopje, Makedonija
::
Reply with quote
Odlicno, ama ima uste mnogu rabota, ova e pretezno od knigata na Osmanli, i treba da se dopolni, t.e. da se dopise mnogu. Dobro e sto se zemal vo predvid i spisokot na avtorite i od ovoj forum, iako ne se prezemeni biografiite.

_________________
http://temnik.blogspot.com/
http://nikotem.deviantart.com
--------------------------------
A man who uses his hands is a laborer. One who uses his hands and mind is a craftsman. He who uses his hands, his mind, and his heart is an artist.
St. Francis


04 Dec 2012, 12:41
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 54 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Jump to:  
cron